30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Les značek  (Přečteno 7933 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #15 kdy: 08 Ledna 2019, 17:48:56 »

Nedávno jsem si všiml podobné zajímavosti. Dopouští se autobusák zastavením na zastávce přestupku? Že se jedná o zastávku usuzuji podle zálivu a přístřešku s jízdním řádem, vodorovné ani svislé značky tam nejsou.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #16 kdy: 08 Ledna 2019, 18:25:30 »

Kdyby tam značky byly, tak se dopustí přestupku stejně, žádná výjimka v zákoně pro busy v zákoně není a je tam zákaz zastavení pro všechny.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #17 kdy: 08 Ledna 2019, 19:26:48 »

Spocklw: Pojem zastávka v rámci ZPPK bych se odvážil považovat za notorietu, který není nutné ani vhodné dále vysvětlovat a definovat, co všechno zastávka přerušuje.
Číkus: Formální znak přestupku naplněn, materiální znak odhaduji na nulu. Je to zralé na buzeraci SSO nejapnými dotazy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #18 kdy: 08 Ledna 2019, 19:32:08 »

enzym> Mám za to, že pokud tam může zastavit/stát autobus, pak osobák také. Vzhledem k místě by to mohlo být zajímavé prozkoumat bojem. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #19 kdy: 08 Ledna 2019, 20:53:28 »

A když jsme u těch zajímavých značek:

1. Když na tomto místě zaparkuji, dopouštím se přestupku? Pokud ano, předpokládám, že max. dle § 125c(1)k a nikoli závažnějšího § 125c(1)f/11.

2. Tohle parkoviště je prý placené (říká paní, co tam vybírá parkovné). Podle značky se mi to ale moc nezdá.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #20 kdy: 08 Ledna 2019, 21:13:17 »

ad 1: Řekl bych, že spíše toho závažnějšího. DT je také značka "...Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku, je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou". Spor by se snad dal vést o čmáranici na zemi, která si hraje V 10f.
ad 2: Není placené, průzkum bojem jsem zatím nerealizoval. Dobrý tip, často tam projíždím.

Ad zastávka - nezastávka. Průzkum bojem by mohl mít zajímavý průběh, zejména při při s vyhlášeným zločineckým gangem MP.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Les značek
« Odpověď #21 kdy: 09 Ledna 2019, 06:28:39 »

ad 1: Z takto umístěné značky někomu nemusí být jasné, jestli se vztahuje k parkovacímu místu vpravo s tou čmáranicí nebo vlevo na cestě.
IP zaznamenána