30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přítel špatně parkoval  (Přečteno 8351 krát)

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #15 kdy: 04 Května 2018, 17:00:04 »

Tak mě ještě napadá, nepůjčil už někdo auto Muhammadu S. ze švédské ubytovny poblíž Malmo? Když už tu máme arabské novoevropany tak by možná stálo za to občas jim svěřit vozidlo? Třeba by to pro úřad byla další bariéra v komunikaci?  ;)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #16 kdy: 04 Května 2018, 17:25:28 »

Že Praha vyhnívá je známý fakt. Zajímalo by mě, jestli má Helmut smysl v malém městě (20k lidí), kde pomalu ani neví, jak funguje InfZ. Fakt jsem ten poslední, co by věřil na spravedlnost od státních složek a něco chtěl platit. Ale s tím, jak už jsou všechny metody obstrukcí provařené ve mě vyvstává otázka, jestli má vůbec cenu se s úřady hádat a vést SŘ, kde riskujete s velkou šancí mnohem větší pokutu. Asi zním, jako nějakej moralista.. opak je pravdou. Spíš mě jako začínajícího mladého řidiče zajímá, jestli to má ještě cenu. Jestli s tím člověk může mít (s nějakou tou praxí) fakt přesvědčivou úspěšnost.

Jinak vím, že toto fórum je dar pro každého "neplatiče", ale trošku bych se zastal těch, co zdánlivě "neumí hledat". Ono je to docela těžké. Praktika Helmuta (pokud vím) tu nikde není prakticky popsána. Člověk musí vytahávat info z jednotlivých případů, které jsou v každém případě jiné a pro člověka, který v tom neumí ani trochu chodit je pochopit funčknost a úskalí principu Helmuta těžké. Škoda, že někdo neudělal nějakou příručku :D. Na druhou stranu vím, že každý má své malé know-how a kdyby se to rozšířilo, tak to postupně bude dělat každý a přestane to fungovat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #17 kdy: 04 Května 2018, 17:44:20 »

Jistěže má cenu Helmut  v malých mestech smysl. Z principu, z důvodu zaměstnání úředníků a z finančních důvodů taky. Risk je to opravdu minimální. Provarene neznamená nefunkční.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #18 kdy: 04 Května 2018, 17:46:13 »

Díky za odpověď :D Jakmile dostanu svojí první pokutu, tak do Helmuta jdu. Nicméně 200 Kč vs. 2000 Kč v případě selhání je docela dost. Ale určitě je pravda, že když se ti úředníci dostatečně zěmstnají, tak se na to spíš vykašlou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #19 kdy: 04 Května 2018, 17:48:54 »

Když je Helmut kontaktní a přizná se, nevidím v tom problém. Hanba by mě fackovala zaplatit odpustek. Hrdost si cením víc než na 2000. ;-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #20 kdy: 04 Května 2018, 17:52:29 »

Pokud je to tak jednoduché a stačí odelsat udání společně s přiznáním, proč to tedy pak tak často selhává?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2018, 17:54:31 »

Já neříkám, že společně. Přizná se Helmut.  Stoprocentní to sice není, ale o častým selháni bych tedy nemluvil. Navíc se dá bojovat i klasicky zpochybnenim přestupku. Možnosti je spousta, staci číst a zkouset.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #22 kdy: 04 Května 2018, 17:57:40 »

Díky, určitě budu číst a při prvním případě, kdy můj nepoučitelný italský kamarád někde debilně zaparkuje, tak jdu do toho. Omlouvám se, že jsem takhle narušil tenhle thread. Snad to aspoň někomu bude platný.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #23 kdy: 04 Května 2018, 19:40:18 »

Nicméně 200 Kč vs. 2000 Kč v případě selhání je docela dost.

No, určitě možná s váma jakoby tak úplně nesouhlasím… Lidi vyhodí oknem větší peníze za méně užitečné zkušenosti a školení.
IP zaznamenána