30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jen houšť!!  (Přečteno 1891 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2021, 10:11:03 »

No to je zajímavé... Ale asi bych to porušoval stejně, jako u sebe nenosím potvrzení do hospody.

Mimochodem tvrzení "Až do začátku očkování spolehlivě platilo, že neexistují asymptomatičtí pacienti na COVID-19" je blbost.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2021, 10:24:30 »

Tohle je strasne smutne. Kdyz da zakaz ockovanym, vysetruje ji COI kvuli doskriminaci. Kdyz stat neco naopak zakazuje neockovanym, je to v poradku v kvuli ochrane verejneho zdravi...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2021, 10:53:31 »

Mimochodem tvrzení "Až do začátku očkování spolehlivě platilo, že neexistují asymptomatičtí pacienti na COVID-19" je blbost.
Omyl. Asymptomatičtí pacienti z definice nemoci neexistují. Nemoc je definována symptomy. To jsou základy medicíny. To, že si s tím vláda vytírá zadel z toho nepravdu neudělá.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2021, 11:09:42 »

@Fogyn do your research...
Virus můžete vylučovat a být pozitivně testovaný klidně 2 dny před projevem prvních příznaků.
Pokud se oháníte základy medicíny, tak byste mohl vědět, že nemoc není symptom, nemoc je např. napadení buněk, což covid dělá, a symptom je pouze reakce těla na nemoc. Rýma, horečka, kašel, jsou jen projevy nemoci, není to nemoc sama. Tedy nijak se nevylučuje, že může existovat pacient který nemá příznaky vůbec - a asymptomatičtí pacienti Covidu existují.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2021, 11:36:02 »

Sám sobě jste odpověděl. Nikoli NEMOCNÝ, pouze "Pozitivně testovaný". A sice je to malá útěcha, ale dokonce i soud už uznal, že pozitivně testovaný nerovná se nemocný.
"že osoba podezřelá z šíření nákazy byla pouze pozitivně testovaná bez příznaků (v daném případě tak nelze ještě mluvit o onemocnění)"
https://www.ceska-justice.cz/2021/04/soud-narizeni-karanteny-musi-byt-oduvodnene-pouhe-konstatovani-kontaktu-s-nakazenou-osobou-nestaci/?fbclid=IwAR3K9JbUOZJTsigxl9MP6MNs529HhGOwfg0CEwpcbo9lQnNh4MG3NFoB-yw
Ano, uznávám, že nemoc není symptom. Taky jsem nic takového nenapsal. Nemoc je symptomy DEFINOVÁNA. Znáte nějakou nemoc bez symptomů? Já nikoli. Člověk bez symptomů = zdravý.
A co se týče dalších vašich nesmyslů tak "Rýma, horečka, kašel, jsou jen projevy nemoci, není to nemoc sama. " rýma je český název pro rhinovirus. Zde se výjimečně nemoc = původce. Já nikde rozdíl mezi původcem (virus HIV) a nemocí (AIDS) nezmiňoval.
Takže ještě jednou - NEMOCNÝ je ten kdo MÁ příznaky. To je medicínská definice. To co vy popisujete jsou MAXIMÁLNĚ bacilonosiči. Ale s NEMOCNÝMI to nemá NIC společného.
« Poslední změna: 24 Června 2021, 11:37:39 od Fogyn »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2021, 11:42:57 »

Já nevím, jestli jste tolik natvrdlý, ale přesně tohle byla moje pointa, že ten člověk to roznáší bez příznaků, tzn. je jak jste napsal bacilonosič.

A ten člověk podle mě stejně nemocný je, protože v době indikace už dochází k napadení jeho buněk, což je nemoc covid. Kterou lékařskou fakultu jste studoval, že moje tvrzení tak svérázně označujete za nesmysly?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2021, 11:52:24 »

Opět jste sám sebe usvědčil :-) " podle mě stejně nemocný je" je ekvivalent policejního mozkového myšlení. Vy si něco myslíte. To z toho nečiní fakt. Kterou fakultu jste studoval vy, že tvrdíte, že vaše domněnky jsou fakta? Moje názory jsou podloženy z úst dvou lékařů sloužících na ARO Olomouc a Prostějov.
A opět - bacilonosič se nerovná nemocný. A buďte tedy tak laskav a doložte náležité vědecké studie, které potvrdí, že člověk, který nese virus sarsblabla JE tímto virem napadán. To je pouze vaše domněnka. Pokud vám teď udělám testy na 50 různých virů, bakterií, koků, ... tak vám garantuji, že na 90% z nich budete pozitivní. Máte všechny nemoci těmito způsobené? Jste nemocný? Nikoli.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2021, 12:21:59 »

Nabízí se konstatovat, že jednoho lékaře z Prostějova už jsme si zažili na ministerském postu a že znaky nemoci vykazuje především společnost jako celek, což se nevyřeší tím, že se tu začneme mezi sebou hádat.

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jen houšť!!
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2021, 12:28:12 »

No ale vy sice velmi silně argumentujete tím, co podle vás je a co není nemoc, to je ale zcela irelevantní v daném kontextu. Nerozumím tomu usvědčování, pouze jsem využil toho, co jste napsal.

Tvrzení obsažené v článku je lživé, protože se zakládá na argumentu, že neexistuje žádný přenašeč, který by neměl příznaky. Na tom jsme se však asi jako jediném shodli, že (dle vás člověk, který v tuto chvíli není nemocný) bacilonosič může být i bez příznaků, což byla ale od začátku moje pointa, takže nevidím valný smysl v tom se tu s vámi dále dohadovat.
« Poslední změna: 24 Června 2021, 12:45:30 od IZS »
IP zaznamenána