30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] ledabyle označená stavba s 50 a já 80  (Přečteno 8599 krát)

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[LOST] ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« kdy: 22 Listopadu 2017, 13:05:02 »

Začátkem června jsem u hranic s NDR projížděl stavbou, na začátku rychlost značkami na pruhovaném sloupku snížena na 50, potom dlouho nic (tady měšťáci měřili) v nepřehledné zatáčce naštorc bagr (nic nedělal, jen tam stál jako zábrana) objel jsem jej, několik směrových cedulí s vyskládaným kamením aby to řidiči objížděli ze správné strany no a nad stavbou to sbírali. Poslal jsem je do hajzlu s tím že nic nepodepíšu a jestli nechtějí radši řídit dopravu, což by v daném místě bylo opravdu vhodné.
Aktuálně (22.11) jsem dostal Příkaz na pokutu. Odůvodnění: V místě se značkou B20a bylo MP naměřeno 81 po odečtení tedy 78.
Použito LTI 20/20 truCAM.
Zaplatit nebo se pustit do sporu? Nejde o peníze ale o tu pakáž, která klidně ignoruje překážky na silnici, nebezpečné místo nedostatečně označené a mezi tím si vybalí nádobíčko a vybírá daně . Něco jsem vyfotil, pak toho dost smazal ale pár fotek zůstalo.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2017, 14:18:38 »

Odpor podejte v každém případě. Tím nic neztratíte, pokutu již navýšit nelze.

Co se týče přechodného dopravního značení, dá se s tím něco dělat skoro vždy.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2017, 14:20:10 od kdo »
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2017, 16:43:18 »

Lze u přechodných dopravních značek s úspěchem argumentovat "žádná tam nebyla"? Mohl jí například vítr za projíždějícím kamionem povalit..
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2017, 17:38:07 »

(2) Svislé dopravní značky jsou stálé, proměnné a přenosné. Proměnná svislá dopravní značka je dopravní značka, jejíž činná plocha se může měnit. Přenosnou svislou dopravní značkou se rozumí dopravní značka umístěná na červenobíle pruhovaném sloupku (stojánku) nebo na vozidle.
 Například ČSN 01 8020 Dopravní značky na pozemních komunikacích, ČSN 36 560-1-1 Světelná signalizační zařízení, technické a funkční požadavky, ČSN 73 6021 Světelná signalizační zařízení, umístění a použití návěstidel. 
Opravdu bylo umístěna tak jak vyžaduje norma a zákon? Většinou na stavbách to bývá v nesouladu. 
IP zaznamenána

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2017, 17:42:47 »

Hledal jsem v návodu k truCAM úhly měření a moudrý z toho nejsem. Měšťák seděl za svodidlem v protisměru tak to nula nebyla ani náhodou. Hodně mi vadilo, jak v klidu ignorovali ten bagr stojící naštorc za který nebylo ani náhodou vidět a zbyl jen jeden pruh, ve kterém se potkávaly auta přímo proti sobě. No a z kamení vytvořit na silnici dopravní značení, to snad ani v Rumunsku nemají.
To, kde odstavovali nad místem měření ulovené oběti bylo přesně takové to místo, kde vám pokud tam někdy s autem najedete dají pokutu za stání na zeleni nebo zábor.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2017, 17:51:35 »

a nebyla třeba za tou 50  třeba  křižovatka  co by tu 50 zrušila?
IP zaznamenána

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2017, 19:44:39 »

Začal bych se zajímat zda tam na tom místě vůbec mohli měřit, je to to tuším mezi Cínovcem a Dubím, není to v obci.

Dubí je pěkný zmrdstvo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2017, 20:52:36 »

Pokud tam nejsou červené sloupky (Z 11c a Z 11d), tak to není vyústění účelové komunikace, ale řidič to oprávněně považoval za křižovatku s nějakou místní komunikací a tedy za zrušení omezení rychlosti.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2017, 21:34:55 »

nevím jestli není tenký led se vrhat do "přiznání" toho, že jsem značku viděl a proto křižovatka atd.
není lepší trvat na tom, že tam v době mé jízdy prostě nebyla ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2017, 22:02:37 »

Namitnete oboje. Znacka nebyla (v miste udajne znacky byla odstavena dodavka, ktera  ji patrne zakryvala a i    kdyby znacka byla, tak krizovatka.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2017, 12:27:17 »

Nenamítejte nic. Až do odvolání napište, že v daném úseku je nejvyšší dovolená rychlost X km/h, nikoliv Y km/h, že přítomnost přechodného dopravního značení omezujícího rychlost na Y km/h nebyla správní orgánem nikterak prokázána a že ani nelze dohledat z veřejně dostupných zdrojů opatření obecné povahy, které by dočasné snížení rychlosti odůvodňovalo. Není žádný důvod vytahovat tuto argumentaci při jednání s prvostupňovým orgánem.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2017, 15:06:44 »

V tomto bych si vám dovolil oponovat.SO učiní dotaz,zda přenosná značka byla v daném úseku povolena a v tu chvíli má SO i kraj doloženo,že tam ta značka byla a basta fidly :-).Na toto jsem dojel v jiném mém případu,kdy jsem upozornil SO i kraj na to,že v měřeném úseku byla přenosná značka a protože ji tam dal někdo pravděpodobně jen tak bez povolení a z prdele,shodili to ze stolu a já celý případ prohrál viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3506.0 . V ústeckém kraji jsou opravdový zmrdi na kraji!
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2017, 20:37:08 »

Vážení, dovoluji si tvrdit dle informace z důvěryhodného pramene, že ani kdyby ta značka povolená nebyla, má řidič povinnost se jí řídit ( podloženo nějakým rozhodnutím soudu... ). Cestou by snad bylo namítat její nečitelnost/neviditelnost... pokud toto značka nesplní - není v daném okamžiku průjezdu čitelná ( je zakrytá stavebním strojem ap. ) nemůže nikdo vynucovat/trestat její dodržení ... takže opět návrat výše - byla tam v době průjezdu/byla viditelná,..... ?
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:ledabyle označená stavba s 50 a já 80
« Odpověď #14 kdy: 24 Listopadu 2017, 20:54:08 »

Začal bych tím, jestli měšťáci měli na daném místě vůbec povolení měřit. (seznam určených míst k měření rychlosti nebo tak nějak se to jmenuje)

Pokud to nebude ve spise, vyžádat. Jestli místo nebude v seznamu, stačí to k zastavení řízení, v mém případě tak řekl SO1 i SO2.
IP zaznamenána