30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace  (Přečteno 8515 krát)

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« kdy: 05 Listopadu 2017, 22:17:16 »

Ahoj. Poradíte? V pátek jsem našla za stěračem lísteček od MP, že jsem podezřelá z přestupku 125c zákona č. 361/2000 Sb. (4,5 zákona č. 251/2016Sb) spáchaného stáním níže uvedeného vozidla. Datum, čas, RZ, značka vozidla, Č.j. Bohužel parkování u práce je děs, dvakrát jsem obkroužila a nikde nic, tak jsem to hodila přes obrubník na pruh vyježděné trávy. Normálně tam stává až 7 aut, ani mě nenapadlo, že bych neměla. Takže hádám, že jim jde asi o stání na silniční vegetaci, i když jde o pozemek zaměstnavatele. Co teď? Ignorovat, jak tu radíte? Je to moje první pokuta, tak váhám... Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2017, 22:22:37 »

s policajtama se nebavíme. Až přijde něco z obecního či městského úřadu, dejte vědět.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2017, 10:11:16 »

Zaměstnavatel testuje nové travní směsi a Vy (nebo Helmut) jste mu pomáhala v zátěžovém režimu... Anebo Vám při hledání místa chcípl motor, nešel nastartovat a kolemjdoucí Vám pomohli vůz odtlačit, aby netvořil překážku. Náprava byla provedena asap. Času máte dost, zatím nemusíte dělat nic (pokud tedy nevíte, že to bude na policii za 100,-), někomu může tahle varianta vyhovovat.
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2017, 14:43:42 »

žádný přestupek se nestal, protože jste stála na soukromém pozemku (raději ověřit z katastrální mapy) se souhlasem majitele.

O silniční vegetaci se nejedná protože....https://www.30kmh.cz/index.php?topic=245.msg260#msg260

IP zaznamenána

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2017, 17:34:39 »

Tak jsem ignorovala a dnes mi z úřadu došel dopis, že se mám dostavit k podání vysvětlení. Nyní ale teda změnili paragraf a jedná se o 251/2016 Sb  par.5 odst.1 písm. g - poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení, jde-li o případy, které nelze postihnout podle jiných zákonů.
Takže poučena ze zdejších stránek tam půjdu a odmítnu podat vysvětlení. Ještě nějaké rady?
Pozemek je zaměstnavatele, do katastrální mapy jsem se dívala. A vesele se tam parkuje dál...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2017, 18:45:21 »

Ja bych tam nechodil, odmitnul bych to pisemne, abych se do neceho jeste nezamotal... zacnou na me tlacit a jsem krehka povaha, jeste bych mohl na sebe neco prasknout co ani nevim.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2017, 21:35:49 »

Tak to odmítněte písemně, protože podle článku 37 LZPS odmítáte podat vysvětlení, jestliže by jste tím způsobila újmu sobě či blízkým.

Tento přestupek nelze řešit správním deliktem, tak vás vyzývají, aby jste se tam dostaila, žensky se přiznala a šmitec.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #7 kdy: 14 Prosince 2017, 06:28:34 »

Presne tak. Nechodte tam, protoze byste se mohla jeste nastvat, zvysit tam na ne hlas a oni by treba zkusili aplikovat novy institut zneucteni uredni osoby. Dulezite je napsat, ze nebudete vypovidat z DUVODU, ze by vam nebo osobe blizke mohlo hrozit stihani za prestupek. Smitec, tecka a uz se nic dal nestane.
IP zaznamenána

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2019, 22:22:06 »

Tak už je to víc jak rok a asi na mě zapomněli  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2019, 00:19:51 »

Děkujeme za info - přesouvám do WIN
IP zaznamenána

Anna87

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta za parkování - silniční vegetace
« Odpověď #10 kdy: 17 Března 2019, 11:21:23 »

Ještě doplním, že jsem jim poslala dopis, že na základě čl. 37 LZPS nic neřeknu...

Každopádně děkuji za rady  :)
IP zaznamenána