30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Asi chodník  (Přečteno 10335 krát)

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Asi chodník
« kdy: 21 Prosince 2017, 19:25:04 »

Zdravím.
Ptáci cvrdlikali, že jsem dostal za stěrač lísteček. Nenašel jsem nic. Po nějaké době mi sousedka říkala, že mluvila s poštěvačkou, že má pro mě dopis, že bych měl někde něco vysvětlit. Nebyl doporučeně a poštěvačka na něho dostala chuť, tak ho sežrala.. A teď mi přišla, už doporučeně, výzva k pokání a odpustku. Stojí tam, že měl můj vůz neoprávněně užít chodníku. Tedy §53.
V katastru je TA plocha vedená jednak jako majetek Vysoké školy(má asi 20 pater  :o) a druhak jako ostatní plocha/ostatní komunikace. A ke všemu, v reálu je to zarostlý, že by nejeden řekl, že to má blíž k trávě.

Má mít psaní k odpustku i poučení? Pokud ano, musí to mít nadpis POUČENÍ nebo to stačí jenom když je to tam napsaný jako další odstavec?

Dále teda co? Předpokládám, že ignorovat, než přijde výzva k podání vysvětlení. Dá se to pak udělat na tom, že to není chodník popř že jsem nakládal náklad popř se mi rozbilo auto, proto jsem to tam nechal abych nezavazel?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2017, 19:58:14 »

Zkuste prosím zajistit spis, jaké důkazy si pořídili.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2017, 20:00:53 »

Pro spis si předpokládám můžu zajít aniž bych něco platil..
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2017, 20:17:41 »

být mladým ambiciózním úředníčkem, tohle si poznačím reflexní fixou do deníčku na první stranu fontem aspoň 72.
Navýšit rozpočet za nahlédnutí do spisu, třeba za 300, to by byl kšeft, když už jsou ty odpustky....
Buď půjdeš do správka za 1000 pass blind, nebo za 1300, ale můžeš vědět, vo co go....
Jinak samozřejmě na odpustek a příkaz na místě se to vztahovat nebude, takže když vysolíš fízlovi, vlastně si ušetřil 1300 a spoustu času. ;D


IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2017, 20:21:58 »

Standardní reakcí na odpustek, nelze-li předpokládat vyhnití, by mělo být něčí udání, ať to úřadu zbytečně nezjednodušíte. Variant je mnoho (od fiktivního Helmuta až po sebeudání). Dále pokud jde o charakter komunikace, není až tak podstatný katastr. Je-li dostupný pasport (evidence komunikací), zjistěte, jak je plocha vedena tam. Ani to ale není finální autorita. Je potřeba vyhodnocením zákonných znaků zjistit, zda jde (postupně) o veřejné prostranství (plocha obecně komukoliv přístupná), zda je o veřejnou pozemní komunikaci (reálně plní komunikační funkci) a konečně, zda jde opravdu o chodník. Docela dost ploch vydávaných za chodník vůbec nejsou pozemní komunikací, takže stání na nich lze postihnout leda jako (nesprdelizovatelný) zábor veřejného prostranství. Též si dohledejte zde již opakovaně rozebíraný rozsudek, který v případě sankce za porušení § 53 ukládá orgánu přesvědčivě prokazovat, co je chodník, nikoliv to jen bez dalšího konstatovat.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2017, 22:32:15 »

Navýšit rozpočet za nahlédnutí do spisu, třeba za 300, to by byl kšeft, když už jsou ty odpustky....

Jsem to špatně napsal.. Měl jsem na mysli, aby po mě nechtěli uhradit onan odpustek..

Takže teď to nechat až se orgán uvolí k dalšímu kroku a pak někoho udat.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #6 kdy: 22 Prosince 2017, 00:56:04 »

Ještě mě teď napadlo. Má nějaký smysl je teď napadat z podjatosti? Vzhledem k tomu, že odpustkem se má celá věc smazat, je tedy zjevné, že nejde o vyřešení přestupku resp moralizování, aby se to už příště nestalo, nýbrž o ušetření jejich námahy a přednostně naplnění kasy. Na dfensu jsem se dočetl, že by se námitka k podjatosti měla podávat asap, aby se pak nemohlo říct, že jsem o tom věděl už dřív a proto se k ní nepřihlédne. Ale nevím, jestli by vůbec byla relevantní a k čemu by teď případně prospěla..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #7 kdy: 22 Prosince 2017, 15:25:12 »

Navýšit rozpočet za nahlédnutí do spisu, třeba za 300, to by byl kšeft, když už jsou ty odpustky....

Jsem to špatně napsal.. Měl jsem na mysli, aby po mě nechtěli uhradit onan odpustek..

Není to tak samozřejmé jak vypadá z tónu té odpovědi..
..nahlížet do spisu opravdu můžete bez placení.. i když může být placené třebas kopírování..
ALE!!

když už budete na úřadě tak úředník toho může chtít využít a tlačit na zaplacení pokutičky.. třebas nějakou "výhodnou nabídkou".. a nebo na podání vysvětlení a podobně.

Když by se to stalo tak chcete jen nahlížet do spisu.. platit nic nebudete a vyjádříte se k tomu později.. do té doby odpíráte podání vysvětlení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #8 kdy: 22 Prosince 2017, 16:27:17 »

První kopie pro účastníka je zdarma, srv Sazebník k zákonu č. 634/2004 Sb..
Předmětem poplatku není
1. Vydání prvního stejnopisu, opisu, kopie, fotokopie nebo výpisu, uvedené v písmenu a) této položky, z daňového spisu vedeného podle zvláštního právního předpisu upravujícího správu daní a poplatků, nejde-li o listinu nebo záznam na technickém nosiči dat, které poplatník - daňový subjekt předložil správnímu úřadu nebo již jednou obdržel od správního úřadu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #9 kdy: 09 Března 2018, 18:29:32 »

Přišla mi další obsílka za parkování - tentokrát zábor veřejného prostranství. Nechci tady ale rozjíždět další téma. Aspoň zatím.
Mám jenom dotaz - pokud je v katastru na daném místě "Věcné břemeno chůze a jízdy", je toto obvinění relevantní?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2018, 18:40:31 »

Zábor veřejného prostranství -> nelze Sprdelizovat, takže pokud Vás nenačapali přímo
při "zabírání", tak LZPS čl. 37 odst. 1)
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #11 kdy: 15 Března 2018, 21:38:28 »

Opět mám dotaz ne k tomuto tématu, ale opět se mi nechce zbytečně zakládat další téma.
Známá dostala do schránky PŘÍKAZ, podle kterého se měla dopustit přestupku podle § 4 odst 2 zák č. 251/2016 Sb tím, že porušila obecní vyhlášku ve které je zakázáno "e)   vjíždět a stát ve veřejné zeleni motorovými vozidly; tento zákaz neplatí v případech vjezdů a stání motorových vozidel v souvislosti s řádnou údržbou veřejné zeleně a veřejných prostranství"
Podle katastru je plocha jako jiná plocha / ostatní plocha.
Co s tím? Je to pouze zábor veřejného prostranství - tedy NESprDel, nebo je to stání na silniční vegetaci? To místo kde přímo stála, se zdá, že jsou tam panely, mezi a vedle nichž roste tráva.
IMHO je to varianta a), tedy nepráskat viz §60..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #12 kdy: 15 Března 2018, 21:44:55 »

V prvé řadě zavčasu podat odpor.
Stání na silniční vegetaci by řešili přes ZPPK. Řeší to však mimo ZPPK, takže varianta a) 37 LZPS.
Citace
viz §60..
jakého zákona?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #13 kdy: 15 Března 2018, 21:59:03 »

V prvé řadě zavčasu podat odpor.
Stání na silniční vegetaci by řešili přes ZPPK. Řeší to však mimo ZPPK, takže varianta a) 37 LZPS.
Citace
viz §60..
jakého zákona?
Myslel jsem zákona č.200/1990. Ale nedošlo mi, že po ní nikdo nechce nikoho udat. Není i v tomto problém? Nemělo by mezi lístečkem za oknem a tímto příkazem být ještě žádost o bonz nebo něco jiného?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Asi chodník
« Odpověď #14 kdy: 15 Března 2018, 22:01:58 »

200/1990 Sb. od 1.7.2017 neplatí.
IP zaznamenána