30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Prosím o radu - jízda po dálnici  (Přečteno 11579 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #15 kdy: 06 Října 2017, 14:51:27 »

Nicméně v této chvíli si zajistěte spis ať víte co na Vás mají. Pokud tam půjdete osobně, půjčte si někde HW na nahrávání, k ničemu se tam nevyjadřujte i kdyby Vám slibovali hory doly nebo naopak hrozili zastřelením namístě a krom protokolu o převzetí kopie spisu nic nepodepisujte. Pokud z jakéhokoliv důvodu spis neposkytnou nebo nebude mít spis potřebné náležitosti, pak je na nic neupozorňujte, jen to zaznamenejte , případně poznamenejte do předávacího protokolu a odejděte. Pak se s námi podělte o zjištěné skutečnosti, jistě najdem cestu jak Vám pomoci.
Doporučuji nastudovat FSM sekci pořizování kopie spisu / nahlížení do spisu.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #16 kdy: 06 Října 2017, 15:53:01 »

Měl jsem s nima něco podobného, snad Vám pomůže můj případ pro lepší přípravu.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3963.msg39846#msg39846
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #17 kdy: 06 Října 2017, 16:21:27 »

Nicméně v této chvíli si zajistěte spis ať víte co na Vás mají. Pokud tam půjdete osobně, půjčte si někde HW na nahrávání, k ničemu se tam nevyjadřujte i kdyby Vám slibovali hory doly nebo naopak hrozili zastřelením namístě a krom protokolu o převzetí kopie spisu nic nepodepisujte. Pokud z jakéhokoliv důvodu spis neposkytnou nebo nebude mít spis potřebné náležitosti, pak je na nic neupozorňujte, jen to zaznamenejte , případně poznamenejte do předávacího protokolu a odejděte. Pak se s námi podělte o zjištěné skutečnosti, jistě najdem cestu jak Vám pomoci.
Doporučuji nastudovat FSM sekci pořizování kopie spisu / nahlížení do spisu.

Dekuji moc za rady, jiz jsem survival manual precetl a budu se ho drzet. Jakmile budu mit spis, nahraji ho sem.
R
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #18 kdy: 16 Října 2017, 09:41:48 »

Zdravim vas,
vyzvednul jsem si spis, uploadnul jsem nahled fotografii.
https://imgur.com/a/FCjST
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #19 kdy: 17 Října 2017, 03:13:47 »

JanPavel> Hodil by se i zbytek spisu.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2017, 23:29:30 »

Zdravim vas,
uploaduju zbytek spisu.
Diky za pomoc!
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2017, 23:48:18 »

Vcera jsem obdrzel i rozhodnuti.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #22 kdy: 26 Října 2017, 08:08:54 »

Vy jste to udělal dvakrát a u stejné hlídky?

Vaše anonymizace je tragická, smažte si jména, data a místa.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #23 kdy: 26 Října 2017, 08:56:23 »

Taky mi to přijde jako bezstarostná jízda. V rychlosti jsem pročetl a nevidím tam nic moc, na čem by se to dalo rozporovat, i rozhodnutí je napsáno poměrně solidně (v porovnání se standardem některých obecních úřadů). Odvolání nicméně není důvod nepodat, aspoň si ty peníze někdo na Generálním ředitelství cel odpracuje.

Vidím 2 možné přístupy, buď vyjít z nějaké zdejší inspirace a vyrobit dlouhé až obstrukční odvolání (napadající každou kravinu typu čepice policajta nakřivo). Neviděl jsem celý spis tak nevím, čím prokazují, že zastavené vozidlo opravdu jelo po té dálnici (jestli tam je i nějaká fotka nebo to o tom nepřerušeném sledování jen tvrdí policajti) - pokud to plyne jen z tvrzení policajtů, tak samozřejmě namítnout i dokazování úředním záznamem, dožadovat se výslechu a operovat s tím, že si na vás ti pánové zasedli, protože při první buzerační kontrolní kontrole, kde se nenašla asi prošlá lékárnička, jste si něco nepěkného řekli.

Druhá možnost je zaměřit se jen na výši pokuty, tj. přiznat užití dálnice bez poplatku, ale rozporovat argumenty, které vedly k uložení vyšší než obvyklé sankce. Tj. zejména úmyslné spáchání - což SO dovozuje jednak z toho, že zpoplatnění je notoricky známo (proti čemuž lze postavit, že jste se domníval, že jde o nezpoplatněný úsek - zejména pokud v okolí nějaký je či býval) a jednak z toho, že jste tam jel i před první kontrolou. Tohle je trochu slabina rozhodnutí, protože to se neprokázalo, SO měl spíš argumentovat tím, že když při první kontrole policajti šli mj. po dálniční známce, ale vy jste nepřiznal jízdu po dálnici, muselo vám být jasné, že případná jízda bez kuponu je přestupkem. I při očekávatelné opravě argumentace naznačeným způsobem ale máte určitý prostor, minimálně se opět můžete domáhat výslechu policajtů s tvrzením, že v rámci první kontroly se jen foukalo a lízalo a prohlížely lékárničky a na řešení dálnice si nevzpomínáte. Dále SO uzavírá, že stará i nová úprava je shodná - na to lze namítnout, že nový PřesZ rozšířil možnosti upuštění od správního trestu či snížení pod dolní sazbu a je tedy příznivější. Pokud jde o výši pokuty, odkažte na zásadu v § 2(4) SprŘ a běžnou výši pokuty ukládanou za jízdu osobákem bez kuponu zjištěnou jako ojedinělý přestupek (což bych tipoval, že je 1000 Kč).
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #24 kdy: 26 Října 2017, 20:47:05 »

Omluva za anonymizaci, zamaznul jsem jen svoje udaje ;-(
Policiste mi predkladaji jako dukazny material fotky (nahled v prispevku vyse) zastaveneho vozidla mimo dalnici, to je vse.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #25 kdy: 07 Listopadu 2017, 09:59:52 »

Mohu proti rozhodnuti celniho uradu podat nejdrive blanketni odvolani, nebo mam pouzit jiny vzor?
http://road-fens.cz/vzor-blanketni-odvolani/
Diky za radu!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Prosím o radu - jízda po dálnici
« Odpověď #26 kdy: 12 Dubna 2019, 00:43:39 »

IP zaznamenána