30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)  (Přečteno 10658 krát)

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« kdy: 14 Listopadu 2017, 21:42:33 »

 
  Dobrý den,
 chtěl bych se zeptat,co dělat,když mám na autě botu a po příjezdu měštáků požadují zaplatit manipulační poplatek za sundání? Jsem provozovatelem vozidla a bylo mi řečeno,že na místě se proti zaplacení manipulačního poplatku nedá bránit,ikdyž vše žádám projednat ve správním řízení a měšťák botu nemusí sundat.Nelze tedy MP říci,že vím,kdo řídil,ale že se vyjádřím až u správního orgánu nebo že řídila osoba blízká a podobně?
 Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:13:11 »

Sundat si jí sám a musím si rýpnout, nezapínejte si u toho rádio  ;)
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:15:20 »

 V pohodě,to bude tajná akce dyžtak :) Popřípadě co si to sám obout svoji botičkou? Potom už tam druhou botu dát nesmějí ne?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:21:01 »

Pokud zjistí (podle svojí databáze, nebo vizuálně) že ta bota není jejich tak vám dají klidně další na jiné kolo
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:56:08 »

 
 Když vypovím,že vím kdo řídil,ale že to řeknu jen u správního orgánu a opice přesto bude trvat na sdělení osoby,co potom? Mám si vymyslet nějakého Xaviera z Mordoru?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:04:36 »

Odpověď je jednoduchá: Pokud jsem podezřelý z přestupku tak ho předejte do správního řízení.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:06:46 »

 Jenže ty kurvy budou chtít na místě zaplatit manipulační poplatek za sundání té botičky a ten platit nechci a proti tomu se prý na místě právě nedá odvolat ke správnímu orgánu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:12:04 »

Odpověď jste dostal
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:19:30 »

Moje zkušenost je, že při odmítnutí uhrazení manipulačního poplatku to prostě sundali i v oblasti, kde se podle zkušenosti má platit, stačilo naznačit, že nezaplatím i za cenu, že bych měl vůz naložit na odtahovku kamaráda a odvézt. Jak moc je to strategické pro další vývoj, nevím, nikdy to vymáháno nebylo, SO řešil jen zamotné parkování.
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2017, 00:09:59 »

 Čili nemám u sebe hotovost,ani možnost ji kdekoliv sehnat a jedinou možností je tedy odtah od kamaráda s podvalem.Díky za radu :)
IP zaznamenána

pavlicek.vitek@seznam.cz

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2017, 05:06:04 »

Co ještě nápis na okno,že v auťe je zvíře a ať se nepokoušejí tedy o odtah nebo nasazení boty,jelikož by jednali protiprávně.Samozřejmě to nějak přesně nechat sepsat právně a výstižně.
Přeci jako zvíře může být brána i myš v malé kleci na podlaze,kterou nemají dyžtak šanci ani vidět :)
A lísteček míří dyžtak rovnou do koše,kdyby se přeci jen chtěli uspokojit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #11 kdy: 15 Listopadu 2017, 06:53:00 »

Ať Vám ukážou ceník, kde je ten poplatek :D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2017, 08:21:14 »

Pokud budete vymýšlet tyto blbosti tak se vám vysmějou. Stůjte si za svým, ať to prostě sundaj nebo si zavoláte odtahovku a nebudou mít ani peníze ani botičku. Pokud to nezabere můžete donekonečna volat na 158. Pokud ani to tak si jí sundejte sám. Nic jinýho nevymyslíte.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #13 kdy: 25 Listopadu 2017, 13:40:01 »

Jako provozovatel nemáte na místě šanci , když narazíte na opičku co jede striktně dle zákona ( např v Brně "oblíbená" opička č 159), tak
v zákoně je napsáno :
3) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku příkazem na místě, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.

já to chtěl napsat na složenku- opičák to napsal - a odjel...A prý až mu ukážu zaplacený ústřižek tak to sundá..
( holt takový lidi bohužel existují a buzerace je jejich denní chleba - i když myslím, že on je přesně ten typ co při každým sednutí
do auta zkontroluje lékarničku, tlak v pneumatikách a jestli mu svítí všechny žárovky -   chudák)

jediná trošku satisfakce a pobavení je pak těch 400,-Kč si v bance nechat dát v 1Kč mincích a to mu tam vysypat do pracek..

Odtah IMHO je maření úředního výkonu ( nasazená bota) a navíc cena odtahu je značně vyšší.

IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Botička na autě (jsem provozovatel-co dělat?)
« Odpověď #14 kdy: 25 Listopadu 2017, 16:33:37 »

Odtah IMHO je maření úředního výkonu ( nasazená bota) a navíc cena odtahu je značně vyšší.

Od kdy je botička úředním výkonem? Považuju to za prostředek a z jiných kontextů na tomto fóru jsem nabyl dojmu, že mařena muže plynout jen z úředního Rozhodnutí (tedy klasické listiny) po té, co nabylo účinnosti.
IP zaznamenána