30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změkčení sankce, zákaz řízení  (Přečteno 11000 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Změkčení sankce, zákaz řízení
« kdy: 28 Září 2017, 12:21:12 »

Byl udělen zákaz řízení na X měsíců (uprostřed možné hranice) z důvodu překročení povolené rychlosti, kdy po odečtu odchylky radaru byla naměřena taková rychlost která o pouhé 3 km/h překračuje hranici kdy je možné udělit zákaz řízení. Přestupce je na ŘP závislý a vykonává díky němu svoje povolání. Přestupce má v úmyslu podat správní žalobu kde by se domáhal odstranění tvrdosti aby nebyl odebrán ŘP, naopak navrhuje že zaplatí pokutu v nejvyšší možné výši a pošle finanční dar fondu obětem dopravních nehod nebo i vykoná veřejně prospěšný práce. Popřípadě dosáhnout aspoň snížení počtu měsíců zákazu řízení na nejnižší možnou hranici.

Šance na úspěch?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2017, 14:24:30 »

minimalni. Dura lex, sed lex.
Leda by se prokazalo, ze k poruseni doslo treba na zapomenute tricitce od silnicaru, nebo tak neco. A to zase resi materialni aspekt prestupku, takze by se o prestupek nejednalo vubec.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2017, 08:57:14 »

Správnímu soudu lze navrhnout 2 věci různé věci (a soud o těchto 2 různých věcech může rozhodnout). Především můžete tvrdit, že napadené rozhodnutí je z nějakého důvodu nezákonné a požadovat jeho zrušení. Pokud o tom soud nepřesvědčíte, můžete žádat o tzv. moderaci, tedy de facto nahrazení správního uvážení o výši trestu soudem - srov. § 78(2) SŘS. Procesní podmínka takového postupu je jediná - musíte to navrhnout, soud takto nemůže rozhodnout z vlastní iniciativy, i kdyby dospěl k názoru, že přestupek se stal, ale sankce je nepřiměřená.

Ani soud ale nesmí uložit trest nižší, než připouští zákon, takže s nějakou reálnou pravděpodobností můžete doufat ve snížení na dolní sazbu. Sice je-li to čerstvá věc a tedy ke dni rozhodování SO s povinností přihlédnout k pozdější úpravě, tedy i PřesZ/2016, který za určitých podmínek připouští jít i pod dolní sazbu, nějaká naděje na výraznější snížení existuje, ale není velká.

Bude záležet na tom, jak důkladně SO výši trestu odůvodnil. Překročení o 3 km/h v rámci daného pásma by mělo směřovat k minimu, takže je otázka, co si SO navymýšlel jako přitěžující okolnosti. Pokud jen počet záznamů v kartě řidiče, dalo by se namítat (pokud tomu tak je), že to je ale první věc s možností uložit zákaz a z hlediska působení na přestupce je 6měsíční zákaz dostatečný.

Dále je problém s načasováním. I kdybyste žalobu podal druhý den po oznámení rozhodnutí SO2, je téměř vyloučené, že by o ni bylo rozhodnuto do 3 měsíců, abyste v případě úspěchu mohl rovnou žádat o upuštění od zbytku trestu a o vrácení ŘO. Takže aby to mělo smysl, bude třeba žádat o přiznání odkladného účinku (§ 73 SŘS) - tam bude třeba rozvést to, jak jste na řízení závislý z hlediska příjmu, kolik osob (nejlépe nezaopatřených dětí) vyživujete atp.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2017, 12:48:52 »

Nemá dotyčný ŘP i jiných skupin? Mohlo by se zkusit to uhrát na zákaz řízení např. jen motocyklu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2017, 14:56:33 »

To je houby adrenalin - lepší by bylo požádat soud o přiznání odkladného účinku, jak popisuje hh, abyste si mohl udělat řidičák na motorku, který vám pak seberou.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2018, 19:58:38 »

Přestupce hodlá zažádat správní orgán o (podmíněné?) upuštění zákazu řízení motorových vozidel po uplynutí poloviny trestu. Trest byl uložen na 8 měsíců.

Správnímu orgánu který trest udělil poslat žádost, ihned první den po uplynutí poloviny trestu. Nebo je lepší přímo úřad navštívit s vidinou že vyhoví ihned na místě?
Pokud správní orgán vyhoví tak se co nejdříve podrobit lékařský prohlídce a psychotestům.
Poté osobně navštívit úřad, předložit tyto tři dokumenty a zažádat o vrácení řidičského průkazu. To udělají na počkání?

Je toto správný postup?
« Poslední změna: 04 Ledna 2018, 21:27:30 od t4455 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2018, 21:23:06 »

Pokud netrpíš ztrátou paměti, tak si jistě pamatuješ že jsem psal a myslím že celkem vystížně, že si nepřeji aby mi zde fízl jako ty, tykal. K tématu, já žádný zákaz nemám a přestupce se určitě nehodlá doprošovat o vyhovění úředníka který o zákazu rozhodl a nepostupoval při SŘ v souladu se zákonem.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #7 kdy: 23 Ledna 2018, 14:53:57 »

Můžeme se dohodnout a budeme si tu onikat.  ;)

S úřadem se obecně vyplatí spíše spolupracovat, když od něj někdo něco chce.

A s Gestapem, STB taky.... <censored by opas>
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 17:50:13 od opas »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2018, 17:50:32 »

Tak se uklidněte, jinak budeme banovat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2018, 08:53:54 »

SO vyhověl žádosti a to do 2 hodin od obrdžení žádosti do DS, nebylo potřeba nikam volat a někomu podkuřovat. Navíc to řešil jinej úředník než ten který vedl SŘ.

Kdyby někdo měl zájem o vzor úspěšné žádosti ať mi napíše.
« Poslední změna: 29 Ledna 2018, 09:07:30 od t4455 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2018, 12:01:18 »

t4455> Žádost by (asi nejen) mne zajímala. Nechcete ji hodit veřejně?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2018, 12:08:57 »

Pokud to bude veřejně tak úřad bude vědět odkud vítr vane a bude se cukat...není to nic extra ale pokud na to reagovali takhle rychle tak to asi není úplně špatně napsaný  :)
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2018, 10:54:29 »

SO vyhověl žádosti a to do 2 hodin od obrdžení žádosti do DS, nebylo potřeba nikam volat a někomu podkuřovat. Navíc to řešil jinej úředník než ten který vedl SŘ.

Kdyby někdo měl zájem o vzor úspěšné žádosti ať mi napíše.

Ahoj,

můžeš mi prosím poslat vzor té žádosti? Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Změkčení sankce, zákaz řízení
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2018, 16:00:50 »

Používám tohle:

Citace
Žádost o upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti

Žádám tímto dle ust. § 47 odst. 4 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, o upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel po uplynutí poloviny trestu, který mi byl uložen rozhodnutím Městského úřadu Kocourkov, číslo jednací [číslo jednací] ze dne [datum vydání rozhodnutí].

Řidičský průkaz mi byl zadržen hlídkou Policie ČR dne XX. XX. 20XX a následně mi byl uložen vedle pokuty i zákaz řízení motorových vozidel na dobu 7 měsíců. Polovina tohoto trestu uplynula dne XX. XX. 20XX. Uložená pokuta byla uhrazena dne [datum uhrazení pokuty].

Svoji chybu jsem uznal, přijal trest a bez prodlení uhradil pokutu. Zákaz řízení motorových vozidel mi ztížil běžný život natolik, že další výkon zákazu není potřebný, neboť jsem pevně rozhodnut vystříhat se v budoucnu jakéhokoli protiprávního jednání, které by mohlo vést k opětovnému zákazu.

Předem děkuji za kladné vyřízení mé žádosti.


Podpis
………………………
Jméno, datum narození, adresa, telefonní číslo (není povinné, ale může vést k urychlení věci)


Přílohy:
Kopie příkazu o uložení pokuty
Potvrzení o provedení úhrady pokuty


A pak následuje (ale tu některé úřady neakceptují a v rozporu se zákonem trvají na vyplnění jejich vlastního formuláře):

Citace
Žádost o vrácení řidičského oprávnění

V souladu s ust. § 102 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, žádám o vrácení řidičského oprávnění pro skupinu [seznam skupin].

Dne [datum vydání rozhodnutí o upuštění] rozhodl Městský úřad Kocourkov o upuštění od výkonu zbytku zákazu řízení motorových vozidel, a to usnesením/rozhodnutím č. j. [číslo jednací]. [Vzdávám se tímto práva na odvolání proti tomuto rozhodnutí, čímž toto rozhodnutí nabývá právní moci.]


Podpis
………………………
Jméno, datum narození, adresa


Přílohy:
Kopie příkazu o uložení pokuty
Ověřená kopie usnesení/rozhodnutí o upuštění od výkonu zbytku zákazu řízení motorových vozidel
Posudek o psychické způsobilosti
IP zaznamenána