30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS  (Přečteno 5548 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« kdy: 24 Října 2017, 06:19:46 »

Dobre rano,

vim, ze celni urad nema moc cenu popotahovat (a maji dobre zdokumentovanou jizdu bez DZ + jizdu se starou DZ), ale prisel mi prikaz k zaplaceni ktery nema razitko. Je potreba, kdyz dokument prisel do datovky? Nebo je to neco na cem se muzu zkusit tocit pro zdrzeni?

Online jsem k tomu nic nenasel, a ackoliv teoreticky doruceni pres DS znamena ze vim, ze to opravdu poslal celni urad, co kdyz to poslala nejaka uklizecka, ktera v noci objevila spusteny PC a myslela si, ze to bude dobry kanadsky zertik? Pan major ktery udajne dokument napsal pod nim neni ani podepsan.

Dekuji
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2017, 07:19:43 »

Předpokládám správně, že na konci příkazu je uvedeno "otisk úředního razítka"?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2017, 07:27:31 »

Stejně jako vy nemusíte vlastní rukou podepisovat podání zaslané skrz DS, tak orgán nemusí na přes DS doručované písemnosti otiskávat kulaté razítko. Tím spíš, pokud to má orgán podepsáno elektronicky zaručeným el. podpisem.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2017, 06:21:33 »

Předpokládám správně, že na konci příkazu je uvedeno "otisk úředního razítka"?

Presne tak.

Stejně jako vy nemusíte vlastní rukou podepisovat podání zaslané skrz DS, tak orgán nemusí na přes DS doručované písemnosti otiskávat kulaté razítko. Tím spíš, pokud to má orgán podepsáno elektronicky zaručeným el. podpisem.

Tusil jsem to, ale videl jsem to poprve, tak mne to prekvapilo...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2017, 11:17:32 »

Dobre rano,

vim, ze celni urad nema moc cenu popotahovat (a maji dobre zdokumentovanou jizdu bez DZ + jizdu se starou DZ), ale prisel mi prikaz k zaplaceni ktery nema razitko. Je potreba, kdyz dokument prisel do datovky? Nebo je to neco na cem se muzu zkusit tocit pro zdrzeni?

Proč ne? Předně samotná existence jiné samolebky na skle IMHO vůbec nespadá do jejich kompetence, protože to je nějaký domnělá technický nezpůsobilost vozidla (překážka ve výhledu z vozidla nebo něco v tom smyslu).

No a materiání i faktickej aspekt je naprosto nádhernej. Emisní samolebku a známku z Rakous a Slovenska tam mít můžu, ty nepřekáží ve výhledu? Aha, a když čtyři samolebky nepřekáží, tak jakto, že dvě jiný ano? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2017, 12:15:04 »

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13#f1732481

(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen

d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2017, 18:00:27 »

To je sice formální aspekt, ale to je tak všechno…když tam budu mít pět platných kupónů z jiných zemí, je to naprosto košer. Dvě jiný samolebky ne, proč, protože je to napsaný v nějakým cáru? Aha…a to sme tady na hovinkách, nebo lžidnes?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Absence uredniho razitka na prikazu - doruceno do DS
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2017, 18:09:42 »

Hledáte logiku tam kde není a přeceňujete materiální aspekt.
IP zaznamenána