30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odebrani ridicskeho prukazu - doktor  (Přečteno 5076 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« kdy: 11 Ledna 2019, 13:46:28 »

Dobry den,
z duvodu docasne nemoci bylo odebrani ridicske opravneni po udani doktorem. Urad chce vratit ridicsky prukaz do 5 pracovnich dnu. Jak nejlepe postupovat. Stane se neco kdyz to clovek bude ignorovat? Co kdyz clovek nahlasi ztratu? Nebo ho proste odevzdat?
Diky za rady
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2019, 16:42:23 »

V přípisu, který jste obdržel, je jistě nějaké poučení. Začněte u něj.

Moc mi nesedí dočasná nemoc k seznamu nemocí, jež vedou ke ztrátě způsobilosti řídit motorová vozidla (viz seznam ve vyhlášce č. 27/2004 Sb.). A nezdá se mi ani to, že by stačilo udání běžného lékaře (srov. § 10 shora uvedené vyhlášky).
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2019, 00:19:41 »

Jde o spatne stanovenou diagnozu. To jsem nechtel resit. Me zajima, jestli staci na urad napsat doporuceny dopis, ze pres opatrovani ridicaku, se ridicak ztratil a tim padem neni mozne jim ho odevzdat? Ridicskeho opravneni clovek pozbyva tak i tak, to je jasne.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2019, 08:16:27 »

Jde o spatne stanovenou diagnozu. To jsem nechtel resit. Me zajima, jestli staci na urad napsat doporuceny dopis, ze pres opatrovani ridicaku, se ridicak ztratil a tim padem neni mozne jim ho odevzdat? Ridicskeho opravneni clovek pozbyva tak i tak, to je jasne.
A k čemu vám bude řidičák, když vám první hlídka nadělí jízdu bez řidičského oprávnění a maření úředního rozhodnutí, popřípadě se určitě nějak dá pojmenovat a ohodnotit livé hlášení ztráty a nechání si u sebe. Shrnuto průser jako barák při první kontrole.
Zapracovat můžete leda na tom, že vám ho berou neoprávněně, (tedy nějakým revizním lékařem, co stanoví diagnózu správně) A nebo je to všechno nějak jinak?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #4 kdy: 14 Ledna 2019, 14:02:18 »

Sehnat posudek od jiného lékaře.
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2019, 22:18:50 »

Uplne jednodusse, co se stane kdyz jim napisu ze bych ridicak dal vratil ale ze jsem ho bohuzel ztratil? Ridit bez ridicakeho opravneni nemam v umyslu
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #6 kdy: 14 Ledna 2019, 23:18:01 »

Nejspíš nic, jen si pak stejně musíte žádat o nový, takže toto jednání postrádá smyslu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odebrani ridicskeho prukazu - doktor
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2019, 20:49:33 »

Uplne jednodusse, co se stane kdyz jim napisu ze bych ridicak dal vratil ale ze jsem ho bohuzel ztratil? Ridit bez ridicakeho opravneni nemam v umyslu

Asi nic.. SO může zkusit něco vymyslet s §115 ZPPK a povinností ztrátu neprodleně ohlásit, ale bude tahat za kratší konec lana.
Ale nevím proč to dělat protože tím žádnou výhodu asi nezískáte.
IP zaznamenána