30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] alkohol 0,31 promile  (Přečteno 81547 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #15 kdy: 24 Května 2014, 08:10:35 »

Má smysl si vyžádat kopii analytické zprávy
Ta by měla být ve spise. Pokud ne, vyžádal bych si ji sám a pokud by byla příznivá (blbé měření nebo cokoliv, co se dá napadnout), žádal bych doplnění po správním orgánu. Kdyby to neudělal, je z toho fajnový důkaz do odvolání (i kdyby to udělal, tak se to stejně dá použít).
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #16 kdy: 24 Května 2014, 09:44:02 »

To je mi jasný, že alkohol v krvi jsem neměl ze zubní pasty. Jenom jsem reagoval na to, že drägery obvykle ukážou nižší hladinu, než je v krvi. Nicméně 0,42 a 0,4 v dechu a za nějakých 25 minut 0,31 v krvi neni zase tak velký rozdíl. To mohl dräger měřit celkem přesně a těch cca 0,1 promile se prostě stihlo odbourat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #17 kdy: 24 Května 2014, 10:15:29 »

drägery obvykle ukážou nižší hladinu, než je v krvi.
To bych zase tak kategoricky netvrdil. Když se podíváte na Zikmundovu tabulku "Maximální naměřené odchylky", tak v 7 případech Dräger naměřil méně než laboratoř, ale ve 4 případech více, a to až o 77 % (1,09 laboratoř, 1,93 Dräger). Možná proto se zjišťování hladiny alkoholu z dechu označuje pouze za "orientační".  :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #18 kdy: 24 Května 2014, 13:09:24 »

.... napadlo mě, jestli na to nemůže mít nějaký vliv zubní pasta.

Tipoval bych, že lepším argumentem je dezinfekce krku stopanginem nebo švédskými kapkami. Pokud, ale dělali kontrolní dechovou zkoušku po 10 min., tak by tam byl dramatický rozdíl.

P.S: Mám pro podobné případy v záloze prodyšný pytlík s náplní granulek s aktivním uhlím (z akvaristiky) velikosti cca pytlíku s čajem.
Když si to dáte před měřením do pusy (velikost bonbonu) a dýcháte přes to, tak do 1 promile to celkem spolehlivě vychytá. Chce to natrénovat předem doma s jakýmkoli koupeným alkoholtesterem. Jednou mi to již řidičák zachránilo  :).

Pokud by se měla rychle srazit koncentrace alkoholu v krvi, tak by se se musela do žíly píchnout injekce s alkoholdehydrogenázou.
Další řešení je velmi malé množství chloridu paladnatého nebo lépe síranu rhoditého. V krevním řečišti dojde k vyredukování nanočástic Pd nebo Rh, které katalyticky přemění alkohol na aldehyd (princip antabusu). Pd i Rh, by ale mohly zůstat někde sorbovány a potom by alkohol pro Vás ztratil jistou příjemnou vlastnost. A nevím, jestli by to nemohlo škodit ještě jinak, nikde jsem nenašel takovéto trvalé vyléčení alkoholiků  ;D
« Poslední změna: 24 Května 2014, 13:28:17 od kverulant »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #19 kdy: 25 Května 2014, 20:24:22 »

Takže už mi přišel od fízlů dopis...
V krvi bylo 0,31 promile. Kdybych se na tu krev dostal o nějakých 5-10 minut později, pravděpodobně bych měl pod 0,3.

http://s29.postimg.org/ryqmkpitj/IMG_20140522_0001.jpg
Ono je to stejně jedno, protože z výsledku se musí odečíst 0,2g/kg jako možný alkohol vytvořený metabolicky. A 0,11g/kg by se mělo dá obhájit a pokud ne, tak procesní chyby se jistě najdou (hlavně když se půjde štěstíčku naproti). ;-) Nebo snad naměřili 0,51g/kg a už proběhlo odečtení? To by Drägeru moc nelichotilo, protože naměřil za sebou 2x velmi podobné hodnoty a po 30 minutách (cca 0,08g/kg dolu) bylo z krve naměřeno 0,51g/kg místo 0,32-0,34g/kg?
« Poslední změna: 25 Května 2014, 20:31:30 od unlimited »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #20 kdy: 25 Května 2014, 20:45:16 »

kverulant - Zajímalo by mě ten způsob užití, zejména maskování před policistou, to musí bejt velká sranda. :D Ne, že bych Vám nevěřil, ale přijde mi to trochu sci-fi. Neměl byste fotku, případně nepořídil byste ji? Zajímá mě to jenom co se týče proveditelnosti, mám celkem slušný digitální alkoholtester s náhubkem, tak uvidíme. Jinak alkohol za volantem kategoricky odmítám (pokud se nejedná o množství, které je ve vyspělých zemích tolerované).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #21 kdy: 26 Května 2014, 22:49:49 »

Není to tak těžké, stačí vložit při vystupování z vozu a potom už radši moc nemluvit  ;D.
Posílám foto - aktivní uhlí je koupeno v akvaristice do filtru, sáček je kousek punčošky uzavřené gumičkou.
Budete nadšen jak to funguje, vrstva by měla být cca 1cm, aby to šlo profouknout dostatečnou rychlostí, v reálu jsem musel foukat na 3x. A to ještě PaCH radil, abych si vyndal to co mám v puse  ::), tak jsem zahuhlal, že to mám kvůli dýchání, no nekecal jsem.
A taky nevím o žádném předpisu, že v puse nesmí nic být a trénovat s tím dýchání můžete i když nic nemáte. ;)
Ješte přemýšlím o nějakém bezbarvém gelu, který jim ten jejich měřák dokonale znehodnotí. Ať si to potom zkouší profouknout sami.
« Poslední změna: 26 Května 2014, 22:57:39 od kverulant »
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #22 kdy: 27 Května 2014, 11:13:44 »

Takže podle track & trace na stránkách české pošty byla dnes na magistrát MB doručena žádost o kopii spisu. Tak jsem zvědavej, jak na to soudruzi budou reagovat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #23 kdy: 27 Května 2014, 11:16:25 »

Takže pokud nejpozději 11.6. nic nepřijde, dejte vědět.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #24 kdy: 05 Června 2014, 12:56:56 »

Dneska mi přišla kopie spisu. Analytická zpráva z rozboru krve tam neni.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #25 kdy: 23 Září 2014, 17:15:34 »

Tak malá aktualizace...
Soudruhům z magistrátu jsem poslal zhruba toto:

"Dne X.Y.2014 kolem 9:45 hod. jsem byl v obci XY kontrolován silniční hlídkou, přičemž jsem byl podroben orientační zkoušce na alkohol. Se zjištěnou hodnotou jsem nesouhlasil, a proto jsem požádal o odborné lékařské vyšetření. To bylo provedeno v oblastní nemocnici XY dne X.Y.2014 v 10:20 hod. Údajně naměřená hladina alkoholu v krvi činila 0,31 g/kg.

Jak jsem uvedl do protokolu o lékařském vyšetření, dne X.Y.2014 jsem mezi 16-19 hod. vypil čtyři desetistupňová piva. To mohu doložit svědeckými výpověďmi. Podobné množství alkoholu piji běžně a vždy mám druhý den ráno nulovou hladinu alkoholu. Vím, kolik alkoholu mohu maximálně vypít, abych ráno v organismu již žádný neměl, a to s přiměřenou rezervou. Tuto praxi jsem postupně odzkoušel tak, abych byl ráno vždy bez zbytků alkoholu v těle. Vlastním komerčně dostupný detektor alkoholu v dechu a pokud den před jízdou požiji alkohol, vždy si před řízením provádím dechovou zkoušku. To jsem učinil i tentokrát a měřidlo žádný alkohol v dechu nedetekovalo. Měření byl přítomen pan XY, bytem XY, který toto může prokázat svou svědeckou výpovědí.

Nedovedu si vysvětlit, jak bylo následné naměření jakékoliv hladiny alkoholu v krvi možné. Neužíval jsem žádné léky ovlivňující odbourávání alkoholu a byl jsem zdravý. Neměl jsem žádný důvod se domnívat, že by ten den mělo odbourávání alkoholu v organismu probíhat jinak než v jiné dny. Podle ing. Jaroslava Zikmunda, znalce v oborech zdravotnictví – toxikologie a chemie – instrumentální analýza, je hladina alkoholu do 0,2 g/kg „jednoznačně fyziologická hladina“ a do 0,3 g/kg „možná zvýšená fyziologická hladina“ (http://jarda-zik.sweb.cz/alko/alko016.htm) Předpokládám, že se u mě tedy jednalo o zvýšenou fyziologickou hladinu alkoholu.

Ust. § 5 odst. 2 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, stanoví, že „řidič nesmí řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky, kdy by mohl být ještě pod jejich vlivem“. K tomu v daném případě nedošlo, neboť jsem 15 hodin po požití čtyř desetistupňových piv již nemohl být pod vlivem alkoholu. Pokud by správní orgán zastával opačný názor, je povinen ho prokázat a postavit najisto (viz níže citovaný rozsudek).

Ačkoliv byly zjištěny některé znaky přestupku, přestupek se nestal, neboť chybí zavinění, protože jsem měl přiměřený důvod se domnívat, že pod vlivem alkoholu nebudu – a to jak na základě množství vypitého alkoholu a doby, která uplynula mezi jeho konzumací a řízením vozidla, tak na základě skutečnosti, že mi můj detektor alkoholu v dechu žádný alkohol před jízdou nenaměřil.

Na daný případ plně dopadá judikatura Nejvyššího správního soudu, a to konkrétně rozsudek č.j. 7 As 105/2010 – 96 ze dne 12.5.2011, v němž NSS konstatoval:

„K naplnění objektivních znaků skutkové podstaty tedy mohlo dojít jen tak, že stěžovatel požil alkoholický nápoj (případně jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou) a poté řídil vozidlo v natolik krátké době po tomto požití, že byl ještě pod vlivem alkoholického nápoje, resp. jiné návykové látky s alkoholem jako účinnou látkou. Znakem skutkové podstaty výše uvedeného přestupku je to, že pod vliv alkoholu jako účinné látky alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky mající vliv na řidičovu pozornost a schopnost ovládat vozidlo se stěžovatel musel dostat jen a pouze požitím tohoto nápoje, resp. této látky. ... K tomu, aby mohla být shledána vina za spáchání přestupku podle § 22 odst. 1 písm. b) zákona o přestupcích, tak musí být prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi obviněného z přestupku byla zapříčiněna tím, že požil alkoholický nápoj nebo jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou. Znamená to tedy, s ohledem na požadovaný důkazní standard a důkazní břemeno, které v přestupkovém řízení leží na správním orgánu (srovnej rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 24. 5. 2006, č. j. 2 As 46/2005 - 55, www.nssoud.cz), musí být nad vší rozumnou pochybnost prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi řidiče má právě tuto příčinu, a že tedy nebyla způsobena příčinou jinou. Důkazní břemeno nese správní orgán.
Pro závěr o zavinění stěžovatele je tedy nezbytné, aby bylo prokázáno, že neměl vzhledem k okolnostem přiměřené důvody pro závěr, že (již) alkohol v jeho krvi není. Řidič je v takovém případě, nemá-li konkrétní důvody k jinému závěru, zásadně oprávněn
vycházet z presumpce předvídání normálního fungování svého organizmu.“

Na základě výše uvedeného navrhuji, aby správní orgán v souladu s ust. § 76 odst. 1 písm. a) ZoP řízení zastavil, neboť skutek, o němž se vede řízení, není přestupkem."
To mi poradil jkraus222 (díky moc).

K tomu jsem přidal ještě něco o tom, že v protokolu o vyšetření ovlivnění alkoholem neni zapsáno nic o způsobu dezinfekce kůže v místa vpichu, takže krevní vzorek mohl být kontaminován dezinfekcí, která obsahuje alkohol.
To mi poradil jeden advokát.

A nakonec jsem jim ještě napsal, že jestli má orgán v plánu to dál nějak řešit, tak bych chtěl vidět analytickou zprávu z rozboru krve.

Je to skoro čtvrt roku a orgán zatim nic.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #26 kdy: 05 Dubna 2015, 01:11:13 »

Tak a je promlčeno :-)
Ještě jednou všem díky za rady.
Napadlo mě, že bych třeba aspoň přispěl nějakou částkou na hosting. Takže pokud by tu bylo někde nějaký číslo účtu, kam přispět na provoz fóra, tak bych něco určitě poslal.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #27 kdy: 05 Dubna 2015, 13:42:58 »

Gratulace!!!  8)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #28 kdy: 05 Dubna 2015, 14:52:44 »

Teď by to chtělo výpis z rejstříku bodů a případně vytáhnout z nich rozhodnutí o odložení pro prekluzi, ať je to černé na bílém.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #29 kdy: 06 Dubna 2015, 23:29:33 »

Ješte přemýšlím o nějakém bezbarvém gelu, který jim ten jejich měřák dokonale znehodnotí. Ať si to potom zkouší profouknout sami.

To je pěkná pitomost, protože když jim zničíte dragera pojedete šupem na krev....jedině mít pytlíky dva, jeden z aktivním uhlím, když si nejste sám sebou jistej a druhý s gelem, když jste si na 100% jistej, že nenadejcháte a máte dostatek času na dvouhodinové špásování s orgánem.
IP zaznamenána