30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku  (Přečteno 35312 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #15 kdy: 29 Října 2017, 22:46:49 »

Co si tam kdo konkrétně nalepí je jeho věc, potíž je právě s tou svářečkou igelitu, aby to vypadalo tak nějak jako továrně…:D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #16 kdy: 30 Října 2017, 08:20:43 »

pri trose sikovnosti a pouziti vhodneho "igelitu" lze profesionalnich vysledku svarovani dosahnout i obycejnou zehlickou a dvema kovovymi pravitky :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #17 kdy: 30 Října 2017, 10:26:23 »

Co si tam kdo konkrétně nalepí je jeho věc, potíž je právě s tou svářečkou igelitu, aby to vypadalo tak nějak jako továrně…:D
V podstatě takřka v libovolné ofsetové tiskárně Vám to za kafe (nebo i zcela zdarma, pokud je znáte) zavaří třeba i několikrát přes sebe, aby to bylo doslova protiatomové…
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #18 kdy: 30 Října 2017, 10:30:55 »

Kul, díky za tip :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #19 kdy: 30 Října 2017, 11:18:46 »

Legrační je že na té autolékárničce je  napsáno že nemá být vystavena teplotám vyšším než 50st. Celsia.....takže v létě v autě...no to byste si měli koupit novou lékárnu po každém zastavení delším než 2 hodiny :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #20 kdy: 30 Října 2017, 11:53:06 »

Někdo mi říkal, že mu lékárničku zatavili v kopírovacím centru (zatavují kalendáře na přání apod.) Snad to stálo pár šupů a vypadalo to hodně dobře... Takže vytisknout obal, s expirací rok 2021 a je vystaráno.

IP zaznamenána

tomass

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #21 kdy: 31 Října 2017, 06:11:15 »

Citace
Každé motorové vozidlo, kromě mopedu a motokola, jednonápravového traktoru s přívěsem a motorového vozíku, musí být vybaveno příslušným druhem lékárničky pro poskytnutí první pomoci. Pro požární automobily je výbava příslušným druhem lékárničky stanovena jiným právním předpisem4). Obsah lékárničky se ukládá do samostatného pouzdra. Lékárnička se ve vozidle ukládá v takovém prostoru, aby na ni nemohlo dopadat přímé sluneční světlo - záření. Úložný prostor pro lékárničku musí být suchý a čistý a musí být snadno přístupný. U vozidel pro hromadnou přepravu cestujících se lékárnička umísťuje na označeném a přístupném místě v prostoru vozidla určeném pro cestující. Provozovatel vozidla musí lékárničku udržovat v řádném stavu a jednotlivé druhy zdravotnických potřeb obměňovat. Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb je na nich vyznačena. Druhy lékárniček, jejich obsah a výbava a použití podle druhů vozidel jsou uvedeny v bodu 11 odst. B této přílohy vyhlášky. Použití jednotlivých druhů autolékárniček:

Tak jsem koukal trochu na ten zákon a faktem je, že zákon "expiraci" či prošlost nezná.

1) Lékárnička byla v samostatném pouzdře
2) Byla řádně uložena, dokonce tak, že na ni nedopadalo slunce
3) Prostor byl suchý, čistý a snadno přistupný
4) Lékarnička je v řádném stavu (zabalená, nová, kompletní), potřeby jsem neobměňoval, protože jsem žádné z nich nepoužil
5) Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb na nich byla skutečně řádně vyznačena
« Poslední změna: 31 Října 2017, 06:12:49 od tomass »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #22 kdy: 31 Října 2017, 09:02:34 »

Tak jsem koukal trochu na ten zákon a faktem je, že zákon "expiraci" či prošlost nezná.
4) Lékarnička je v řádném stavu (zabalená, nová, kompletní), potřeby jsem neobměňoval, protože jsem žádné z nich nepoužil
5) Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb na nich byla skutečně řádně vyznačena
Argumentovat tím, že postačuje vyznačení doby použitelnosti, aniž by bylo možné zkoumat, kdy ta použitelnost končí, mi přijde jako solidní náběh na prohru v celém řízení. To vyznačení použitelnosti by úplně postrádalo smysl.
Naopak si myslím, že je třeba rozhodně tvrdit, že lékárna nebyla nová a zabalená, byla naopak rozbalená a v průběhu času neustále doplňovaná čerstvými komponenty. Smůla policajta, že si vyfotil zrovna ty duplicitní - jak již pravil některý předřečník.
Lze pak obsáhle kopírovat vyjádření záchranářů na téma lékárna - např. https://echo24.cz/a/iCE4c/autolekarnicky-uz-se-zase-meni-kseft-ktery-zivot-nezachrani, lze najít i další.
Řidič pak zcela dle doporučení ministra dopravy nakupoval  a doplňoval pouze prošlé komponenty.
A nechť SO vymyslí materiální aspekt....
Ještě bych doplnil trvale udržitelný rozvoj v kontextu k vyhazování prošlých komponent a pohrál si s různými klimatickými podmínkami  a jejich vlivem na skutečnou použitelnost. 

IP zaznamenána

tomass

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #23 kdy: 31 Října 2017, 12:06:28 »

Osobně mi momentálně nepřipadne nutné se uchylovat k takovým složitým konstrukcím. Když připustím, že základním problémem je, že lékarnička byla expirovaná a v takovém stavu
v jakém byla, jako nejuchopitelnější se jeví materiální aspekt přestupku.

Nejsem přesvědčen o tom, že sterilní obvaz s prošlým datem spotřeby je společensky nebezpečný a že by v případě nutnosti jeho aplikace byla jeho funkčnost jakkoli snížena a tím
ohrožen zájem společnosti. Za tohle jsem měl zaplatit blokovou pokutu a nezaplatil. Nicméně si myslím, že tohle stanovisko je validní.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #24 kdy: 31 Října 2017, 14:37:33 »

tomass: máte naprostou pravdu, nicméně si myslím, že nejprve je dobré nechat úřad, ať zkoumá a dokazuje, že jednotlivé komponenty byly expirované a přitom jste neměl jejich neexpirovanou alternativu. A když se mu to povede, teprve pak ať se vypořádává s materiálním aspektem.

Čím trnitější cestu bude ouřada mít, tím větší šance, že něco zmastí, musíte si připravit cestu pro odvolačku. Proč byste úřadu nahrál, že něco nebylo v pořádku? Prošlý fáč - policista vzal starý, nový přehlédl. Pane policisto, je možné, že jste něco přehlédl? Proč nebyla pořízena kompletní dokumentace? Atd. atd., je škoda se připravit o nějakou zábavu a nahrát protivníkovi na smeč. Každý bod se počítá.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #25 kdy: 01 Listopadu 2017, 14:45:34 »

Ja myslim, ze toto je cesta. Pozadovat po urade supis vsetkych poloziek a ich datumov expiracie. Ze nema? Jeho problem, fizel to mal zadokumentovat. V lekarnicke sa nachadza mix expirovanych a novych poloziek a sada novych splnuje zakonne poziadavky. Naserte si, curaci.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #26 kdy: 01 Listopadu 2017, 14:54:42 »

Já jezdím s lékárničkou s papírkem EXP 31/12/2029 zabalenou ve strečce (stretch fólie) a nálepkou "PRO POLICAJTY", fízli párkrát kontrolovali a bez výhrad. Přemýšlím na základě této diskuze, že bych si dovnitř ještě dal papírek s výčetkou jednotlivých komponent a u každé nějaké náhodné datum dostatečně v budoucnosti.
Pokud by nějaký PaCh měl námitky, že expiraci přece určuje výrobce lékárničky, schválně jak by se tvářil na odpověď, že výrobce jsem já a tudíž si ji můžu určit jakkoliv..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #27 kdy: 01 Listopadu 2017, 18:02:02 »

dj-bobr: výrok, že jsu výrobce lékárničky a tedy já určuji expiraci, jsem již úspěšně použil několikrát…
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #28 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:03:44 »

A opravdu vam to u policajtu proslo?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárna + formální vada v příkazu o přestupku
« Odpověď #29 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:13:13 »

dj-bobr: výrok, že jsu výrobce lékárničky a tedy já určuji expiraci, jsem již úspěšně použil několikrát…
A když jste tento výrok použil, byly již některé komponenty po expiraci?
Protože na každém obvazu je označen výrobce odlišný od vaší osoby a též datum použitelnosti, fízl se nedivil tomuto rozporu?
IP zaznamenána