30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Úřad ignoruje Helmutovo přiznání  (Přečteno 3558 krát)

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[?] Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« kdy: 15 Června 2018, 22:40:38 »

Ahoj,
Helmut si půjčil moje auto, změřili ho, orgán mi poslal výzvu, naprášil jsem Helmuta, orgán obeslal Helmuta, Helmut se přiznal a teď mi přišel příkaz. Důvod: „Sdělený řidič podal vysvětlení a sdělil správnímu orgánu,že vozidlo s RZ XXX měl půjčené. Vzhledem k těmto uvedeným skutečnostem však nevyplývá, že by vozidlo s RZ XXX řídil sdělený řidič.“

Jediné co mne napadá je, že Helmut to v přiznání stylizoval, že auto měl v inkriminovanou dobu půjčené, ale nikoliv, že auto v inkriminovnou dobu řídil – a orgáni zkoušejí slovíčkařit na tomhle. Je to ztracený případ anebo má smysl jít dál a omlátit jim o hlavu, že mají v ruce Helmutovo přiznání, tak se nemají co vymlouvat, že z toho něco nevyplývá?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2018, 08:18:36 »

Záleží, co jste jim psal.

Podat Odpor a zajistit si spis.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2018, 00:37:05 »

Oni zas tak neslovíčkaří. Skutečně je třeba, aby helmut napsal že v danou dobu řídil. Kdo měl auto půjčené nikoho nemusí zajímat.

Zákon říká § 125f odst. 5 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb.
nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě...

Pokud helmut špatně mluví česky, je otázka zda by to nešlo hrát směrem, že SO si jeho přiznání špatně vyložil. Ale k tomu potřebujete vědět co Helmut napsal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2018, 06:54:19 »

Oni zas tak neslovíčkaří. Skutečně je třeba, aby helmut napsal že v danou dobu řídil. Kdo měl auto půjčené nikoho nemusí zajímat.

Ale může být zajímavá taktika když najdete případ u stejného SO z doby před SprDelem.. kdy u některých SO byla snaha vybrat pokutičku za každou cenu i bez důkazů.. a pak poukazovat na rozdíl v přístupu SO a předvídatelnost rozhodnování.
IP zaznamenána

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2018, 11:32:40 »

Helmut ve svém přiznání doslova napsal: „K Vaší výzvě k podání vysvětlení ve věci určení totožnosti řidiče sděluji, že v době uvedené ve výzvě provozovateli vozidla jsem vozidlo s RZ XXXXX měl půjčené já.“
Zároveň mi dal plnou moc do správního řízení. Lze tedy nějak ještě dodat Helmutovo dodatečné přiznání (přece je jen cizinec a nějakým libůstkám na téma „měl jsem půjčené auto/řídil jsem auto“ nerozumí  ;)) nebo holt musím zaplatit a příště si dát větší pozor?
« Poslední změna: 26 Června 2018, 11:37:01 od Robert Antonio »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2018, 11:41:05 »

No tak ve správním řízení namítat, že správní orgán neusiloval o odstranění vady podání v případě, pokud mu nebylo něco jasné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje Helmutovo přiznání
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2018, 17:30:28 »

Přesně tak. Předpokládám, že na SPRDEL je již překlopeno. Podejte odpor a po seznámení se spisem argumentujte tím, že cizinec nemusí chápat rozdíl mezi půjčením a řízením a že SO měl znovu obeslat řidiče a upřesnit kdo tedy řídil.
IP zaznamenána