30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ochrana osobních údajů  (Přečteno 3288 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Ochrana osobních údajů
« kdy: 20 Prosince 2017, 11:55:15 »

Ve správním řízení jsem byl sprostým podezřelým zplnomocněn zastupováním pro jeden konkrétní den. Zašel jsem na ústní jednání spojené s výslechem svědka, v rámci jednání jsem namítl podjatost úředníka.

Předpokládám, že nadále by měl orgán komunikovat pouze se sprostým podezřelým, jelikož mé plná moc již vypršela a tedy nemám s případem nic společného.

Orgán mi ale zaslal usnesení o úředníkově nepodjatosti (které mimo jiné obsahuje osobní údaje podezřelého). Neudělal takto orgán chybu? Nešlo by jej popotahovat za porušení ochrany osobních údajů? Sprostý podezřelý bude rád spolupracovat, případně mne i znova zmocní.

Díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana osobních údajů
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2017, 16:17:13 »

SO udělal chybu, měl doručovat účastníkovi, pokud tedy PM byla ve smyslu § 33(2)(a) SprŘ omezena na konkrétní den. Na porušení ZOOÚ je ale nejspíš nechytíte, nejde o citlivé osobní údaje, navíc zmocněnec evidentně údaje o identitě účastníka má a navíc se dozvěděl jen výsledek projednání jeho prostřednictvím podané námitky, což těžko práva na soukromí účastníka nějak narušilo.

Ani ve vztahu k samotnému řízení s obviněným to nemá moc velký potenciál, sice není účinně doručené rozhodnutí o podjatosti, takže lze např. v rámci odvolání proti rozhodnutí ve věci to namítat a dodatečně podat odvolání, ale za předpokladu, že nepodjatost bude potvrzena, to je zhojitelná vada.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana osobních údajů
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2018, 10:40:13 »

Jak se GDPR vztahuje na stat? Ma ovcan pravo byt zapomenut nebo vymazan z nekterych rejstriku?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana osobních údajů
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2018, 13:14:33 »

Citace
Jak se GDPR vztahuje na stat? Ma ovcan pravo byt zapomenut nebo vymazan z nekterych rejstriku?

Teď zrovna některá kráva v parlamentu, jejíž jmeno si zrovna nevybavuju, pléduje za to, aby v prováděcím zákonu bylo ustanovení, že GDPR se nevztahuje na státní orgány, protože co by si chudáčci starostové počali, kdyby měli stejné povinnosti jako poslední OSVČ.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana osobních údajů
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2018, 15:16:21 »

Mám pocit, že z odpadu GPDR je vyjmuto zpracování údajů, které příslušné orgány provádí při prevenci, vyšetřování  a odhalování a stíhání trestných činů + ochrana před hrozbami pro veřejnou bezpečnost. Tedy určitě se tomu obec nevyhne při zpracování poplatku za čokla apod.
nehledě na aktivitu Ministerstva vnitra, které už publikovalo směrem k obcím "příčurku" - dle které musí mít příslušného pověřence "každá obec, každá škola, každý dopravní podnik).
Bude zajímavé uplatnit "právo být zapomenut" například ve vztahu ke starším přestupkům na úseku dopravy, ale moc nadějí tomu nedávám.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana osobních údajů
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2018, 15:06:34 »

Jak se GDPR vztahuje na stat? Ma ovcan pravo byt zapomenut nebo vymazan z nekterych rejstriku?
Právo zapomenutí se nevztahuje na údaje, které firma je povinna uchovávat ze zákona. Typicky ve firmách nemůžete být zapomenut z faktur, pracovních smluv....
IP zaznamenána