30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] alkohol 0,31 promile  (Přečteno 81612 krát)

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
[WIN] alkohol 0,31 promile
« kdy: 07 Května 2014, 12:51:02 »

Před časem mě zastavila hlídka PČR - běžná kontrola dokladů a samozřejmě mi dali fouknout. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl nějakej alkhohol v sobě mít, ale přístroj ukázal 0,42 promile. Po opakovaný zkoušce po 2 minutách pak ukázal 0,4. Předchozí večer jsem teda pár piv měl, což jsem v první chvíli přiznal. Pak jsem si uvědomil, že cokoliv přiznávat mi může tak akorát uškodit, tak jsem to nějak zakecal, že jsem při práci na zahradě v průběhu odpoledne vypil asi 4 nebo 5 lahváčů. Policajti se samozřejmě ptali, jestli s naměřenýma hodnotama souhlasim, tak jsem jim řek, že nesouhlasim a chci na krev. Doufal jsem, že to bude dlouho trvat, aby se ještě nějaký alkohol odboural, ale krev mi vzali poměrně rychle (cca za 25-30 minut). Pokud ten Dräger nebyl vadnej, tak asi v tý krvi něco bude. Teď se čeká na výsledky, ale chci radši získat nějaký informace s předstihem.
Jinak po odběru mě policajti odvezli zpátky k autu a k mýmu překvapení mi vrátili řidičák a tak nějak mi naznačili, že se budou koukat jinam a ať si jedu, kam chci.
Samozřejmě jsem si přečet o tomhle případu http://30kmh.cz/index.php?topic=6.0, ale tam bylo pod 0,3 promile, což se bere přecejenom trochu mírněji. Moje výhoda je v tom, že mi řidičák zůstal, takže můžu využít zdržovací taktiku. Jednou jsem takhle uspěl, ale to bylo při překročení rychlosti v Praze, kde budou mít podobných případů asi až nad hlavu. Tohle se stalo v městečku cca 7000 obyvatel.

Takže menší update...
V krvi bylo 0,31 promile a nebude se to řešit v Benátkách, kde mě chytli, ale v MB.
http://s29.postimg.org/ryqmkpitj/IMG_20140522_0001.jpg
« Poslední změna: 22 Května 2014, 12:23:14 od torrente »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2014, 15:37:15 »

Zatím není s čím radit. Čekejte, až něco přijde. Nemá smysl vést spekulativní diskuse, ale konkrétně reagovat na konkrétní situace  :) Ta krev klidně může vyjít kolem 0,3 nebo i méně.
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2014, 22:08:31 »

Tady zdržovací taktika asi takový úspěch mít nebude, záleží tedy, jak s tím budou pospíchat, spíše ale budou. Co je to před časem ? Na alkoholu si dávají víc záležet. A tím, že jste jel na krev, jste si spíš uškodil než pomohl, protože s tou hladinou co vám vyjede nic neuděláte, narozdíl od měření Dragerem, které lze různě napadat a tím řízení komplikovat. Pokud vám navíc krev odebrali krátce poté, kdy i opakovaná dechová zkouška dopadla stejně a těch 0,4 jste opravdu měl, nějakou mizivou hladinu čekat nemůžete. Pokud to bude ve výsledku víc, než 0,3 promile, tak ten relativně jednoduchý a jasný postup kdy nelze přičíst zavinění asi moc platný nebude. Ten přístroj je totiž ve skutečnosti velmi přesný - pokud se nejedná tedy o případy, kdy dýcháte krátce potom, co jste požil a opakovaná dechová zkouška neskáče o x procent nahoru nebo dolů.. Dokud ale nic nepřišlo, tak to opravdu nemá cenu dopředu řešit.
« Poslední změna: 07 Května 2014, 22:14:26 od andy »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2014, 22:42:33 »

0,42 ‰ bohužel úplně málo není (z hlediska šikany, ve vyspělý/západní Evropě je to legální hodnota). A vadný měření to taky úplně nebude, protože 0,4 ‰ je minimální rozdíl a odpovídá to "spálenému" alkoholu mezi měřeními.  Až ≤ 0,24 ‰ na přístroji a ≤ 0,2 ‰ na krvi je v pohodě. První chybou je - bavit se s PČR. Na druhou stranu byste třeba neměl ŘP a jednání by probíhalo jinak. Tak jako tak, nic nezpochybnitelnýho jste asi neřekl. Z Vašeho příspěvku totiž usuzuji, že jste nic nepodepsal - to je rozhodující.

Záleží jak často pijete. Střední hodnota spalování se uvádí cca 0,15 ‰ za hodinu. Ale je to samozřejmě individuální věc. Počítám, že na krvi bude takových 0,3 - 0,35 ‰. Tak jako tak, je asi jasné, že po odečtení možného metabolicky vytvořeného alkoholu budete v rozpětí do 0,3 ‰, za což se ukládá 2 500 - 20 000,- Kč a zákaz řízení na 6-12 měsíců. Pokutu počítejte při spodní hranici, hlavně, pokud nemáte dřívější záznamy.

Osobně bych neuváděl, že chci na krev, pouze bych se zdržel komentáře. Podle mě se dá alkoholtester rozbít mnohem snáz než chromatografie. U alkoholtesteru je spousty zpochybnitelných podmínek pro měření, u toho lékaře jsou, ale valnou relevatnost jejich napadání asi mít nebude (trošku se bojim argumentace, že lékař ví co dělá).

Rozhodně načíst Antlovu metodu! V těchto případech se víc než hodí, protože výsledek není tak jistý, jako například u překročení rychlosti, parkování etc...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2014, 23:17:42 »

Malou výhodou krve může být, že to může celé déle trvat (při troše štěstí klidně 2-3 měsíce, než se otočí administrativní kolečko a úřad začne konat). Ponechaný řidičák je velké plus.

V zásadě se to dá rozbíjet úplně stejně jako všechno ostatní - zdržovat, klást úředníkovi do cesty překážky, nechat ho nasekat X procesních chyb a v odvolání proti rozhodnutí mu v tom vymáchat držku. Neřekl bych, že to je nějak mimořádně složitý a nevyhratelný případ  ;)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2014, 01:44:55 »

To rozhodně není. Ale mám takový zlý pocit, že kdyby autor topicu neměl z prdele kliku, tak to skončí o dost hůř. Měl sakra štěstí na policisty, měl štěstí, že mu nechali ŘP. Jenom bych měl trošku mokro od nohou z toho městečka se 7K obyvateli. Bejt to MHMP, tak jsem úplně v klidu.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2014, 07:34:32 »

Pořád existuje možnost požádat o přesunutí přestupku do Prahy, což bych na místě autora udělal, tedy pokud se aspoň občas v Praze vyskytuje.
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2014, 10:06:53 »

Já bych řekl, že i v Praze je alkohol ten z přestupků, který jde pomyslně na vrch štosu a řeší ho přednostně.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2014, 12:58:39 »

Stalo se to 4.4. (pokud si dobře vzpomínám).
Na krev jsem jel z toho důvodu, že jsem slyšel, že to je poměrně zdlouhavá záležitost, než se člověk k tomu odběru dostane. Doufal jsem, že třeba hodinu to potrvá, než mi tu krev někde vezmou. Kdyby to tvralo hodinu, tak hladina pod 0,3 promile s velkou pravděpodobností klesne. Ale jak jsem psal, vzali mi tu krev asi během půl hodinky.
Co se týče toho, jestli jsem něco podepsal, tak jsem podepsal akorát to, že jsem byl zastaven hlídkou v tolik a tolik, v ulici blablabla, podrobil jsem se orientační dechové zkoušce, ale nesouhlasil jsem s výsledkem, takže jsem chtěl vyšetření krve. Na tom snad taky neni nic, co by mi mohlo uškodit. Nic o tom, jestli jsem něco pil a kolik jsem toho pil, jsem nepodepisoval.
Jinak v Praze se vyskytuju docela často. Sice už tam nebydlim, ale mam tam pořád tvralý bydliště, takže by mi snad mohli vyhovět, kdybych si požádal o přesunutí případu do místa trvalýho bydliště.
V každym případě díky všem za rady.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #9 kdy: 22 Května 2014, 11:10:26 »

Takže už mi přišel od fízlů dopis...
V krvi bylo 0,31 promile. Kdybych se na tu krev dostal o nějakých 5-10 minut později, pravděpodobně bych měl pod 0,3.

http://s29.postimg.org/ryqmkpitj/IMG_20140522_0001.jpg
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2014, 12:59:56 »

Šel bych do toho asi touto cestou http://30kmh.cz/index.php?board=5.0 plus maximální zdržování (omluva z ústního jednání, tu poprvé vezmou vždycky, námitka podjatosti apod.), kladení procesních překážek (žádat znalecký posudek apod.) a následný rozstřel odvolání.

Tento případ mě zajímá, pokud chcete asistenci, pošlete soukromou zprávu a nějak se dohodneme na řešení  :)
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2014, 11:42:02 »

@torrente: Mohl byste prosím dodat i druhou stránku dopisu? Zaujal mě odstavec poučení, hned jeho první věta, kde se snaží definovat "důležité důvody". Pocházím z této oblasti a v případě, že bych něco řešil v MB, rád bych znal jejich strategii. Předem děkuji.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,4 promile, čeká se na krev
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2014, 23:13:25 »

V krvi bylo 0,31 promile. Kdybych se na tu krev dostal o nějakých 5-10 minut později, pravděpodobně bych měl pod 0,3.
http://s29.postimg.org/ryqmkpitj/IMG_20140522_0001.jpg

0,31 g/kg je důležitá hraniční hodnota. Má smysl si vyžádat kopii analytické zprávy, měl by to být průměr nejméně dvou měření, které má povolenou absolutní odchylku 0,1 g/kg. To také znamená, že výsledky mohly být např. 0,27 a 0,35 s tím, že průměr je považován za nejpravděpodobnější, ale nemusí být správný. Hodně záleží na době požití. Když si dáte jedno pivo 30 minut před dechovou zkouškou, tak klidně nadýcháte 0,4 a v krvi bude v tom okamžiku cca 0,1, ale po hodině při odběru krve tam bude těch 0,25.

http://jarda-zik.sweb.cz/alko/alko014.htm = docela poučné jak jsou Dragery "přesné", a to ukáží spíše méně než krev.   
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2014, 23:38:31 »

max: Už tam toho moc zajímavýho ke čtení neni. Druhá strana je tady: http://s28.postimg.org/cdf0fitot/IMG_20140523_0002.jpg

kverulant: Díky za odkaz. To ještě prostuduju.
Jinak poslední pivo jsem měl předchozí den, ale co se týče, toho alkoholu v dechu, napadlo mě, jestli na to nemůže mít nějaký vliv zubní pasta. Já jsem si vyčistil zuby, vyrazil jsem na cestu a zastavili mě asi za 5 minut.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:alkohol 0,31 promile
« Odpověď #14 kdy: 24 Května 2014, 08:02:32 »

Vzhledem k tomu, že jste měl alkohol i v krvi, tak to zubní pasta asi nebude  ;D

Každopádně teď už je směrodatná ta krev, jakmile se bere krev, tak už je alkohol v dechu irelevantní. Nemá cenu vymýšlet složité konstrukce. Prostě jste den předtím požil, ale neměl jste žádný důvod se domnívat, že byste ještě mohl mít nějaký zbytkový alkohol  :)
IP zaznamenána