30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zlín - úsekovka  (Přečteno 246 krát)

Rod

 • Příspěvků: 61
  • Zobrazit profil
[WIN] Zlín - úsekovka
« kdy: 18 Květen 2018, 17:33:34 »

Zdravím,

dostal jsem se k řešení podezření ze spáchání přestupku ve Zlíně (úsekové měření), v tuto chvíli ve fázi odpustkového dopisu (výzva s žadoněním o výpalné, viz přílohy). Žádné obdobné téma ze stejného města jsem tu na webu neobjevil, tak jsem se rozhodl založit téma, sdílet průběh řízení a případně vyslechnout zkušenosti nebo zajímavé tipy na postup.

Naměřená rychlost v nejnižší sazbě (do +20 km/h v obci), řidičem na 99 % nebyl provozovatel vozidla (to potvrdí případně až spis, bude-li tam kloudná fotka), což je asi vzhledem k plánované variantě Helmut fuk.

K domnělému přestupku mělo dojít v měsíci X roku 2018, výzva byla doručena v měsíci X+2 téhož roku.

Kdy se SO o přestupku dozvěděl (250/2016 Sb., § 76 (1) k)) v tuto chvíli nevím a vzhledem k 60denní lhůtě pro zjištění skutečností [...] a dvěma měsícům mezi změřením a doručením výzvy s žádostí o výpalné byl zvolen postup dle výzvy: "neuhradí-li provozovatel vozidla určenou částku, může v uvedené lhůtě 15 dnů od doručení výzvy sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla", tedy poslední den této lhůty napráskat Helmuta (plus připojit žádost o spis a pár dalších balastních žádostí, ať je o čem rozhodovat a usnášet se).

Navštěvovat SO jen z důvodu zjištění data, kdy se SO dozvěděl o přestupku a dopočítat k tomu 60 dní pro napráskání Helmuta v tuto chvíli v plánu nebylo, ačkoli v rámci využívání lhůt by byl takový postup teoreticky správný, ale to až pokud odmítnou kopii spisu poslat (pro zajímavost - před dvěma lety Zlín na žádost o spis dle stošestky kopii poslal, tak doufám, že tam nezlenivěli).

Šlo toho v tuto chvíli udělat víc?

Má někdo zkušenosti, co ve Zlíně funguje a co naopak ne?

Přílohy:
- odpustkový dopis, str. 1,
- odpustkový dopis, str. 2.

edit: Přílohy upraveny na odkazy, ať obecné bláboly nezasírají obrazovku.
« Poslední změna: 18 Květen 2018, 17:38:26 od Rod »
IP zaznamenána

Rod

 • Příspěvků: 61
  • Zobrazit profil
Re:Zlín - úsekovka
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpen 2018, 13:55:26 »

Tak přece jen se v této věci něco děje, už mi to začínalo připadat podezřelé. Reagováno bylo tehdy sdělením údajů o totožnosti řidiče, žádostí o použití němčiny jako úředního jazyka, žádostí o informaci (Jak úřad ví, že nedošlo k nehodě?) a žádostí o kopii spisu:

- str. 1,
- str. 2,
- str. 3.

Po cca čtyřech měsících přistály provozovateli ve schránce (zatím) dva pozdravy k vyzvednutí, překvapivě s pečlivě vyplněnými poučeními.

Jeden pozdrav pro Helmuta, v poučení označený jako "příkaz", jeden pro provozovatele, "kopie spisu", přičemž hmotnost zásilky je cca desetkrát vyšší, než standardní obálka s jedním - dvěma listy, tak to snad opravdu bude kopie spisu a ne zamítnutí žádosti s obsáhlým odůvodněním. :-))

Co přesně přišlo zveřejním po doručení.
IP zaznamenána

Rod

 • Příspěvků: 61
  • Zobrazit profil
Re:Zlín - úsekovka
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2018, 08:35:20 »

Tak opravdu přišla kopie spisu. Pozdě (4 měsíce od žádosti), ale přece.

Citace
Bohužel, nedopatřením byla primárně tato žádost zanesena do evidenčního systému ve vazbě pouze na obsahovou část uvedenou zejména v bodě I. žádosti a byla zaevidována pod č. j. xxx jako "Sdělení řidiče".

Pravidelnou kontrolou spisů a procesních úkonů bylo toto pochybení zjištěno a proto došlo k okamžité nápravě.

Příkaz Helmutovi nedorazil, ačkoli na výzvě k vyzvednutí zásilky bylo uvedeno doručování v režimu "poznámka 2", tedy po uplynutí lhůty vhodit do schránky. Později na poště zjištěno, že prý na poště udělali chybu a v databázi a tedy i na oznámení měli původně chybně uvedeno "poznámka 2", přičemž správně mělo být "poznámka 1", tedy po uplynutí lhůty vrátit odesílateli. Chybu objevili a dopis poslali zpátky.

Je toto normální, v takovém případě takto postupovat?! Naivně bych očekával alespoň druhou výzvu k vyzvednutí zásilky s opraveným údajem (navíc v režimu "pozn. 1" posílají opakovanou výzvu standardně). Takže tipuju, že při chystání dopisů k vhození do schránek bylo zjištěno, že to mají blbě, tak to poslali zpátky, a ty si, adresáte, naser.

No, součástí pozdě poslaného spisu tak byla i kopie příkazu Helmutovi, jen s anonymizovaným údajem o výši pokuty, var. symbolem a IBANem pro úhradu pokuty ("české" číslo účtu zůstalo uvedeno). Výše pokuty ale byla na jiném místě spisu uvedena.

Pro zajímavost, příkaz na kontaktní adresu v ČR přišel Helmutovi (oproti požadavku na použití němčiny) v češtině, na adresu trvalého pobytu v Německu v němčině.

Každopádně Helmut byl po napráskání uznán vinným za přestupek (aniž by byl dotazován alespoň formou výzvy k podání vysvětlení). Takový postup osobně považuji za svinstvo, ačkoli v tomto konkrétním případě to nevadí, Helmut s vinou za přestupek souhlasí a pro jistotu hodlá orgánu potvrdit, že je s příkazem i výší pokuty díky provozovateli seznámen, aby snad někoho nenapadlo napadat (ne)doručení fikcí, jak se orgány v poslední době občas snaží a když se jim to hodí, tak jim doručení fikcí nevoní.

Nepletu-li se, tak po uplynutí lhůty pro podání odporu proti příkazu by se mělo jednat o vyhraný případ a zpět na provozovatele už to hodit nepůjde, je to tak?
IP zaznamenána

mala.panda

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 308
  • Zobrazit profil
Re:Zlín - úsekovka
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2018, 09:20:28 »

No, vyhraný, chudák helmut bude muset platit pokutu :)

Ano,příkaz proti helmutovi je to nejlepší, co se může stát. Pro úřad game over.
IP zaznamenána

Rod

 • Příspěvků: 61
  • Zobrazit profil
Re:Zlín - úsekovka
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2018, 09:35:53 »

mala.panda> Nemá jezdit rychle, pyrát jeden. ;-D (Myslel jsem vyhraný pro provozovatele, pro sichr se ujišťuju.)
IP zaznamenána