30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Kuriózní dopravní nehoda  (Přečteno 4469 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[?] Kuriózní dopravní nehoda
« kdy: 29 Listopadu 2017, 22:20:30 »

Dobrý den, ráda bych popsala situaci, která se mi nedávno stala. Měla jsem dopravní nehodu, kdy jsem na místo zavolala PČR, jelikož možná došlo na škodě majetku třetí osoby.
Situace se stala tak, že jsem vjela do oblasti, kde se nějaké auto otáčelo v křižovatce a zabralo tím tedy celou šíři silnice a já jsem ho chtěla objet, a tak jsem vjela do protisměru, jelikož jsem spěchala. Jenže předmětná silnice/cesta byla velmi úzká ,a tak jsem svými koly škrtla obrubník, který vyčníval z řady obrubníků a dle mého názoru tam byl nesprávně daný, jelikož už byl uvolněn a někdo ho tam do té díry zasunul zpět a dle mého názoru si majitel komunikace toto musí pohlídat, neboť by na tom mohl zakopnout i chodec a něco si udělat, ale to není smyslem tohoto psaní.Policie mi po příjezdu mi dávala vše za vinu, že nemám co jezdit ke krajnici (k obrubníku) a že
jsem vůbec neměla vjet do protisměru, že jsem měla počkat, než se vozidlo v klidu otočí a že kdybych počkala a vozidlo mě nabořilo vina by byla na jeho straně, že jsem se neměla snažit se mu vyhýbat. A tak mi bylo nabídnuto, buď blokově nebo oznámit správnímu orgánu. Zvítěžila tedy druhá varianta, neboť si myslím, že jsem musela "strhnout" řízení do protisměru a najet ke krajnici, protože se předmětné vozidlo otáčelo v křižovatce a ohrozilo mě.
"Výhoda" je, že v případě správního řízení lze doložit kamerovým záznamem, které vlastní město. Samozřejmě řidič druhého vozidla, co se otáčelo je neznámý, bůhví, jestli ze záznamu bude patrná i RZ. Můj dotaz tedy je, vzhledem k tomu, že majitelem obrubníku je město, myslíte si, že mám nárok od města nárokovat vzniklou škodu? Nebo mi dají sežrat to, že jsem vjela do toho protisměru a k té krajnici, nepřizpůsobila jsem jízdů stavu vozovky? Dechová zkouška negativní.

PS: Nejde mi ani tolik o to, že mám zničená kola, čert to vem, zdraví máme jen jedno, ale co mi nejvíce vadí  je, že nechápu, jak je možné, že české silnice a chodníky jsou v takovém stavu, takže i kdyby mi toto "neprošlo", alespoň se zaručím o to, aby ten obrubník byl opraven a nikdo si kvůli tomu nic neudělal, co mě ještě nejvíce dostalo, že jsem v policii naopak čekala oporu, ale nakonec mě ještě obviní, že si za to v podstatě mohu sama a za zničená kola mám ještě někomu platit pokutu, tak to byl vrchol všeho. Jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, na 99% to bude mít dohru až po Novém roce.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2017, 22:25:25 od sabca88 »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2017, 23:21:28 »

Dnes uz je Silvestra?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2017, 08:24:18 »

- nabořila jste to otáčející se auto? Nebo jiné vozidlo? Nebo škoda byla jen na vašem vozidle? Co všechno bylo poškozeno?
- Styl a rychlost jízdy máte přizpůsobit aktuální situaci na vozovce. To že jste štrejchla o obrubník je ekvivalent tot, že jste vlítla do výmolu a dostala smyk....
- silnice jsou ve stavu v jakém jsou a používat tento argument pro omlouvání nehody bude u SO asi k ničemu, viz předchozí bod.
- nevím proč jste spěchala, možná tam byl ke spěchu objektivní důvod, ale těch pár vteřin čekání než by se ono auto otočilo vás v reálu stálo víc času...
- byla v místě plná čára? zákaz předjíždění?
- přišlo už něco z úřadu?
- opravdu si myslíte, že se "zasadíte o opravu obrubníku"?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2017, 09:29:11 »

Blondýna?....sorry, to byl hloupý dotaz.
..." jelikož možná došlo na škodě majetku třetí osoby.
Co je ten majetek třetí osoby?
V jedné větě se dotazujete na možnou náhradu škody (zřejmě za vaše zničená kola) a druhou větou to popíráte a sdělujete jako stěžejní "špatný stav silnic a chodníků".
Pokud jste to takto vysvětlila i policii a podepsala záznam, pak to odhaduji na §22 odst. 3 zákona 361/2000
Ostatní čtenáři tam s vámi opravdu nebyli - tedy se snažte jim to vysvětlit tak, aby to pochopili.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2017, 09:45:43 »

Dobrý den, v místě plná čára nebyla a vozidlo jsem nenabořila, jen jsem se mu snažila vyhnout, abych předešla střetu, tudíž jsem si zničila JEN KOLA. Zadna plna čára ani zákaz předjíždění. Od úřadu nic nepřišlo a na místě jsem vůbec nic nepodepisovala. Majetkem třetí osoby jsem měla na mysli obrubník, volala jsem policii protože nevim, zda došlo ke zničeni obrubniku a ten vlastní třetí osoba a tou je město. Auto mě ohrozilo tím, že se otáčelo v křižovatce, proto jsem ho musela objet abych předešlá střetu, tohohle názoru jsem stále já.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 09:48:17 od sabca88 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2017, 09:50:07 »

Ženský to mají prostě jinak, teď hned to chci, teď hned musím projet, je jedno jakou mají barvu vlasů nebo jaké mají auto. Správní řízení neobhájíte, ani nemuselo vzniknout. Proto jsem přítelkyni nařídil aby nejdřív volala mě kdyby něco. Posledně prorazila pneumatiku když parkovala na parkovišti kde se parkuje polovinou auta na chodníku. Obrubník měl sice ostré hrany ale ona najela moc rychle, všichni ostatní zaparkovali v pořádku, tudíž to byla její chyba (což taky nechtěla pochopit jako vy) stejně jako vaše chyba. Koupila se nová pneumatika a vyřešeno, nikoho ani nenapadlo volat dopraváky, vás to bohužel napadlo a teď za to zaplatíte. Pokud jste to chtěla řešit s vlastníkem komunikace tak jste mohla, foťák v mobilu asi máte a volat k tomu ty parazity je pouze na škodu.

ZAVOLANÝ DOPRAVÁCI NEODJÍŽDĚJÍ BEZ UDĚLENÉ POKUTY. Už si to všichni zapamtujte a desetkrát si rozmyslete než je zavoláte k dopravní nehodě.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2017, 10:09:27 »

ještě k tomu obrubníku. Pokud je ve vlastnictví města, možná ho opraví, pokud se o tom doví. Možná ho mají v rozpočtu na příští rok, možná ho mají v rozpočtu na příští rok už deset let. Možná je komunikace kraje. Je to úplně stejný jako výmol v silnici... Pokud by to opravdu fungovalo tak, že se ten kdo si ve výmolu urve kolo zasadí o odstranění dotyčného výmolu, to by byla krása. Ale nechci vám rozhodně brát vítr z plachet, přeji vám krásný a hlavně poučný boj s větrnými mlýny...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2017, 10:21:28 »

Já vidím možnou argumentaci jedině v tom, že obrubník byl uvolněný, posunutý a zasahoval do vozovky, což řidička nemohla předpokládat.

To sice může vést k tomu, že pokuta nebude udělena, ale na náhradu škody stejně řidička/provozovatel nedosáhne (pokud neprokáže, že město/vlastník/správce o uvolněném obrubníku věděl - např. ze systému jako https://www.dacice.cz/mesto/info-foto-zavady/).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2017, 10:43:18 »

Dobrý den, v místě plná čára nebyla a vozidlo jsem nenabořila, jen jsem se mu snažila vyhnout, abych předešla střetu, tudíž jsem si zničila JEN KOLA. Zadna plna čára ani zákaz předjíždění. Od úřadu nic nepřišlo a na místě jsem vůbec nic nepodepisovala. Majetkem třetí osoby jsem měla na mysli obrubník, volala jsem policii protože nevim, zda došlo ke zničeni obrubniku a ten vlastní třetí osoba a tou je město. Auto mě ohrozilo tím, že se otáčelo v křižovatce, proto jsem ho musela objet abych předešlá střetu, tohohle názoru jsem stále já.
Obávám se, že váš názor je mylný. Dle ustanovení § 24 (4) zákona 361/2000 se řidič nemůže otáčet a couvat mimo jiné na křižovatce s řízeným provozem. V "obyčejné křižovatce" tedy v podstatě může - pokud byla úzká silnice, pak to asi bylo i jediné logické místo. Vy namísto vyřešení problému posečkáním pár sekund jste se nacpala protisměrem  - pravděpodobně tak porušila ustanovení § 22 (3) stejného zákona a zničila si vozidlo. Takže to otáčející se auto neprovádělo zakázaný manévr a nijak vás neohrozilo (sama si protiřečíte tvrzeným ohrožením  a zároveň přiznáním, že jste spěchala a vecpala se tam zcela úmyslně). Spíše jste ohrozila vy jeho. Lituju, ale nemůžu si odpustit poznámku, že ten otáčející se řidič, když uviděl, jak jste si rozmlátila kola, se tlemí ještě teďka a vypráví o tom v hospodě. Navíc jste na sebe zavolala policii.
Myslím, že to je na sklopení uší a nikoliv křik o křivdě.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 10:47:47 od gumidos »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní dopravní nehoda
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2017, 22:06:34 »

sabca88:
Aspoň máte ponaučení.. hlavní zájem přivolaných policajtů je někomu dát pokutu.. a když jste u nehody vy a obrubník tak je jasné kdo tu pokutu dostane..

Majetkem třetí osoby jsem měla na mysli obrubník, volala jsem policii protože nevim, zda došlo ke zničeni obrubniku

jestli nejezdíte tankem a nebo buldozerem tak ze na obrubníku velká škoda čekat nedá..


Auto mě ohrozilo tím, že se otáčelo v křižovatce, proto jsem ho musela objet abych předešlá střetu, tohohle názoru jsem stále já.

Ta verze se bude těžko hájit.. podle toho popisu zjevně nešlo o nečekaný manévr který by vás donutil náhle změnit rychlost a nebo směr jízdy.
IP zaznamenána