30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hrad tajil platy Mynáře či Ovčáčka, aktivista vysoudil na státu odškodné  (Přečteno 3085 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Při svém rozhodnutí vyšel z verdiktu Nejvyššího soudu, který již dříve řekl, že nemateriální újma za nemožnost domoci se správného úředního postupu se dá vyčíslit penězi, a stanovil základní rozmezí od 1250 do 1667 korun za měsíc. Podle Aktuálně.cz soudkyně Lenka Vávrová uznala, že se v Maděrově případě má částka zvýšit na dvojnásobek.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/hrad-odskodne-plat-aktivista-zlin-dr0-/domaci.aspx?c=A171014_125755_domaci_hv

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zapskly-duchodce-zmenil-dejiny-i-diky-nemu-vime-kolik-berou-na-hrade-12033
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Asi začnu obepisovat úřady a všude se soudit, za chvílu budu mylyjonár :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Nešlo by to použít i na případy, kdy se orgán protiprávně domáhá pokuty za neexistující přestupek? :-)
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil

Ten clovek ma můj obdiv. Takoví lide by měli dostávat státní vyznamenání. Ale to uz by byla fakt absurdní komedie.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil

Číkus: tož baže! Hned jsem na to myslil, když jsem si to četl. Jasně formulované, krásně vyčíslené, judikát NSS jak na stříbrném podnose…

Nešlo by to použít i na případy, kdy se orgán protiprávně domáhá pokuty za neexistující přestupek? :-)
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Nešlo by to použít i na případy, kdy se orgán protiprávně domáhá pokuty za neexistující přestupek? :-)

Také mě to hned napadlo. Mám tu zrovna jeden pěkný WIN, ve kterém chci správnímu orgánu ještě trochu vymáchat ústa. :)
A trvalo to jen 2,5 roku...

Snažil jsem se najít relevantní rozhodnutí nejvyššího soudu a našel jsem toto: www.mvcr.cz/soubor/spravni-pravo-4-12web-frumarova-pdf.aspx
, což by mohla být použitelná studijní literatura.

Stanovisko občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 13. 4. 2011,
sp. zn. Cpjn 206/2010:
Citace
Podle stanoviska Nejvyššího soudu ČR by výpočet výše přiměřeného zadostiučinění měl vycházet ze základní částky, která se stanoví násobkem celkové doby řízení (v letech či měsících) a částky přiznávané za jednotku času řízení (měsíc, rok) s následným připočtením či odečtením vlivu skutečností vyplývajících zejména z kritérií obsažených v § 31a odst. 3 písm. b) až e).
Na základě analýzy výše zadostiučinění přiznaných jak českými správními i soudními orgány, tak i ESLP, pak došel Nejvyšší soud k závěru,
že pro poměry České republiky je přiměřené, jestliže se základní částka pohybuje v rozmezí mezi 15.000,- Kč až 20.000,- Kč za jeden rok řízení (tj. 1.250,- Kč až 1.667,- Kč za jeden měsíc řízení).
IP zaznamenána