30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost Německo- Bußgeldbescheid  (Přečteno 2103 krát)

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« kdy: 19 Června 2023, 22:08:23 »

Zdravím a prosím o podporu. V květnu provozovateli nedoporučeně přišel informační dopis lámanou češtinou, bloková pokuta 50 EUR, formulář odpovědi, fotka z místa činu a složenka k zaplacení. Ignorováno.

Nyní ve stejné věci dorazil opět nedoporučený dopis jakýsi Bußgeldbescheid, viz příloha. Jaký vybrat další postup? Ignorovat nebo předhodit komunikativní oběť - uvěřitelného Helmuta? V nejbližší době odjíždím na delší dovolenou a chci záležitost dořešit, ať nemám nějakého kostlivce ve skříni po návratu. Děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2023, 07:33:10 »

zdravím, včera jsem dostal totožný dopis, ale již doporučeně, asi by to chtělo nějak reagovat? pomůže někdo radou?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2023, 09:11:17 »

Ja bych odpovedel, ze nerozumim co je tam napsano, a pozaduji komunikaci v ceskem jazyce! Sice tam pisou ze pokud nepodas do 2 tydnu odpor, nabyde to pravni moci, ale tomu bych se ted nevenoval. Nejdriv je zapotrebi nastavit ramec komunikace...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2023, 12:07:07 »

SimSonovi rozumím, tento přístup chápu, ale přesto bych zvolil opačný, tedy opět ignorace. Zkusím vysvětlit své myšlenkové pochody... Pokud už nějaké takové snahy dojdou do fáze vymáhání v Česku, tak vše (na prstech jedné ruky), co jsem zatím viděl, ztroskotalo na prokázání, že pyrát o něčem věděl a nereagoval. Zde máme ukázkově neprokazatelné nedoporučené doručení a k tomu doporučené psaní v nesrozumitelném jazyce. Reakcí na to bych potvrdil, že o problému vím, navíc by se dalo těžko tvrdit, že německy neumím, ale zároveň jsem pochopil, kam a o čem mám odpovědět.
IP zaznamenána

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2023, 14:41:30 »

Teď čtu na polských stránkách, že mi musí být pokuta doručena v mém rodném jazyce - tak se nestalo. Tj. ignorance by se vyplácela? Navíc pokuta z Německa platí prý jen 2 roky, poté nějak expiruje? Má někdo zkušenost?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Německo- Bußgeldbescheid
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2023, 08:06:49 »

Jakoukoliv reakcí jen protistraně prokážete, že jste dopis obdržel.
IP zaznamenána