30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výluka datových schránek.  (Přečteno 10410 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Výluka datových schránek.
« kdy: 17 Prosince 2017, 21:02:47 »

Citace
Vážení uživatelé datových schránek, dovolujeme si Vás upozornit na mimořádnou vícedenní výluku informačního systému datových schránek (ISDS), která proběhne v termínu 29. 12. 2017, 16:00 hod. – 2. 1. 2018, 16:00 hod. Po tuto dobu nebude možné se do Vaší datové schránky přihlásit, resp. přijímat ani odesílat žádné datové zprávy. Výluka je nezbytná pro obnovu technologické infrastruktury a související migraci dat. Za případné komplikace spojené s dočasným a mimořádným omezením provozu datových schránek se tímto omlouváme.
Podání, které je nutné učinit v průběhu výluky, můžete učinit emailem opatřeným uznávaným elektronickým podpisem odeslaným na elektronickou podatelnu příslušného úřadu.
Děkujeme za pochopení,
Ministerstvo vnitra (správce ISDS),
Česká pošta, s.p. (provozovatel ISDS)
Pravděpodobně každému toto přistálo do DS. Je jasné, že podání lze nějakým způsobem učinit, třeba emailem a potvrdit poštou a pod., ale co nastane když do DS přijde zpráva 20.12 a já se vrátím z pralesa až 29.12 v 16:30 a tím pádem si zprávu vyzvednu nejdříve až 2.1 v 16:30. Kdy bude platné doručení 30.12 (po 10 dnech fikcí) nebo až 2.1  ?
 


IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2017, 23:26:59 »

A jak je to ked 10 deň je napríklad Sobota?
Je doručené sobotu alebo až pondelok? Pokial až pondelok tak aj teraz b malo byť doručené až keď budú dostupné.

U nás na Slovensku to napríklad platí tak.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2017, 23:53:32 »

u nás na pondělok niet, no na sobutu, retože aj v sobotu sa m^ožeš do tej schránky prihlásiť ;) tákže logicky chápem dötaz pýtaťěľa, pretože v toumto priepaďě sa v tu jakobe "sobotu" prihlásiť nijebuďěš moct ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2017, 03:01:53 »

Pravděpodobně každému toto přistálo do DS. Je jasné, že podání lze nějakým způsobem učinit, třeba emailem a potvrdit poštou a pod., ale co nastane když do DS přijde zpráva 20.12 a já se vrátím z pralesa až 29.12 v 16:30 a tím pádem si zprávu vyzvednu nejdříve až 2.1 v 16:30. Kdy bude platné doručení 30.12 (po 10 dnech fikcí) nebo až 2.1?
Doručeno by bylo fikcí 30. 12., ale adresát by jistě mohl ve smyslu § 24(2) SprŘ požádat o určení neplatnosti doručení (resp. zde spíše o určení okamžiku doručení na 2. 1.), protože vícedenní výpadek ISDS nepochybně je vážný nezaviněný důvod. Otevřené zůstává, zda by takové žádosti mělo být vyhověno bez dalšího, pokud výpadek zasahoval do průběhu lhůty pro vyzvednutí, nebo by musel žadatel prokazovat i nemožnost vyzvednutí před výpadkem, zejména pokud ten byl dopředu avizován ...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2017, 07:55:51 »

Mě by zajímalo zda může zřízenec v době výluky odeslat dopis legálně pozemní poštou nebo musí počkat až budou fungovat DS?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2017, 08:52:18 »

Aha .. tak to je to co mi straší v datovce. To tam můžu klidně vlézt :-D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2017, 13:28:00 »

Mě by zajímalo zda může zřízenec v době výluky odeslat dopis legálně pozemní poštou nebo musí počkat až budou fungovat DS?
Pokud si ovce zásilku převezme - pak nepochybně ano. Pokud si jí nepřevezme - pak dle mého klasicky "nedoručeno" protože zákon 300/2008 žádnou výluku nepředpokládá....
Bylo by zajímavé, kdyby výluka trvala třeba měsíc - asi by bylo velmi veselo....
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2017, 15:03:05 »

Aha .. tak to je to co mi straší v datovce. To tam můžu klidně vlézt :-D

COŽE??? Ono se dá zjistit, od kdy mám ve schránce novou datovou zprávu BEZ TOHO, aniž by se odesílateli doručila dodejka?!?!?!

Mně se vždy bere čas IHNED PO PŘIHLÁŠENÍ jako čas na dodejce! Aji když se POUZE A JEN PŘIHLÁSÍM a systém ihned bezprostředně vypnu a pak se přihlásím třeba až za těch 10 dní, tak I TAK SE TAM objeví již ten čas při přihlášení, tedy před 10 dny!

Nechápu teda poznámku o tom, že tam můžeš klidně vlézt, protože čas doručení by dotčenej být neměl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2017, 15:17:21 »

to:ridic
1) V datovce si muzes nastavit avízo na email a SMS - takže v okamžiku kdy tam něco přistane víš že tam NĚCO přistálo. (V případě SMS až druhý den).
2) Existuje postup, jak zjistit i "předmět" té zprávy a odeslilatel, aniž by byla doručena: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2311.0
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2017, 12:49:30 »

Tak mi dnes (19.12.) do DS přišlo předvolání k ústnímu jednání a váhám kdy vyzvednout. O den dříve nebo až po odstávce?
Napadá mě důvod proč až po, že SO možná spěchá a ústní naplánuje hned na první týden v lednu, pak nedodrží lhůtu 5 dnů...
   
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #10 kdy: 19 Prosince 2017, 14:16:21 »

Tak mi dnes (19.12.) do DS přišlo předvolání k ústnímu jednání a váhám kdy vyzvednout. O den dříve nebo až po odstávce?
Napadá mě důvod proč až po, že SO možná spěchá a ústní naplánuje hned na první týden v lednu, pak nedodrží lhůtu 5 dnů...
   

To asi neprojde. Doručení se v DS poznačí na D+10 včetně času. Tedy čas doručení bude určitě před 16:00, tedy před odstávkou.
A vy budete dost blbě něco prokazovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2017, 14:30:09 »

Můžete to prubnout, ostatně pokud jde jen o ÚJ a ne o něco, od čeho by se odvíjela např. lhůta pro odvolání, tak v zásadě nemůžete nic ztratit, jen kdyby se potvrdilo, že jde o ÚJ naplánované s ohledem na předpokládané datum doručení a SO vaši námitku obratem neuzná, budete se muset rozhodnout, zda na něj jít (čímž bude případná vada zahlazena) nebo spoléhat na pozdější doručení (a nebude-li to nakonec uznáno, riskovat, že přijdete např. o výslech svědků). Nezapomeňte si včas podat příslušnou žádost, vzhledem k ne zcela jednotnému výkladu doporučuji pro jistotu podat dvě žádosti - o určení data doručení podle § 24(2) SprŘ, a zároveň o navrácení v předešlý stav podle § 41(2) SprŘ, zejména pokud to budete podávat až po konání ÚJ (přestože § 24 na § 41 odkazuje, dle judikatury NSS to není totéž a jde o 2 různé instituty).

To asi neprojde. Doručení se v DS poznačí na D+10 včetně času. Tedy čas doručení bude určitě před 16:00, tedy před odstávkou.
A vy budete dost blbě něco prokazovat.
Systém DS si to může značit klidně s přesnostní na Planckův čas, ale to nic nemění na tom, že lhůta určená podle dní se podle SprŘ (a shodně i jiných procesních předpisů) počítá na celé dny a evidentně do jejího běhu výpadek zasáhne. Spíš vidím problém v tom, co výše uvádím jako otevřené, tedy že na vyhovění žádosti asi nebude SO stačit jen to, že do konce lhůty na vyzvednutí zasáhl výpadek, ale bude chtít i doložit, že si to adresát nemohl vyzvednout dříve, resp. že mohl legitimně počítat s tím, že si to vyzvedne poslední den večer. Což bude složité, zejména pokud si prokazatelně přečetl upozornění na výpadek.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #12 kdy: 19 Prosince 2017, 15:04:00 »

Ok díky, prubnu to. Upozornění mám ve stavu nepřečteno a tak tedy zůstane. Budu připravený tam zajít pokud bude ÚJ i výslechem PČR, to si nechci nechat ujít, jinak budu ignorovat. Blbé bude, pokud ÚJ bude hned 2.1.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #13 kdy: 19 Prosince 2017, 15:10:43 »

Ok díky, prubnu to. Upozornění mám ve stavu nepřečteno a tak tedy zůstane. Budu připravený tam zajít pokud bude ÚJ i výslechem PČR, to si nechci nechat ujít, jinak budu ignorovat. Blbé bude, pokud ÚJ bude hned 2.1.

To nejde, pokud je fikce doručení den před tím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výluka datových schránek.
« Odpověď #14 kdy: 19 Prosince 2017, 15:39:04 »

Blbé bude, pokud ÚJ bude hned 2.1.

I když by fikce doručení nastala 29.12. tak by ÚJ mělo být nejdřív 4.1.
IP zaznamenána