30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští.  (Přečteno 2488 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští.
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2018, 11:57:07 »

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští.
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2018, 19:53:17 »

Líbí se mi nezaujatost webu, ale přeci mám dojem, že je nakloněn k nám řidičům... ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští.
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2018, 19:59:14 »

Děkuji mnohokrát, tahle věc mi unikla. Mám pocit, že se ještě mnohokrát najde užitečný způsob využití. Namátkou:

Nevhodně zvolený dosah zjistí obsluha i tím, že se při měření významně mění pozice vozidel ve snímku podle velikosti vozidla. Tady, pokud si toho obsluha všimne, by měla okamžitě následovat revize nastavení dosahu a kontrola ustavení podle Návodu k obsluze.

Nabízí se požadovat poskytnutí několika předchozích snímků, aby bylo možno posoudit, zda se významně neměnila pozice vozidel ve snímku a zda v takovém případě došlo k revizi nastavení.
IP zaznamenána

Právní ochrana řidičů

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští.
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2018, 14:34:23 »

 Co se týká našich zkušeností s Ramerem, tak opravdu často dochází ke špatnému způsobu pořízení důkazů (snímku), případně si policisté moc nelámou hlavu s tím, co jím ukládá výrobce v návodu k obsluze.

 Dále je vcelku smutné, že Ramet Kunovice je často požádán o posouzení správnosti měření správním orgánem, kterému logicky v 90% případů odepíše, že vše je OK, pokud nejde o opravdu průšvih, kde ani nepoznáte, co je na fotce za objekt atd...

 
IP zaznamenána