30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?  (Přečteno 4412 krát)

qwertz123

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« kdy: 07 Listopadu 2017, 17:21:27 »

Dobrý den místním znalcům!

Potřeboval bych pomoct v boji o papíry  :( Mému zaměstnavateli přišla Výzva provozovateli motorového vozidla s tím, že jeho vozidlem došlo k překročení rychlosti v obci o více než 40 km/h. Zaměstnavatel na to reagoval tím, že označil mě jako řidiče vozidla. Následně mi přišla Výzva řidiči motorového vozidla. Poslední den 10-denní lhůty jsem v zoufalství zavolal na úřad a domluvil si schůzku na termín za 14 dní.

Jaké postupy by nyní připadaly v úvahu? Co mám úřednici na té schůzce říct? Nebo je lepší se tam nedostavit a na jejich výzvy nereagovat? Jde mi hlavně o to, aby mi nevzali papíry, případnou pokutu bych při nejhorším zaplatil. Takže pokud to chápu správně, potřeboval bych, aby ten můj případ odložili, zahájili SprDel s provozovatelem, ten by potom zaplatil pokutu 5-10 tis. a já bych se s ním následně vyrovnal...? Jenže jak dosáhnout toho, aby to teď odložili?  :(

Díky předem za všechny názory a zkušenosti s podobnými případy!
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2017, 17:31:17 »

Aby z toho byl sprdel (přestupek provozovatele), stačí úřadu, pokud nemají nic, než udání provozovatele, ideálně písemně sdělit, že vy jste neřídil. Volitelně můžete doplnit, že řídil Helmut. Je zbytečné (u slabších povah i nebezpečné) tam telefonovat, či dokonce chodit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2017, 17:55:48 »

Zároveň se dohodněte se zaměstnavatelem, že vás pověří zastupováním provozovatele v dané věci a pokud neuspějete, tak to zaplatíte.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2017, 18:54:52 »

Jak už řekli předřečníci, můžete být v klidu. Stačí popřít že byste řídil, nejlépe písemně!
Pokud zároveň nechcete ani platit pokutu tak vyhledejte na fóru “helmut”


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2017, 19:14:49 »

Prominte, není to tak že sprdelizovat šlo jen přestupky překročení rychlosti do více jak o 20/30 km/h město/mimo město?

Od kdy je to možné za jakoukoliv rychlost?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2017, 20:13:16 »

Od jakživa, jeli to automatizované. Akorát u vyšší rychlosti se přeskakuje odpustek.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2017, 20:54:43 »

aha, smotal jsem dvě věci dohromady....
IP zaznamenána

qwertz123

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2017, 12:33:33 »

Děkuji všem za reakce! Trochu jste mě uklidnili  :)

Píšete, že je nejlepší napsat jim písemně, že jsem nebyl řidičem daného vozidla. V dopise se však píše, že vzhledem k charakteru přestupku je nutné podat vysvětlení osobně. I přesto byste jim to poslali písemně? Text výzvy pro informaci přikládám na obrázku. Mimochodem, přijde mi to docela jako slátanina. Chvíli se mnou komunikují jako s řidičem, chvíli jako s provozovatelem. Působí to na mě dojmem, že vzali dopis, který původně posílali provozovateli, doplnili do něj odstavec pro řidiče a poslali to mně...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2017, 12:53:29 »

Asi by bylo vhodné se domluvit se zaměstnavatelem, aby případnou pokutu akceptoval a domluvil se na možné kompenzaci, budete mít krytá záda.

Nemají právo Vás popotahovat osobně a v tomhle směru jim můžete směle předat foxtrot oskar.
Dokonce Vám dali privilegium označit jiného řidiče.

a) můžete jim napsat, že jste neřídil - půjde to na provozovatele
b) máte možnost naprášit Helmuta - pak se můžete nechat Helmutem zplnomocnit a chvíli se s úřadem kočkovat, ale úřad to bude hrát na přestupek provozovatele, aby dostal alespoň něco

IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Jak se z Výzvy řidiči dostat na SprDel?
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2017, 11:59:26 »

Děkuji všem za reakce! Trochu jste mě uklidnili  :)

Píšete, že je nejlepší napsat jim písemně, že jsem nebyl řidičem daného vozidla. V dopise se však píše, že vzhledem k charakteru přestupku je nutné podat vysvětlení osobně. I přesto byste jim to poslali písemně? Text výzvy pro informaci přikládám na obrázku. Mimochodem, přijde mi to docela jako slátanina. Chvíli se mnou komunikují jako s řidičem, chvíli jako s provozovatelem. Působí to na mě dojmem, že vzali dopis, který původně posílali provozovateli, doplnili do něj odstavec pro řidiče a poslali to mně...

Ad1 Úřady píšou hodně lží, řídí se to ale správním řádem který umožňuje i písemné vyjádření.

Ad2 většina dopisů od SO vzniká copy&paste protože je úředník líný a hlavně těm slovům sám nerozumí. Ale čím víc paragrafů tím víc se pyrát bude bát.

Doporučuji přečíst všechny díly na road-fens (hoďte to do Google). Pomůže vám se zorienovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána