30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modre zony Praha  (Přečteno 12534 krát)

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Modre zony Praha
« kdy: 03 Listopadu 2017, 14:43:10 »

Ahoj,
tak mi v datovce přistál liebesbrief od magistrátu. Chtějí 300,- za parkování v modré zóně bez zaplaceného parkovného. Já zas chci zvýšit skill.

Prosím o případnou korekci plánu:
- udat sám sebe (za toto dle mého hledání nejsou body, jen pokutička- takže vlastně téměř risk-free trénink..)
- podat odpor proti příkazu, který patrně dorazí
- seznámit se se spisem
- ve lhůtě se písemně vyjádřit- zde mám dva pracovní nápady: 1) zastavil jsem pouze pro nutné vynesení věcí do bytu. Pokud budou mít dvě fotky s větším časovým odstupem, stejně mi předpokládám nebudou schopni dokázat, že jsem mezi fotografováním neodjel a zase nepřijel.
                                                                                           2) auto mělo poruchu, nebylo možné pokračovat v jízdě a tak jsem jej na místě odstavil do doby příjezdu servisu.

Jdu na to dobře?
Díky :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2017, 14:52:35 »

Napřed se udejte stylem "řídil Josef Novák, bytem horní 6".
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2017, 16:52:12 »

Zdarec,

ať nezakládám další diskuzi, hned mám dotaz. Mám to štěstí či smůlu jezdit s německou RZ (služebák hlášený v SRN). Co se stane na modrých zónách, když nebude RZ zrovna zaplacená? Milá obec totiž značně přitáhla, takže už nelze parkovat ani po 18h, ale rovnou musí člověk platit do 20h atd atd.

Případné písemnosti směrem do centrály problém nejsou, z toho problém mít nebudu. Nicméně zatím uvažuji, jestli vůbec stíhají vše "účtovat" a navíc ještě v tomto případě posílat do SRN. Jedná se mi zejména o P2 a P7, nicméně zachvíli i další části, kde se občas vyskytnu.

díky

lc81
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2017, 17:24:26 »

IMO se na to vykašlou, domácích oveček je dost.
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2017, 18:29:50 »

Napřed se udejte stylem "řídil Josef Novák, bytem horní 6".

A pak dál jak jsem psal?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2017, 18:51:01 »

Buď toho dotyčného obešlou a rovnou mu uloží pokutu (bude-li kontaktní) a nebo pochopí kam to směřujete a vykašlou se na to.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2017, 18:57:56 »

Plechus:
Já bych začal dopisem že chcete udat řidiče, ale když chtějí "podání vysvětlení" tak chcete nejdřív vědět co to je a jestli máte práva a povinnosti.
A nebo jinou variantu dopisu "provozovatel chce spolupracovat, ale nejdřív chce vyřešit něco jiného".

Zdrží se tím udání řidiče a úřad dostane možnost hodit ručník do ringu rovnou a nechat to vyhnít  :)
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2017, 12:19:50 »

2M:
díky. Něco takového se mi zdá jako fajn prudění. Jak to bude s sprdelí, když si teď úřadu odpovím "rád Vám pomůžu, ale napřed chci vědět svoje práva a povinnosti"? Úřad bude vyčkávat se zahájením a v odpovědi mi stanoví další lhůtu na nahlášení řidiče?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2017, 08:02:09 »

Máte někdo zkušenosti, jak aktivní jsou na "nových" zónách? Tedy např. P2 atd. Nevím, jestli tam Eltodo tak moc krouží jako v těch původních. Pak samozřejmě viz výše, jak pravděpodobná je obsílka do zahraničí...(obecně byl na auto.cz teď článek, že pokuty sem chodí, ale odsud moc ne-bohužel tam nebylo nic o Pze, jen že menší města to nedávají a radši nic neposílají)

Díky

lc81
IP zaznamenána

ondrej190

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2017, 11:42:11 »

Máte někdo zkušenosti, jak aktivní jsou na "nových" zónách? Tedy např. P2 atd. Nevím, jestli tam Eltodo tak moc krouží jako v těch původních. Pak samozřejmě viz výše, jak pravděpodobná je obsílka do zahraničí...(obecně byl na auto.cz teď článek, že pokuty sem chodí, ale odsud moc ne-bohužel tam nebylo nic o Pze, jen že menší města to nedávají a radši nic neposílají)

Díky

lc81
To by mě taky sakra zajímalo. Specielně ta Praha 2. Určitě jsou oblasti, kde je "kroužení Eltoda" častější a někde ne. To se asi pozná za zkušeností až časem. Pojďme někam - třeba sem  zkušenosti sepisovat.
Za mně - ještě jsem Eltodo  neviděl a nic mi nepřišlo. Vyskytuju se dole na začátku Vinohradské . (nad Muzeem) Nestávám na modré, spíš někdy ??? omylem zapomenu zaplatit v parkomatu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2017, 09:56:29 »

No já nevím, vídám docela často Eltodo u garáží před operou, takže v těch končinách slídí, ale většinou tam staví. Připadá mi to jako místo pro výměnu řidičů. Jinak směr Tylák jsem moc neviděl.

lc81
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #11 kdy: 18 Listopadu 2017, 12:53:54 »

Upřímně řečeno, ještě nikdo mi nepotvrdil, že by ten fízlkrám objížděl někde 2x během 10 minut. Dokud to nebudou dělat (což nebude asi nikdy), tak nemá smysl se tím zabývat. Prostě a jednoduš auto tam stálo jen po dobu nutnou pro složení a naložení nákladu a tečka. Vono jim zbyde dost oveček co zaplatí parkovné 300 Kč.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #12 kdy: 18 Listopadu 2017, 14:53:55 »

Mám také ten pocit. Na objížďky á 10 min. by těch aut museli mít stovky na celou Phu a to nelze ani kvůli dopravě (i ty jejich stojí na semaforech a zácpách). Možná to točí někde častěji, ale jinde to nebude divočina.

lc81
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #13 kdy: 18 Listopadu 2017, 19:39:55 »

P6, malá ulička, jezdí každých 10-30min.
P5, poblíž Anděla malá ulička, projelo jednou za 2 hodiny.
P2, slepý úsek malá ulička, neprojelo ani jednou za 4 hodiny.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Modre zony Praha
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2017, 23:38:48 »

mně přišlo parkovní z dejvic za 600, ale ani nevím jestli tam psali něco o dvojím vyfocení... spíš by mě zajímalo, jestli teď v místech kde se odtahovalo a teď jezdí kryplkára, zda se pořád odtahuje nebo už ne.... třeba konkrétně před obecňákem prý v minulosti během chvilky už nandavali popruhy, teď je to snad klidnější... ale auto na celej den bych tam stejně nerisknul..
IP zaznamenána
In dubio pro reo