30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zajímavá výzva SO2 na doložení úředně ověřené plné moci  (Přečteno 4223 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

Zdravím,
v jednom případu, kdy řidič udal Helmuta, ten se přiznal a dal plnou moc řidiči, SO1 řízení zastavil, zahájil sprdel, uznal řidiče vinným, řidič mne zplnomocnil jsem zaslal odvolání proti rozhodnutí. Nyní přišla z kraje výzva (viz příloha), kdy SO2 tvrdí, že věc projednává, důvodně se obává o neexistenci Helmuta a žádá úředně ověřenou plnou moc. Správní řád ale říká, (§33), že úředně ověřená být nemusí. Prosím zkušené úřadobijce o radu, jak by postupovali oni.
Napadly mne následující varianty, ale nevím, kterou vybrat:
a) mrtvý brouk (předpokládám ale, že to utvrdí SO2 v neexistenci Helmuta)
b) odpověď ve stylu Helmut je pracovně na půl roku v Saúdské Arábii
c) udělat z Helmuta Deathmuta
d) udělat úředně ověřenou plnou moc třeba na Slovensku, a tuto pak upravit, aby seděla na Helmuta
e) něco jiného, co? (např. odpověď plnou moc už máte a na nic jiného nemáte podle spr.řádu nárok)

díky za radu.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavá výzva SO2 na doložení úředně ověřené plné moci
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2017, 10:15:34 »

Asi bych za sebe navrhl b) + e).

Helmut je už dávno někde v prdeli. Obviněný nemá jak ho donutit, aby přiletěl a spěchal na čekpojnt. Je navíc proti zásadě hospodárnosti řízení, aby kvůli ověření svého podpisu cestoval napříč světem.  Správní orgán je vázán zásadou k takovému postupu, aby účastníkům nevznikaly zbytečné náklady na vyřízení věci, zejména v opatřování podkladů, které lze vyžádat pouze na zákonném základu. Zákon ověřený podpis v případě plné moci k zastupování ve spr. říz. nevyžaduje. To co je od takové plné moci zákonem vyžadováno bylo splněno. Obviněný považuje předloženou plnou moc za bezvadnou. Z výše uvedeného je patrné, že I. není v silách obviněného výzvě vyhovět a II. obviněný považuje výzvu za excesivní.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavá výzva SO2 na doložení úředně ověřené plné moci
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2017, 10:17:21 »

děkuji za vyčerpávající odpověď.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavá výzva SO2 na doložení úředně ověřené plné moci
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2017, 17:39:02 »

Už to nějak dopadlo? Díkes!
IP zaznamenána