30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podezřelý řidič prchal policistům, ti při jeho pronásledování nabourali  (Přečteno 3495 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil

Pokus o kontrolní kontrolu se nepovedl. Policisté honili, bourali a byli vybržďováni (což pak odvolali)

https://praha.idnes.cz/nehoda-policejni-vozidlo-pronasledovani-fpz-/praha-zpravy.aspx?c=A170929_184041_krimi_fka

"Podle první informace od policie pronásledovaný vůz policisty vybrzdil a ti tak narazili do dvou zaparkovaných aut. Mluvčí ale později informaci opravil a uvedl, že k nabourání vozidel došlo při pronásledování řidiče, k vybrždění z jeho strany však nedošlo.
Později policie našla pronásledovaný automobil opodál bez šoféra. Mluvčí dodal, že policisté s řidičem měli zkušenost z minulosti a chtěli ho kvůli tomu zkontrolovat, řidič ale začal ujíždět."

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Takhle tu message pro veřejnost posrat, to se snad nesluší ani na fízly.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

viděl jsem to ve zprávách - což má asi větší dopad na populaci - a tam "jasně sdělili", že ví kdo auto řídil a takové ty kecy, že zrovna tihle se mu postarali o zákaz řízení
čili ovčanu se dostalo informace, že bdělá PČR sice havaroval, ale pirát bude po zásluze potrestán

vzhledem k tomu, že pirát se dokázal dopracovat až k zákazu řízení, tak věřím, že se jim přizná, že řídil on, případně příslušný úředník usoudí - na základě výpovědí PČR - že skutečně řídil on a bude mít další tv reportáž...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

viděl jsem to ve zprávách - což má asi větší dopad na populaci - a tam "jasně sdělili", že ví kdo auto řídil a takové ty kecy, že zrovna tihle se mu postarali o zákaz řízení
čili ovčanu se dostalo informace, že bdělá PČR sice havaroval, ale pirát bude po zásluze potrestán

vzhledem k tomu, že pirát se dokázal dopracovat až k zákazu řízení, tak věřím, že se jim přizná, že řídil on, případně příslušný úředník usoudí - na základě výpovědí PČR - že skutečně řídil on a bude mít další tv reportáž...
K zákazu řízení se v klidu dopracuje i neovec. Ale ta většinou s tím zákazem pak neřídí no.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil

Majitelé toho Passata a Tiguana jsou nepochybně štěstím bez sebe, když uviděli, jak jím bylo pomoženo a jak byli ochránění. Možná že budou ještě šťastnější, pokud se dozví, že si příslušná policení jednotka vyložila zákon tak, že jsou vyjmutí z povinnosti uzavřít povinné ručení a o škodě se budou dohadovat s ministerstvem. Nebo že by byla nalezena nějaká spoluvina těch zaparkovaných ....?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

Mám pocit, že PČR je pojištěna u České Pojišťovny. Kdysi mne nabouralo auto policejního prezídia (byl příliš velký provoz a příliš mnoho svědků, než aby mne odpráskli a hodili do škarpy) a tak mne pak odkázali na ČP, která to pak za ně zacvakala. Poněkud jsem se obával průtahů, ale zaplatili bez řečí to, co jim opravna poslala na faktuře…
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Povinné ručení mají, havarijní ne.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-nema-havarijni-pojisteni-na-sluzebni-auta-policiste-se-radeji-pripojistuji-sami_201210010819_akottova
Kriminálka, BIS apod. povinné ručení nemá Díky tomu se dá např. odhadnout podle SPZ, že nenápadně stojící auto má v sobě kamery či fotopasti a monitoruje nějakou zájmovou oblast. Třeba, když nějaký nepřizpůsobený občan opakovaně ničí kamery, značky apod. To na autobaterku vydrží docela dlouho a lze i online. Tedy, že nám pomáhá a chrání nás.
https://www.povinne-ruceni.com/faq/

Ověření pojištění dle SPZ :
https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil

Mám pocit, že PČR je pojištěna u České Pojišťovny. Kdysi mne nabouralo auto policejního prezídia (byl příliš velký provoz a příliš mnoho svědků, než aby mne odpráskli a hodili do škarpy) a tak mne pak odkázali na ČP, která to pak za ně zacvakala. Poněkud jsem se obával průtahů, ale zaplatili bez řečí to, co jim opravna poslala na faktuře…
No je zvláštní, že značka 1A0 1475 ani 1AD1475 není v databázi ČKP k nalezení. Jiná varianta to asi nebude.
Takže buď měli výjimku dle zákona, nebo usoudili, že mají výjimku, nebo ČKP údaje o vozidlech policie nějak potlačuje.

edit: kverulant mezitím popsal cestu k nalezení vozidla na CKP, ale k nalezení opravdu není.
« Poslední změna: 01 Října 2017, 22:39:48 od gumidos »
IP zaznamenána