30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhovor s psychologem  (Přečteno 3944 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Rozhovor s psychologem
« kdy: 13 Prosince 2017, 12:19:17 »

I když asi plevelím web, tomuhle nejde odolat: https://zpravy.idnes.cz/rozhovor-agresivita-za-volantem-agresivni-ridici-alois-hudecek-dopravni-psycholog-gzq-/domaci.aspx?c=A171204_161624_domaci_hell

Výtah ze sdělení psychologa:
- řidiči si neuvědomují třeba to, že alfou a omegou bezpečnosti silničního provozu není dodržování povolené rychlosti, ale bezpečného odstupu. Řidič, který jede po dálnici stovkou a má před sebou dvacet metrů je daleko nebezpečnější než ten, který má na tachometru sto čtyřicet, ale před sebou metrů sedmdesát
- Myslíte, že na dodržení rychlosti se klade velký důraz? Země jako jsou Švédsko nebo Norsko, kde řidiče doslova terorizují kamerami a radary, mají na deset milionů ujetých kilometrů 2,2 až 2,3 mrtvoly, což není málo. Nejnižší počet mrtvých má naproti tomu Spolková republika Německo, tedy poslední země v Evropě, kde na šedesáti procentech dálnic není omezená rychlost
- já bych se chtěl dopravní policie zastat. Myslím, že se velmi snaží. Jen je málo vidět. Myslím, že by bylo dobré těch dvě stě vozů skrytého dozoru přestříkat do služebních barev, abychom je na silnici viděli.
- Já jsem obrovský přítel informativních radarů, které ve vesnicích a městech ukážou, že jsem překročil rychlost, ale úsekové měření nepřináší ten správný účinek. Vezměte si D1, tam ho zavedli a sice přináší finance obcím, které vybírají pokuty, ale na řidiče nemá z psychologického hlediska požadovaný preventivně výchovný efekt.
- Určitě jsou typy převážně mladých lidí, kteří si za volantem kompenzují své komplexy. Ale přesně si to odhadnout netroufám. Řeknu vám však jednu perličku z vyšetřování řidičů, kteří mají zadržený řidičský průkaz. V Čechách se často mluví o agresivních podnikatelích v dvoumilionových Audi či BMW. Já vám ale můžu říct, že devadesát procent všech zadržených řidičských průkazů za alkohol a vážné dopravní přestupky patří lidem z těch nejslabších sociálních skupin.Tihle lidé s jednodušším hodnotovým systémem prostě nemají tak správně nastavený stupeň odpovědnosti. To se týká především alkoholu, abych to řekl přesně. Bohatí podnikatelé když už takoví lidé něco porušují, tak překračují rychlost. Což je také způsobeno tím, že na některých českých komunikacích jsou zbytečná omezení.
- Bodový systém by měl vyzobávat jen ty problémové řidiče. Rychlost občas překročí každý, ale je důležité o kolik. Třeba v Rakousku dostanete body, až když ve vesnici překročíte rychlost o dvanáct kilometrů v hodině a na dálnici asi o patnáct.

Co věta - to "perla".

« Poslední změna: 13 Prosince 2017, 12:21:24 od gumidos »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Rozhovor s dopravním überpsychologem
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2017, 13:08:11 »

https://zpravy.idnes.cz/rozhovor-agresivita-za-volantem-agresivni-ridici-alois-hudecek-dopravni-psycholog-gzq-/domaci.aspx?c=A171204_161624_domaci_hell

Považoval jsem dopravní psychology obecně za blázny a magory ve smyslu "viníkem je vždy řidič". Rozhovor s tímhle pánem má ze začátku docela hlavu i patu, aspoň tedy než se dostane k trestům (HLAVNĚ CO NEJVYŠŠÍ, a nejlíp člověka znemožnit), a řidičákům na zkoušku (SAMOZŘEJMĚ MUSÍ BÝT).

EDIT:
pardon, nevšiml jsem si duplicity zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5640.0

sloučeno --enzym
« Poslední změna: 13 Prosince 2017, 13:35:34 od enzym »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Rozhovor s dopravním überpsychologem
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2017, 16:39:05 »

Rozhovor s tímhle pánem má ze začátku docela hlavu i patu, aspoň tedy než se dostane k trestům (HLAVNĚ CO NEJVYŠŠÍ, a nejlíp člověka znemožnit), a řidičákům na zkoušku (SAMOZŘEJMĚ MUSÍ BÝT).

Úplně tomuhle vašemu tvrzení nerozumím - já čtu: "Na rozdíl od pana ministra si ale nemyslím, že mu pomůže zvednutí pokut a sankcí. Naopak, za malé přestupky by podle mě měl být bodový systém tolerantnější."

IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Vynikající rozhovor
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2017, 17:04:45 »

IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vynikající rozhovor
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2017, 17:44:36 »

Souhlas, já na to čuměl jako na zjevení. Mediální mrdka se snažila, ale až na ten zip, kterej se buď ztratil v překladu, nebo ho p. Hudeček nechápe, to bylo super.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Vynikající rozhovor
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2017, 18:14:10 »

Takto jsem si vždy představoval dopravního psychologa.
(Není jak ti mediálně známí dopravní .... (spíš) ideologové.)


Mírná polemika:
Jízda na červenou - záleží jak kdy a jak kde. Jsou křižovatky, kde je to na krátký signál volno pro odbočení doleva vysloveně ohleduplné k ostatním "to tam ještě propálit" a zmenšit tak řádnou frontu na odbočení o 1-2 vozidla jako bonus. Samozřejmě - místní řidič, znalost křižovatky, oční kontakt se směrem který dostává zelenou jako další atd.
Agresívní řidiči - moc zjednodušující. Nikdo není celej život Trpišovský, a málokdo s najetými 100.000km+ má úplně čistý štít. Vlastně jde jen o poměr, kolik času za volantem jsem řidič nasraný ku tomu, kolik času jsem řidič klidný.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vynikající rozhovor
« Odpověď #6 kdy: 13 Prosince 2017, 18:47:50 »

Tak on není zip jako zip ... pokud auta pomalu popojíždí, není problém naplnit oba pruhy a střídavě se na konci řadit, ale pokud se jedná o plynulý provoz kdy mam 3 auta vpravo a 3 vlevo, všichni jedou 50 tak fakt nemá smysl na konci brzdit a vynucovat si přednost a tím způsobovat právě ten zmíněný trychtýřový efekt.

Další výhradu bych měl k řidičáku na zkoušku ... protože kdo nejezdí nic nezkazí a jako začátečník nedělat chyby je taky spíše úsměvná teorie. Možná by to pak řešil ŘP v zahraničí.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vynikající rozhovor
« Odpověď #7 kdy: 13 Prosince 2017, 20:36:17 »

se zipem mi udělal radost  ;)
a potěšil vohnouty, kteří věří, že zákon je tu proti pirátům, tak oni přece chlapsky přiznají a zaplatí
a pak se pan psycholog diví jejich výpisu...  8)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vynikající rozhovor
« Odpověď #8 kdy: 13 Prosince 2017, 21:20:27 »

Leda houno, i ten zákon jasně tvrdí, že má dojet na konec a tam se zařadit. Za stavu s minimálním provozem je to úplně jedno. Jakmile provoz trochu zhoustne, je to v prdeli právě vlivem blbců, co se tam cpou už kilometr předem a tak to stojí odtialto až hentam do piče.

Jinak v něčem souhlas, ale je evidentní, že si hřeje polívčičku na nějaký ty jejich centra, aby tam ideálně musel každej povinně. To by měl bakšiš, že eště jeho vnoučata by nemusela sáhnout na práci, že? Ale samozřejmě, hlavně pro blaho ostatních, takže jak by mladej něco ťuknul, šup sebrat papíry a nahnat do koncentráku. To je teda motivace ty we  ;D

opět sloučeno --enzym
« Poslední změna: 14 Prosince 2017, 23:45:09 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky