30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sex jen s výslovným souhlasem  (Přečteno 18238 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #30 kdy: 27 Května 2022, 07:45:11 »

Tady, jak by to mohlo vypadat v reálu :-)

https://youtu.be/TVm6l3K98DQ

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #31 kdy: 23 Června 2022, 13:04:54 »

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #32 kdy: 24 Června 2022, 09:26:20 »

Tak to je presne ta vec co jim chybela, https://www.krimi-plzen.cz/a/knez/
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #33 kdy: 24 Června 2022, 10:57:31 »

No tady by se nějaká apka hodila, fízl mkrne do cloudu, vidí zaškrtnuté sado maso a v poznámce řezání koulí, odloženo. :-)
Ještě že nechodím do kostela.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #34 kdy: 24 Června 2022, 12:03:55 »

Řezání koulí je poněkud nejasná formulace.
Asi taková jako když ti někdo nařeže prdel :-D
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #35 kdy: 26 Června 2022, 03:26:32 »

Copak nějaká aplikace, ale má někdo bližší povědomí, co je zač tahle hvězda?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vice-nez-polovina-pachatelu-znasilneni-dostane-podminku-u-sexualniho-zneuziti-86-procent-40399384

"advokátka Lucie Hrdá, odbornice na domácí a sexualizované násilí" - zajímalo by mě, v čem přesně tkví ta její "odbornost."
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #36 kdy: 26 Června 2022, 16:26:32 »

Tu paní dlouhodobě sleduji na Twitteru/FB. Patrně se jedná o dámu, co se vyžívá v žalování znásilnění. Byla i na DVTV.

Mám problém si na ní udělat objektivní názor. Na jednu stranu, z toho co zveřejňuje je zjevné, že naše právní realita je co se znásilnění týče fakt hrozná. Tresty úplně minimální i u zcela zjevně průkazných činů, mnohdy se to ani nedostane od policie dál. Takže z toho by se dalo říci, že její práce je potřebná a záslužná. Na druhou stranu z ní často tryská takový ten ultra radikální feminismus, ve kterém by nejraději aplikovala apriori presumpci viny vůči mužům. Její Twitter je "muži = zlo" myšlenek úplně plný. Jsem velmi mladý muž a tbh mě děsí, že mě jednou bude žalovat nějaká zhrzená žena s takovou advokátkou, jako je ona, v zádech... Hrdá ve svých veřejných projevech defacto kriminalizuje celou tu "před-sexuální fázi", ve které muž "dobývá" ženu a flirtuje. Podržet ženě dveře, pochválit vzhled - to už je samozřejmě nepřípustná sexuální objektivizace :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #37 kdy: 26 Června 2022, 18:11:13 »

Dáma se například pohoršuje nad tím, že 86 procent odsouzených za pohlavní zneužití (§ 187) dostává jen podmínku,
Ale už jaksi zapomíná dodat, že valná většina těch případů jsou zcela dobrovolné sexuální interakce těsných "podpatnáctek" s lidmi jen o pár let staršími než oni sami, reálná újma přitom nikomu nevznikla a tomu taky odpovídají ty rozsudky.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #38 kdy: 26 Června 2022, 19:20:36 »

 Aktuálním postojem se profiluje jako (trefně ji popsal johncreek).

Měla by svoji pozornost zaměřit na legislativní změny. Zejména na rozdílné hranice pro vztah důvěry (od 18). Tam i těch legálních 15 se mě osobně nelíbí. Nebo třeba maximální rozdíl 2/3 roky pro mladistvé.

Jak se toto posuzuje v rámci cizí země? Například 15 a 14 sex v
Rakousku, kde je limit 14? Může být v ČR řešeno trestně?

Naopak dva 15ti letý Češi ve Španělsku kde je hranice 16?
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #39 kdy: 26 Června 2022, 19:44:13 »

Pokud chápu správně § 6 TZ a zásadu personality, tak dva Češi 15 a 14 podléhají v tomto směru jurisdikci ČR. Čili i když neporušují rakouské zákony, české ano. Stejně tak Čech, který má v Rakousku něco se čtrnáctkou.

Pokud jde o obrácený stav (dva patnáctiletí Češi v zemi, kde je limit vyšší), tak záleží imho na tom, jestli právo dotyčné země kriminalizuje v tomto směru i cizince.

Pokud by čtrnáctiletý Čech měl v Rakousku sex s rakouským občanem 15+, tak ten české jurisdikci nepodléhá a je z obliga.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #40 kdy: 27 Června 2022, 06:37:48 »

Když si někdo na lebku vytetuje GRL PWR (Girl Power), tak nečekejte, že bude objektivní. A ještě to vypadá jako vězeňské tetování udělané zavíracím špendlíkem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #41 kdy: 27 Června 2022, 07:42:28 »

Nevím proč, ale takhle po ránu u kafe na balkonu mě napadlo, jestli se nezmráká i nad masturbací, zejména tou nedominantní rukou, to je někdy jako sebeznásilnění:) Snad zemřu dostatečně brzo na to, abych si "užíval" plody sociálních změn, co se poslední léta rojí.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #42 kdy: 27 Června 2022, 08:09:27 »

swenak> Neda mi se nezeptat, co jste u toho kafe na tom balkone delal ... ale berte to prosim pouze jako recnickou otazku :-).

Ad pani Hrda ... tusim, ze se ji nedavno venoval nekdo v pomerne zajimavem clanku na dfens.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #43 kdy: 27 Června 2022, 09:29:16 »

swenak> Neda mi se nezeptat, co jste u toho kafe na tom balkone delal ... ale berte to prosim pouze jako recnickou otazku :-).

A právě pro takovéto nedorozumění jsem napsal kafe a ne pravdu, že piju jenom latte:)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Sex jen s výslovným souhlasem
« Odpověď #44 kdy: 27 Června 2022, 10:43:21 »

Ja se vratim jeste k tomu clanku:
Citace
má i mechanismus proti udělení souhlasu pod nátlakem

Docela by mne zajimalo, jak je dany mechanismus aplikovan. Oba dva pripady mi totiz prijdou velice rizikove. Pokud by to aplikace nejak viditelne reflekovala, vystavuje to v pripade opravdoveho znasilneni majitele aplikace riziku ohrozeni zivota. Pokud nasilnik nekoho donuti vyuzit tuto aplikaci, jedna se o predem planovany akt a nepredpokladam, ze by mel v umyslu obet nasledne zabit. Zatimco kdyz aplikace zacne vriskat a rozesilat alarmy, muze jednat v afektu...

Proto predpokladam spis druhou variantu a tou je neco jako tichy alarm. A to je zas neuveritelne nebezpecne na druhou stranu - predstavte si, ze jste vlivna osobnost, sbali vas nekdo na baru, zatahne vas do hoteloveho pokoje a chce si to s vami rozdat. Vy jste opatrny a proto se pouzije tato aplikace. Dany protejsek se vsim souhlasi, chce to a potvrdi to v aplikaci. Ale protoze vyuzije skryteho alarmu, vy si sice uzijete, ale bude proti vam jakysi dukaz, ze to rozhodne nebylo dobrovolne... Prijde mi to vic jako kvalitni nastroj na niceni zivotu nez nastroj na ochranu bezbrannych.
IP zaznamenána