30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuty v Blance  (Přečteno 9812 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #15 kdy: 23 Května 2017, 11:23:52 »

Pro studium...
www.usekovarychlost.cz
www.camea.cz
https://www.azd.cz/admin/files/Dokumenty/pdf/Produkty/Silnicni/MUR-07.pdf

Jenže všude se vyskytuje jako "konstanta" to, že systém pracuje s "maximální povolenou rychlostí". Tuto rychlost by ale řidič měl znát, jinak jaksi postrádám zavinění. Z reportáže, i když si o ní nedělám nějaké iluze, ale plynou určité pochyby o tom, že skutečně všichni řidiči povolenou rychlost měli možnost znát. Dále byly zmíněno nelogické střídání úseků 50/70 km. J.Tůma se toho magistrátního úředníka ptal špatně.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #16 kdy: 23 Května 2017, 12:23:14 »

Ještě, že se v komentářích najde pár normálních lidí

např.
Citace
Když je na značce 70 a máte to štěstí, že místem projíždíte ve chvíli, kdy naskočí 50, asi se to ubrzdit nedá. Já už tam jezdím, když to jde, rovnou 50. Ale jsem potěšen, že to sledujete, já už jsem dospěl k tomu, že jsem podal žalobu ke správnímu soudu.

Citace
I před zloději z magistrátu je možné se velmi účinně a snadno bránit – https://www.nezaplatim.cz




IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #17 kdy: 23 Května 2017, 15:42:42 »

Mě by spíše zajímalo na jakém právním základě se MP/SO zabývá udáním nějakého Metrixu, který nemá oprávnění měřit rychlost.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #18 kdy: 23 Května 2017, 19:15:13 »

Na základě, že podezřelý souhlasí s přestupkem.

Mě se líbí, jak mluvka říká, "Opravdu bychom byli rádi, kdybychom žádné pokuty zasílat nemuseli." A kdo je nutí mít zaplé úsekáče a zasílat pokuty?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #19 kdy: 24 Května 2017, 09:50:43 »

Mě by spíše zajímalo na jakém právním základě se MP/SO zabývá udáním nějakého Metrixu, který nemá oprávnění měřit rychlost.
Ten systém nejspíš naoko provozuje MP se souhlasem PČR a oznamuje to SO. (nebo jim to sepisuje nějakej automat, který má na faktuře taky MP, aby to bylo "zákonné")
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 25 Května 2017, 10:47:06 od fu »
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil

nedávno jsem to taky zažil, provoz sice vyšší, ale žádný traffic jam, hezky plynulý, a najednou všichni brzdí jak pomatení kvůli té 50tce. myslel jsem, že se je tam třeba nehoda/zácpa na výjezdu/probíha údržba. nic....
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #22 kdy: 25 Května 2017, 17:31:23 »

Tak pokuta by měla být až to poslední, to znamená za vážné porušení bezpečnosti.
Když už tak by měli měřit 70ku nonstop (nebo 80, kdyby byli fakt rozumní) a neřešit že si někdo nevšiml 50ky.
Jen zajistit že tam nebude někdo pořádat silniční závod...

Btw, nebylo by to na trestní oznámení? Třeba takové obecné ohrožení? Nevím, ale pokud si někdo v tunelu několikrát za sebou změní rychlost - podle mne to ohrožuje bezpečnost. Doprava má být plynulá.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #23 kdy: 26 Května 2017, 06:13:01 »

Spíše je větší legrace, když začnou uzavírat jednotlivé pruhy, nebo všechny auta vyženou ven. Nedávno mě v 6:00 hod vyhodili na Patočkovu, tam jsem se otočil a vjel zase zpátky. Nikdo nikde....
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty v Blance
« Odpověď #24 kdy: 13 Března 2018, 16:21:35 »

K tématu dneska na Facebooku Dopravní poradce poslal záběr, kde zachytil střídání povolené rychlosti.

https://www.facebook.com/1736822596355773/

V popisu pak zmiňuje Dokumentu TP 65 ministerstva dopravu jménem ZÁSADY PRO DOPRAVNÍ ZNAČENÍ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH se píše mj.:
Citace
"Rozhodovací proces řidiče je nutno rozložit po dráze i času tak, aby nevyžadoval nepřiměřené nároky na schopnosti řidiče a dopravní značení poskytovalo dostatečný časový prostor pro rozhodování řidiče. Sled informací musí umožňovat, aby řidič zbytečně nezatěžoval paměť, ihned vylučoval nepotřebné vjemy v rozhodování a soustředil se na řízení vozidla. Stejně má být koncipován sled informací na značce samé."
IP zaznamenána