30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čeká mě čištění komunikací  (Přečteno 6765 krát)

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Čeká mě čištění komunikací
« kdy: 27 Září 2017, 22:37:21 »

Dobrý den,

mám u baráku zaparkované auto. S autem teď nejezdím, protože mám zákaz činnosti. V pondělí, 2. 10., však bude probíhat čištění komunikací a dali sem přenosnou značku zákaz zastavení.

Zatím mám v plánu tam ráno počkat a až přijedou chlapci, tak se s nimi domluvit, že jim to přeparkuji. Nechce se mi s autem opouštět to parkoviště a i to přeparkování je až až.

Popřípadě můžu nechat auto přeparkovat od někoho známého, ale nechce se mi nikoho otravovat. Dá se nějak bránit tím, že auto tam stálo předtím a provozovatel ho není schopen přeparkovat, protože nemá ŘP?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký večer.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2017, 22:40:50 »

Já bych doporučil ani nepřeparkovávat. Na to přeparkování se přece někdo najde, ne? To je otázka chvilky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2017, 22:54:16 »

Vůbec nikam bych kvůli nim nejezdil, akorát budete kvůli tomu aby tam zametli dva vajgly riskovat.

Ale je to celkem zajímavá situace z pohledu zákona, nejste povinen mít kamaráda a už vůbec nejste povinen mít kamaráda kterej má ŘP.

Řekněte jim jak to je, ať to vyčistěj před vašim autem a pak ho odtlačte pět metrů vpřed ať to můžou vyčistit pod vašim autem, to je myslím dobrej kompromis ale pak bych hlídal z okna kdyby to zedníky náhodou napadlo odtáhnout.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2017, 22:58:26 »

Zavolal bych hned zitra opice/zedniky, ze mate zakaz cinnosti a oni prece pomahaji, at Vam pomohou.
Nahrejte to, at mame do fondu dukaz o tom, jak ochotne pomahaji.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2017, 00:26:36 »

Čekal bych že odpověď, pokud ne rovnou odpálkování, bude ve smyslu odkázání na odtah nebo nějakou drink&drive službu, která zajišťuje řidiče.
IP zaznamenána

Sk1X1

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #5 kdy: 28 Září 2017, 22:25:20 »

Tohle se stává běžně na parkovišti u nás před domem. Auto tam stojí už dva roky (nejspíš nepojízdný) a při blokovým čištění ho prostě jen objedou. Co jsem vypozoroval, tak vždycky když dávají tu přenosnou značku, tak fotí jak auta stojí. Nejspíš přesně kvůli těmhle případům, kdy majitel je například pryč nebo podobně. Ale to jen poznatek od nás.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2017, 12:32:38 »

Tak ráno jsem šel k autu. V ulici těch aut bylo cca 20. Měśták to fotil a vypisoval bločky a chlápci auta "přenášeli" na již uklizené místa. Já jsem tam čekal u auta, že jim uhnu. Přišel týpek, seřval mě, co tam dělám. Na moji odpověď, že jsem to nemohl přeparkovat, jelikož mám zákaz řízení nereagoval a jen konstatoval, ať odstraním vozidlo. Pak na mě zavolal měšťáka, týpek pohodář. Řekl jsem mu o co jde. Dohodnul s chlapama, kam mám přeparkovat. Paráda.

Nešlo mi nastartovat, tak mi dva chlápci pomohli auto odtlačit. Všem jsem poděkoval. Krásné pondělí. :-D (PS: policajt byl víc ochotnej, když se dozvěděl, že mám zákaz řízení, jinak by to bylo asi na pokutičku a čau).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2017, 16:16:44 »

Nešlo mi nastartovat...

Buď rád, kdybys nastartoval a popojel mohls mít na krku mařenku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2017, 16:18:57 »

Pokud to udělá na příkaz policajta, tak ne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2017, 16:21:46 »

Pokud to udělá na příkaz policajta, tak ne.

Pravda, ale doporučoval bych to mít nahraný.
IP zaznamenána

kačenka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #10 kdy: 25 Listopadu 2017, 20:42:31 »

Píšu na tohle vlákno, protože to tak nějak typově vyhovuje a nechce se mi zakládat nové.
Tak si tak ráno přijdu k autu a ono nikde. V ulici probíhala jakási kulturně společenská akce. A že prej všechno je odtažený (asi nevidim, že?). A že prej tam byly týden přenosné značky. To možná jo, ale já tam týden nebyla. No celý den nebyl čas to řešit, a večer hádejte co? Auto stálo tam kde mělo, žádný lísteček, nic. Ale ve mě začal hlodat červík, jestli není někde psáno, jak dlouho smí být auto "bez dozoru". Nevíte někdo?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #11 kdy: 09 Prosince 2017, 00:01:15 »

Celou životnost auta, dokud se z toho nestane ekologická katastrofa (rozumněj má vytečené kapaliny na asfalt), možná ještě by to mělo mít technickou, ale když se podívám na neuklizený vraky bez značek.... 8)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #12 kdy: 09 Prosince 2017, 01:28:28 »

Ale ve mě začal hlodat červík, jestli není někde psáno, jak dlouho smí být auto "bez dozoru". Nevíte někdo?
Pokud to auto splňuje podmínky provozu na veřejných komunikacích (tj. je v registru, pojištěné, s platnou STK, značkami) a stojí někde, kde to pravidla umožňují, tak není nijak omezeno, jak dlouho tam smí zůstat (*). Jde o tzv. obecné užívání - to je ale možné omezit z důvodu veřejného zájmu (viz § 19a PozKom), a je povinností provozovatele taková omezení buď sledovat a přizpůsobit se (např. čištění, což je nejčastější, ale nikoliv jediný důvod dočasného zákazu stání) nebo nést vzniklé náklady, nebo prokázat, že odstranit vozidlo nebylo možné ze závažných důvodů - § 19b(2).

(*) V evropském srovnání je to docela soft režim, ekvivalent ZPPK v řadě zemí odstavení vozidla časově omezuje (resp. umožňuje takové omezení zavést např. na území obce nějakou lokální legislativou), takže když třeba potřebujete z Paříže vypadnout na měsíc, musíte poprosit souseda, aby vám každý týden s autem cuknul o půl metru, protože jinak vám to první týden nějaký šimpanz nafotí a když při příští obchůzce zjistí, že se auto nehnulo, nechá ho odtáhnout ...
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #13 kdy: 14 Prosince 2017, 06:24:07 »

Jak ten simpanz zjisti, ze auto neodjelo a pak zase neprijelo na to same misto? To by tam snad musel u toho simpanz prespavat, aby to mel postavene na jisto. A vlastne ani to ne, kdyz by usnul, tal by nemohl vedet, ze to auto neodjelo..
Tohle by slo asi resit jen na plochach, kde jsou kamery (?)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Čeká mě čištění komunikací
« Odpověď #14 kdy: 14 Prosince 2017, 09:56:02 »

Fotí se detail kol (umístění proti obrubníku, poloha ventilků) a tento důkaz se hodnotí tak, že když z těchto fotek není patrná změna, auto se nehlo. Kdyby někdo zaparkoval tak podobně, že by se tyto detaily shodovaly náhodně (což tedy v praxi moc pravděpodobné není), mohl by samozřejmě předložit důkaz opaku (např. ten kamerový záznam nebo cokoliv, z čeho plyne, že auto v daném časovém intervalu bylo i někde jinde) ale pokud nemá nic a jen prská, že to není postavené na jisto, má smůlu. Existuje k tomu i poměrně drzý judikát, který hodnotí pravděpodobnost této falešné pozitivity a pak to srovnává s trestnými činy a uzavírá, že nedůvodné odtažení auta není takové příkoří jako odsouzení nevinného za vraždu a že to může mít úměrně tomu nižší důkazní standard.
IP zaznamenána