30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Úsekovka Praha  (Přečteno 4251 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Úsekovka Praha
« Odpověď #15 kdy: 05 Dubna 2021, 20:21:57 »

a) Nejednalo se o usnesení.
b) AFAIK je rozhodné, zda to nepříslušný SO stihl (nebo alespoň mohl stihnout) předat příslušnému SO.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Úsekovka Praha
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2021, 21:58:45 »

ad a):
To je OK? Protože § 12 SprŘ říká

"Dojde-li podání (§ 37) správnímu orgánu, který není věcně nebo místně příslušný, bezodkladně je usnesením postoupí příslušnému správnímu orgánu a současně o tom uvědomí toho, kdo podání učinil (dále jen "podatel"). Má-li správní orgán, jemuž bylo podání postoupeno, za to, že není věcně nebo místně příslušný, může je usnesením postoupit dalšímu správnímu orgánu nebo vrátit jen se souhlasem svého nadřízeného správního orgánu. Usnesení vydaná podle tohoto ustanovení se pouze poznamenají do spisu."

Takže usnesení je v tomto případě předpokládám interní záležitost, která se poznamenává do spisu, ale podateli se pouze doručuje sdělení. To mi bylo nejasné.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Úsekovka Praha
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2021, 22:06:25 »

Máte pravdu, to jsem si neuvědomil. Na druhou stranu proti usnesení, které se pouze poznamená do spisu ... se nelze odvolat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Úsekovka Praha
« Odpověď #18 kdy: 06 Dubna 2021, 10:53:38 »

johncreek: Chápete to zcela správně, usnesení, které se pouze poznamenává do spisu, se účastníkům nedoručuje jako takové, ale mají o něm být vyrozuměni. Je to jedna z mnoha nesmyslných a obtížně pochopitelných formalit, kterých je tuzemský SprŘ/2004 plný.

V praktické rovině jde o to, že když SO porodí takové usnesení, je vydáno a nabývá právní moci už poznamenáním do spisu, SO v souladu s takovým usnesením může činit další úkony hned, nemusí čekat na doručování atp. Pokud jde o "vhodným způsobem vyrozumí" v § 76 SprŘ, IMHO by logickým postupem, který by tuto dikci plně naplnil, bylo normálně poslat stejnopis toho usnesení, kde v poučení o opravných prostředcích by bylo, že odvolání nelze podat, s vysvětlením a odkazem na relevantní ustanovení. Některé úřady to (zhruba) tak i dělají, většinová praxe je spíš taková, že se tomu nějak upraví nadpis (aby to jakoby nebylo oznámení samotného usnesení, ale jen vyrozumění o jeho vydání).
IP zaznamenána