30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] DN v obci objíždění překážky  (Přečteno 3617 krát)

Ver

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[LOST] DN v obci objíždění překážky
« kdy: 07 Dubna 2019, 17:54:08 »

Dobrý den,
jsem tu jako úplný začátečník, který by chtěl poprosit o radu. Takže absolutně nemám žádné zkušenosti jak tento problém řešit. Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc.  :)
Minulý týden se mi stala dopravní nehoda v obci níže zasílám i odkaz na přesné místo, kde se mi tato DN stala.

https://www.google.cz/maps/@49.9489736,14.6811403,3a,75y,286.65h,70.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC0sAcZjT6oYGj-itxk2udw!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

DN se mi stala v ranních hodinách, kdy vozidlo přede mnou začalo odbočovat na parkoviště u nádraží, vozidlo bylo skoro celé odbočené už vykukovalo pouze z části zadní částí, já jedoucí cca 40-45 km/h jsem se rozhodla, jelikož vozidlo bylo opravdu docela daleko předemnou (nebyla jsem tak nucena úplně zastavit a počkat na odbočení), že tedy toto vozidlo objedu, ve zpětném zrcátku bylo jiné vozidlo mám dojem, že červené, ale tím už si nejsem jista na 100%.
Během několika vteřin, se ta DN ale přihodila, jakmile jsem jakoby vybočila trochu předkem vozidla, najednou se přiřítilo druhé vozidlo stříbrné barvy, které mě v těchto místech (viz odkaz) začalo předjíždět zdůrazňuji, že pán jel rozhodně více jak 50 km/h což je v obci nejvyšší povolená rychlost, a naboural do mého vozidla, známka po brzdění žádná.
Nebyli jsme si ani jeden jisti, kdo je viník. (Nejdříve jsem si byla jistá, že to být já ani nemůžu, že on mě nemá tady co předjíždět ) Proto byla na místo zavolána PČR, po jejich příjezdu na mě koukali jak na nějakou pipku, co sedí prvně za volantem a hned rozsoudili, že já jsem viník, že vlastně pán se držel ve svém pruhu a já mu tam vjela a že jsem ho měla určitě v mrtvém úhlu, že pán jel rychle a já blikala, to je rozhodně nezajímalo. A ano v místech nehody není zákaz předjíždění.
Ještě mi klasicky po určení viníka uložili pokutu za nedostatečnou pozornost při řízení prý, dle jich slov bez bodů.
Jak moje vozidlo tak pánovo stříbrné vozilo bylo poškozeno u mne levý přední blatník zničený ráfek. To samé akorát s menším poškozením měl pán také.

Proto jsem se chtěla poradit zda-li mám nějakou šanci na to se proti tomuto odvolat? Bohužel kamerový záznam nemám, jen mi prostě přišlo nespravedlivé, že pán si jede v obci rychle jakmile skončí radar rozpálí to pospíchá do práce a začne předjíždět jak blázen a když se člověk snaží objet překážku najednou tam přilítne nabourá (byly to opravdu vteřiny už jsem pána opravdu nezahlédla) a PČR se s vámi skoro nebaví  :-[

Děkuji moc za rady a porady :)

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2019, 18:27:35 »

Pokud jste pokutu zaplatila, tak jste svoji chybu uznala a nic moc s tím dělat nejde.
Maximálně že by udělali chybu v pokutovém bloku, nebo tak něco. Věc samotná je tím vyřízena.

Pokud jste nesouhlasila, půjde to správního řízení a půjde s tím něco dělat.
« Poslední změna: 07 Dubna 2019, 18:29:18 od opas »
IP zaznamenána

Ver

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2019, 18:40:17 »

Dobrý den,
pokutu jsem neplatila dostal jsem jen tu složenku.
Akorát jsem tedy podepsala ten vypsaný bloček a záznam o nehodě.

Tak myslíte, že už s tím bohužel nelze nic dělat?

Děkuji
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2019, 18:48:39 »

Naskenujte sem ten blok, třeba tam bude něco vidět. Ale jinak platí to, co psal opas. Jestli se jedná o blok na pokutu na místě zaplacenou nebo nezaplacenou je celkem jedno.
Z vašeho popisu lze viníka jednoznačně a bez pochyb určit jen těžko, klidně je možné, že jste jím byli oba nebo nikdo. Osobně se spíš přikláním, že jste to byla vy (klasické nedostatečné sledování zrcátek), ale to je nepodstatné. Avšak vaše pohoršení nad tím, že jel víc jak 50, rozhodně nesdílím. Nic z toho ale neznamená, že bych chtěl, aby vás státní aparát potrestal. Nyní už víte, že volat PČR byla chyba.
« Poslední změna: 07 Dubna 2019, 19:23:14 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2019, 20:11:16 »

Já bych jen hnidopišksy poznamenal, že pokud tam byl zákaz předjíždění, tak jste jej porušila i vy.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2019, 20:31:18 »

pokutu jsem neplatila dostal jsem jen tu složenku.
Akorát jsem tedy podepsala ten vypsaný bloček a záznam o nehodě.

Dobrý den, i když jste pokutu nezaplatila v hotovosti, tak se na 99,99% jedná o blokovou pokutu, kterou jste uznala podpisem bločku. S tím už nelze nic dělat.
POkud chcete mít jistotu 100%, pak sem naskenujte vše co vám dali a uvidíme.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2019, 20:54:00 »

Akorát jsem tedy podepsala ten vypsaný bloček a záznam o nehodě.

Bohužel to je to důležité.. když souhlasíte s vyřešením na místě a podepíšete příkazový blok tak tím i podepisujete souhlas že k přestupku došlo a že jste viník.

Dodatečně rozporovat přestupek vyřešený na místě je velký problém.. a to dokonce i když v bloku je napsaný jiný přestupek než vám řekli na místě a ten který je v bloku můžete dokázat že se nestal.
Asi jediná cesta je najít chybu ve formálních náležitostech bloku (třebas přestupek v bloku nelze řešit na místě a nebo uložená pokuta není v rozmezí pro ten přestupek a podobně)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2019, 21:35:25 »

Já bych jen hnidopišksy poznamenal, že pokud tam byl zákaz předjíždění, tak jste jej porušila i vy.

Zákaz předjíždění tam nevidím, pokud se dobře dívám na přiloženou mapu.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #8 kdy: 07 Dubna 2019, 22:36:07 »

Omlouvám se, já už sem asi fakt totálně mimo, četl jsem jasně 2x, že píše a ano je tam zákaz předjíždění  :o :o
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:DN v obci objíždění překážky
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2019, 22:49:56 »

Omlouvám se, já už sem asi fakt totálně mimo, četl jsem jasně 2x, že píše a ano je tam zákaz předjíždění  :o :o

To je v tuto chvíli úplně jedno.
IP zaznamenána