30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal  (Přečteno 4409 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

https://brno.idnes.cz/srazeny-cyklista-u-dalnice-zamrel-breclav-fi0-/brno-zpravy.aspx?c=A171005_131219_brno-zpravy_vh
Zde na fóru bych mohl být považován za zyklouna, nicméně na silnicích 1. třídy se nevyskytuji vůbec a na ostatních komunikacích, přístupných pro motorová vozidla velmi výjimečně. Pokud mám přednost, vždy se ujistím očním kontaktem s řidičem motorwagenu, že o mě a o přednosti ví. Prostý pud sebezáchovy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2017, 19:38:34 »

Ono ani v aute se prece nemuze nikdo slepe spolehat na prednost..natoz na kole
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2017, 09:36:21 »

To je presne ano. Nadbytek ceduli, semaforu, demagogickeho vynucovani dodrzovani formalni stranky vede k tomu, ze se z lidi stava nesvepravny skot ... ktery nechape, ze jit / jet na zelenou neni IDDQD ... ze dodrzeni povolene rychlosti nezarucuje nesmrtelnost ani ohnuti fyzikalnich zakonu ... apod. apod. apod.
« Poslední změna: 09 Října 2017, 10:46:36 od RIK »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2017, 10:40:20 »

Já třeba na jedné konkrétní zelené vždy téměř zastavím a jedu (autem) krokem. Je to vjezd do Teska Skalka, kde je z prava příjezd aut jejich rozvozu a ta vemena buď nerespektují jejich smefor, nebo značky, nebo co tam mají a už mi tam nejednou na mou zelenou vjeli. Přes zeď žel není vidět na jejich příjezd.
« Poslední změna: 06 Října 2017, 14:40:49 od swenak »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2017, 13:32:07 »

Já třeba ne jedné konkrétní zelené vždy téměř zastavím a jedu (autem) krokem. Je to vjezd do Teska Skalka, kde je z prava příjezd aut jejich rozvozu a ta vemena buď nerespektují jejich smefor, nebo značky, nebo co tam mají a už mi tsm nejednoz na kou zelenou vjeli. Přes zeď žel není vidět na jejich příjezd.
kdyz se podivas na ten jejich smer, zjistis, ze tam zadny semafor nemaji :-). Ale jezdim tam prakticky denne a jeste se mi nestalo, ze by mi tam nekdo vjel. Vetsinou tam strcej cumak a pak uz se nejak dohodnem. Nicmene krokem tam jezdim taky - prave proto, ze vim, ze tam nemaji semafor.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2017, 13:35:10 »

No, u výjezdu ho nemají, jsem se dnes právě koukal. Ale možná mají něco při výjezdu z té jejich parkovací plochy. Nebo mají někde jenom senzor, který by měl dát červenou, kdo ví. Mně tam už právě vjeli, taky někomu přede mnou.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2017, 14:29:42 »

Tak zrovna do tohohle vjezdu taky jezdím krokem, ale ne z důvodu semaforu, ale od té doby, co jsem si tam naboural auto. Jelikož bylo zrovna po dešti a místo betonu tam byl rybník, a tato kombinace funguje asi stejně jako led. Čili poté, co jsem zatočil, jelo auto pořád rovně a konec trajektorie jistil betonový sloup....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2017, 14:31:56 »

Pokud ze strany není semafor, tak je to dost mizerně vyřešené. Auto jedoucí z výhledu má zelenou (a tedy STOPka neplatí), zatímco auto přijíždějící zprava má (ze svého pohledu) přednost zprava.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2017, 16:41:13 »

Tesco Skalka:
Komunikaci okolo plotu vidím jako veřejně přístupnou pozemní komunikaci, výjezd z tmavé nory vidím jako místo mimo PK. Pravidla pro vyjíždění z místa mimo PK jsou jednoznačná, semafor slouží k tomu, aby vozidlo mohlo vyjet z místa mimo PK (protože se dává přednost v jízdě, nikoli přednost stojícímu vozidlu). Je to řešení na hraně, ale "právně čisté". Pokud dojde k nehodě při jízdě vozidla na PK na zelenou, jednoznačně je vinen ten z nory.
Jako řešení nikoli "právně čisté", ale úplně čisté a přitom bez semaforu v noře bych viděl použití semaforu na PK pouze ve dvou barvách (červená + žlutá), prostě bez zelené. Např. Pavlovická x U podjezdu Olomouc, rondel u Bosche Jihlava, Krásnopolská x Opavská Ostrava.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Cyklista se spolehl na přednost v jízdě - poslední, co udělal
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2017, 16:55:12 »

No a o tom to je. Právně bych byl sice v pohodě, ale proč mám zbytečně riskovat. Použiju své mozkové myšlení a prostě i na zelenou jedu jako posera. Sice ani tak nemám jistotu, že to dopadne vždy dobře, ale za to menší zdržení a nepohodlí mi mé zdraví a majetek stojí.

kdyz se podivas na ten jejich smer, zjistis, ze tam zadny semafor nemaji :-). Ale jezdim tam prakticky denne a jeste se mi nestalo, ze by mi tam nekdo vjel. Vetsinou tam strcej cumak a pak uz se nejak dohodnem. Nicmene krokem tam jezdim taky - prave proto, ze vim, ze tam nemaji semafor.

Tak mají ho tam;)
« Poslední změna: 09 Října 2017, 13:10:58 od swenak »
IP zaznamenána