30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53  (Přečteno 17358 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #30 kdy: 13 Dubna 2018, 12:14:18 »

Podle nové terminologie může přestupek spáchat i provozovatel, který nezajistil ...
IP zaznamenána

scorpion

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #31 kdy: 17 Dubna 2018, 23:28:23 »

Pokuta došla na provozovatele, tedy na mě. Po prvním dopise, kde jsem měl udat dotyčného jsem využil výše zmíněný postup dle LZPS. Takže to je bez bodů a zabavení řidičáku.
IP zaznamenána

scorpion

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #32 kdy: 17 Dubna 2018, 23:35:52 »

Váš první přestupek.. tedy jste se přiznal? Statečný. Blahopřeji a děkuji. Díky takovým se spíše vykašlou na nás vzpurné  8)
To se omlouvám, ale nemám čas a ani peníze na to řešit nějaké finty. Fotografie jak spz, tak řidiče je dosti čitelná. Ve výsledku si myslím, že jsem se z toho dostal jak nejlíp šlo. Ano, 5000 Kč není málo a dokázal bych si za to představit něco jiného, ale jsem rád, že už nemusím nic řešit a tahat úřady za nos s tím, že bych nakonec třeba jezdil půl roku autobusem a zaplatil mnohem víc za protahování.  ;)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #33 kdy: 18 Dubna 2018, 07:38:56 »

Pokuta došla na provozovatele, tedy na mě. Po prvním dopise, kde jsem měl udat dotyčného jsem využil výše zmíněný postup dle LZPS. Takže to je bez bodů a zabavení řidičáku.

Tak aby jste nebyl za pár dnů překvapen.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #34 kdy: 18 Dubna 2018, 08:52:09 »

Tak podle toho co píše je to snad v pořádku. Šlo o prvděpodobně o první přestupek provozovatele.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #35 kdy: 25 Dubna 2018, 12:19:49 »

Zdravím!

Tak pokračujeme, docela to jde fofrem. Žádost o náhled do spisu nezodpovězena, místo toho přišel "příkaz o uložení pokuty". Žádost o náhled vůbec nezmíněna (jen, že provozovatel nereagoval, o žádosti nic) a orgán neměl možnost zjistit totožnost jinak než od provozovatele. Do 8 dnů lze podat odpor atd.

Co dále? Jak to zdůvodnit? Je někde vzor odporu? Má smysl?

lc81
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #36 kdy: 25 Dubna 2018, 12:35:35 »

Vážený úřade, proti rozhodnutí xxxxx ze dne xxx podávám odpor. Podepsán pyrát

A zaskočil bych pro spis, bez toho se dá spolehnout pouze na křišťálovou kouli a třeba ta moje je teď v servise na leštění :)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #37 kdy: 25 Dubna 2018, 12:55:51 »

Samozřejmě jsem prošel aktuální stav na roadfens a je to očividně turbo model. Na výzvu k určení provozovatel požádal o náhled, ale nebylo reagováno. Místo podání vysvětlení tedy rovnou příkaz.

lc81
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #38 kdy: 25 Dubna 2018, 15:36:34 »

Jestli to máte daleko, koukněte se na síť nahlížečů, on se najde někdo, kdo vám tam zaskočí, do spisu nahlédne, nafotí Vám to a možná jim tam trochu rozčísne jejich pohodičku u kafíčka.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #39 kdy: 04 Května 2018, 21:42:15 »

Z čeho odvozujete , že úřad dá za správní delikt 5.000 - 10.000 a ne těch 100.000 co je v 125c zmíněno?

Vím že zde je to vyřešeno, ale zajímá mě to obecně?

(2) Za správní delikt podle odstavce 1 písm. a) až f) se uloží pokuta do 100 000 Kč.
Je kouzlo v tomto?:
Správní delikty právnických a podnikajících fyzických osob
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Výzva- Sdělení totožnosti řidiče, Tunel, Radar, překročení o 53
« Odpověď #40 kdy: 07 Května 2018, 07:03:08 »

V podstatě ano, v tom je to kouzlo.

Citace
§ 125f
Přestupek provozovatele vozidla
(1) Provozovatel vozidla se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 10 nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.
 ...
(4) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu. Pro určení výše pokuty se použije rozmezí pokuty pro přestupek, jehož znaky porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích vykazuje; pokuta však nepřevýší 10 000 Kč.

...

§ 125c
Přestupky fyzických osob
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
 ...
f) při řízení vozidla
...
2. překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40 km.h-1 a více nebo mimo obec o 50 km.h-1 a více,
...
(5) Za přestupek se uloží pokuta
...
d) od 5 000 Kč do 10 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) bodu 1 až 3, písm. e) bodů 2 až 4 a 6, písm. f) bodů 2, 7, 10 a 11, písm. j) a podle odstavce 2,
« Poslední změna: 07 Května 2018, 07:05:41 od Lexx »
IP zaznamenána