30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě  (Přečteno 10983 krát)

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2017, 19:07:33 »

Zajímalo by mě, zda je nějaký rozdíl v pokutě v případě, když řeknu, že jsem neřídil, ale jako uživatel vozidla dle klauzule s leasingovkou jsem připraven pokutu zaplatit a případem, kdy po seznámení se spisem odmítnu podat vůbec nějaké vysvětlení. Je tady nějaký rozdíl ve výši pokuty?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2017, 19:33:48 »

Stále nevím o co Vám jde, chcete ušetřit pár stovek aby pokuta byla "levnější" nebo nechcete aby přestupek byl evidován na Vaše jméno a bylo zapsáno ve Vaší evidenční kartě řidiče?

Vaše klauzule s leasingovkou úřad nezajímá. To je Vaše ujednání a tuhle smlouvu z úřadu nikdo, nikdy nebude chtít vidět.

Odepište úřadu doporučeným dopisem že jste předmětné vozidlo neřídil, nebyl jste vlastníkem ani provozovatelem a že se nedostavíte. Oni z toho udělají správní delikt, pokutu dostane bonzácká leasingovka, vy jim to zaplatíte a je to ukončeno.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2017, 20:44:56 »

Dovoluji si doplnit, že SPRDEL je již minulostí - zrušen novelou od července t.r.   Pokud nemáte osobní problém s výpalným SO - odmítněte bez dalšího, že jste řídil a finance si vyřešte s evidovaným provozovatelem/majitelem vozidla . Není co tady řešit.
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #18 kdy: 27 Listopadu 2017, 09:18:53 »

S úřadem jsem dnes zdárně vyřešil. Je zajímavé pozorovat boj dvou pohledů. V první řadě nikde nefigurovat, ale koncovému úřadu zaplatit vyšší částku. V druhé řadě se nebát přiznat a zaplatit úřadu mnohem nižší částku, protože se slušnému řidiči tento záznam vyplatí - nikdo jej nebuzeruje za spáchané přestupky (tohle neplatí pro toho, kdo jezdí jako prase a nedbá na bezpečnost ostatních (kde nikdo není, taky šlápnu více na plyn). Nasbíral jsem zde zajímavé zkušenosti, takže díky a věřím, že se zde objevím opět až za dlouhou dobu. :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2017, 11:11:39 »

Mohl jste se ještě pochlubit jak to tedy bylo "vyřešeno"..
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #20 kdy: 27 Listopadu 2017, 12:22:00 »

V druhé řadě se nebát přiznat a zaplatit úřadu mnohem nižší částku, protože se slušnému řidiči tento záznam vyplatí - nikdo jej nebuzeruje za spáchané přestupky (tohle neplatí pro toho, kdo jezdí jako prase a nedbá na bezpečnost ostatních (kde nikdo není, taky šlápnu více na plyn).
Musím poctivě přiznat, že v tomhle jsem se poměrně úplně ztratil.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #21 kdy: 27 Listopadu 2017, 13:43:06 »

Domnívám se, že mu na úřadě byla nabídnuta ( pro něj ) akceptovatelná - nízká částka tj. spořádaně zaplatil..
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #22 kdy: 27 Listopadu 2017, 17:43:04 »

Nějak jsem nepochopil...... skončilo to kajícným přiznáním + zaplacením + záznamem v kertě řidiče. Výpalné bylo vystaveno na firmu provozující operák, za ně to asi přímo zaplatit nešlo... takže tam něco chybí, nechce se chlubit ?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #23 kdy: 27 Listopadu 2017, 19:44:30 »

S úřadem jsem dnes zdárně vyřešil. Je zajímavé pozorovat boj dvou pohledů. V první řadě nikde nefigurovat, ale koncovému úřadu zaplatit vyšší částku. V druhé řadě se nebát přiznat a zaplatit úřadu mnohem nižší částku, protože se slušnému řidiči tento záznam vyplatí - nikdo jej nebuzeruje za spáchané přestupky (tohle neplatí pro toho, kdo jezdí jako prase a nedbá na bezpečnost ostatních (kde nikdo není, taky šlápnu více na plyn). Nasbíral jsem zde zajímavé zkušenosti, takže díky a věřím, že se zde objevím opět až za dlouhou dobu. :-)

Dovolím si nesouhlasit, už z principu bych si nenechal dát žádný záznam, nikdy nevíte kdo to kdy v budoucnu proti Vám vytáhne...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #24 kdy: 27 Listopadu 2017, 20:38:12 »

V druhé řadě se nebát přiznat a zaplatit úřadu mnohem nižší částku, protože se slušnému řidiči tento záznam vyplatí - nikdo jej nebuzeruje za spáchané přestupky

WOW  ??? co vám tam ten zřízenec z národního výboru nakukal?  :o
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #25 kdy: 27 Listopadu 2017, 23:55:19 »

t4455: někdy se vyplatí přiznat a zaplatit.. ale musíte vědět proč to děláte.

A už tu bylo hodně lidí kteří řešili přestupky "levně" na místě protože "o nic nešlo".. a pak bojovali o řidičák.
Sázka že se příští rok nic nestane a můžete si dovolit mít v papírech nálepku "pyrát" nemusí vyjít.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #26 kdy: 29 Listopadu 2017, 09:43:55 »


Snad nevadí že to prásknu...Protože se považuje za slušného řidiče a tento případ bere jako výjimku, tak už se tu asi dlouho neobjeví a neodpoví. Bral nabídku na 500 a 2 body. No body se mu přece odmažou....  ::)

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #27 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:02:00 »

Snad nevadí že to prásknu...Protože se považuje za slušného řidiče a tento případ bere jako výjimku, tak už se tu asi dlouho neobjeví a neodpoví. Bral nabídku na 500 a 2 body. No body se mu přece odmažou....  ::)
Ano - někteří lidé nikdy neprozřou....
Ale copa, že vy o jeho anonymním případu tolik víte?
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #28 kdy: 29 Listopadu 2017, 14:24:16 »

Znám ho a navedl jsem ho tady.
IP zaznamenána