30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha  (Přečteno 5938 krát)

xpord

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« kdy: 22 Června 2018, 14:45:54 »

Pěkný den všem.

máte zkušenosti, jak úřednici magistrátu postupují při špatně zadané RZ vozidla při platbě parkování.
17.4.2018 jsem parkoval u kanceláří, Sokolovská, Praha: omylem - ve spěchu, jsem zadal jedno špatné číslo RZ.
Auto patří přítelkyni, parkování jsem platil kartou přítelkyně, u platebních hodin.

Parkovací lístek jsem následující den vyhodil. V bankingu je vidět pouze odchozí platba, částka a datum....proto jsem TSK požádal o detail mé platby.

12.6. přišla do DS přítelkyně výzva - výpalné 500 Kč, nebo naprášit. Samozřejmě vím, že ideál stav = nereagovat.

Nicméně družka je konzervativní pionýrka, takže nepřichází v úvahu.
Dnes mi z TSK Prahy poslali (díkybohu) potvrzení o celé transakci, kde je vidět mou špatně zadaná RZ.
Celkem vtipné je, že magistrát má na přestupky 2 měsíce, a shodou okolností TSK Praha podrobné údaje archivuje také 2 měsíce

Vaše zkušenosti jak toto řešit?
Evidentně za dané místo bylo řádně zaplaceno - auto přítelkyně, platební karta přítelkyně.
Ještě mě napadlo - do práskacího formuláře napsat "Jan Novák, obec na Severní Moravě" a  nechat orgán, ať se s tím popere. Mám shodné jméno a bydliště jako můj příbuzný.

děkuji za rady
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2018, 14:49:59 »

identifikace osoby je jméno, datum narození a adresa.
Pokud jste platil, pošlete potvrzení TSK a pusťte to z hlavy.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2018, 22:17:42 »

Chtěl bych se zeptat, jestli po mě může chtít město zadat RZ na parkovací lístek? Myslím tím, jestli to je nějak uzákoněno.
Já si myslím, že to nemá parazit o co opřít v zákoně...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2018, 22:59:29 »

Budou to mít v místní vyhlášce. Krom toho nemusí být všechno v zákoně, tohle je celkem logický požadavek. RZ není osobní údaj, ale prostá identifikace vozidla, za které platíte.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 166
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2018, 23:53:27 »

mistni vyhlaska jiste neni nad EU sranec, RZ je osobni udaj stejne, jako IP  a sluzba nesmi byt podminena vydanim o.u.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2018, 10:09:35 »

Ale to není tak jednoznačné, ne vždy jde odepřít službu odepřením souhlasu se zpracováním, resp. poskytnutím údajů. Zde ale ten údaj asi jde vyžadovat, resp. to obhájit, protože je nezbytný pro poskytnutí/funkčnost služby.

Je ale otázka, jestli nelze třeba využít  to, že jsem se nedověděl předem, že tento údaj budu muset poskytnout. Zaparkuji, jdu k automatu a hle, chce SPZ, ač jsem očekával, že dostanu anonymní lístek s platností.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #6 kdy: 08 Července 2018, 12:02:54 »

mistni vyhlaska jiste neni nad EU sranec, RZ je osobni udaj stejne, jako IP  a sluzba nesmi byt podminena vydanim o.u.
RZ sama o sobě není osobní údaj.. a IP taky sama o sobě není osobní údaj.. když se to nijak nevztahuje ke konkrétní osobě tak to nemůže být osobní údaj.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2018, 12:20:36 »

Ale můžu platit kartou, nebo SMS a to už by šlo spojit s osobou, nebo ne?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2018, 21:13:46 »

Díval jsem se na více míst a :

"Mezi nejčastější osobní údaje řadíme následující: jméno, adresa trvalého bydliště, doručovací adresa, pohlaví, věk, datum a místo narození, rodné číslo, osobní stav, zdravotní znevýhodnění, informace o dosaženém vzdělání, informace o příjmech, fotografický, video a audio záznam, e-mailová adresa, telefonní číslo, IP adresa. A samozřejmě také identifikační údaje vydané státem, jako jsou identifikační číslo, DIČ, číslo občanského průkazu, číslo řidičského průkazu, číslo cestovního pasu."
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #9 kdy: 09 Července 2018, 00:02:20 »

Před časem jsem tohle dohledával a padl jsem na rozhodnutí ÚOOÚ (z roku 2010) https://www.uoou.cz/files/106_rozhodnuti1.pdf :

lze pro úplnost konstatovat, že zákon č. 101/2000 Sb., ve znění účinném v době zahájení správního řízení, již neobsahuje ustanovení, že o osobní údaj  se  nejedná,  pokud  je  třeba  ke  zjištění  identity  subjektu  údajů nepřiměřené množství času, úsilí či materiálních prostředků...
...Správní  orgán  dále  nad  rámec  předmětu  správního  řízení  k vyjádření  účastníka řízení  uvádí,  že  v případě  fotografií  automobilů  s čitelnou  registrační  značkou  se jedná také o osobní údaje, neboť právě prostřednictvím této registrační značky lze jeho majitele nepřímo identifikovat; lze tedy doporučit, aby tato registrační značka byla  na  fotografiích  rozmazána.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #10 kdy: 09 Července 2018, 00:14:03 »

Obec má tak jako tak přístup do registru, takže řešíte nesmysl.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Špatně zadaná RZ při platbě parkování - Praha
« Odpověď #11 kdy: 09 Července 2018, 10:58:03 »

PJ: To si umím představit.. že kombinace fotky auta a RZ toho auta osobní údaj může být..

ale RZ sama o sobě??
Třebas.. 9A5 1429 ..co se z toho dá identifikovat??
Můžete asi dohledat komu ta RZ patří (asi to bude Policie ČR), ale to si můžete dohledat i když sem tu RZ nenapíšu.
IP zaznamenána