30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování v zákazu vjezdu.  (Přečteno 4223 krát)

nonamex58

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Parkování v zákazu vjezdu.
« kdy: 13 Února 2017, 16:20:44 »

Zdravím,
ačkoliv jsem tu našel podobná témata nenašel jsem nikde přesnou odpověď. Jednoho dne, na překrásném bohnickém sídlišti jsem parkoval zřejmě tam kde bych neměl, ale kdo to sídliště zná tak ví, že parkování tam je tragédie a způsoby a druhy parkování jsou tam opravdu různorodé. Až dodnes žádný problém. Dostal jsem tedy lísteček za okno, výzvu. Pokud cituji výzvu:

"ulice Vratislavská, č.: 2, Popis jednání: ZÁKAZ VJEZDU (DZ-B1-Mimo dopravní obsluhu) Dle§ 125c odst.1 písm.K (Tedy nejspíš K, protože ten kdo to psal nejspíš neumí ani pořádně psát) zák.č.361/2000sb."

Moje otázka zní, dá se s tím něco udělat a je od nich správně napsaná výzva? Výmluvy o tom jak se tam parkuje každý den mi totiž asi neuznají. Že já neparkoval na tom chodníku a nezablokoval radši ostatní auta....... Přikládám ještě screen z místa.
« Poslední změna: 13 Února 2017, 16:23:01 od nonamex58 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2017, 17:45:01 »

Moje otázka zní, dá se s tím něco udělat a je od nich správně napsaná výzva?

No.. ten lístek je malý a celý potištěný a tak moc využití asi nemá.. můžete si ho schovat a pak si ho dát na auto až tam zase budete parkovat.. jako že když strážník uvidí že auto už lístek má tak ho nebude řešit.. ale podle zkušeností tady z fóra to funguje jen někdy..

jinak lístek recyklujte a už se asi nic dalšího nestane.. když by k tomu ještě něco přišlo tak postupujte podle návodu tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0 a nebo napište o radu..
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2017, 20:06:56 »

Otázka zní, jste nebo nejste dopravní obsluha toho domečku ke kterému ta cesta vede ? :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2017, 21:27:10 »

Dopravní obsluha bude asi jen někdo z PREdistribuce a. s.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2017, 10:50:12 »

dopravní obsluha jsou
..vozidla zajišťují zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby
..vozidla přepravující osoby těžce zdravotně postižené
..vozidla taxislužby
..vozidla, jejichž řidiči nebo provozovatelé mají za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

a stačí aby to vozidlo splňovalo když projelo kolem značky.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2017, 11:11:59 »

Když tak ať se úřední parazit snaží a dokáže, že dopravní obsluha není, to je jen jeho boj. Nicméně jen na tom bych případnou obranu nestavěl
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2017, 11:23:15 »

Já bych obranu stavěl až jestli něco přijde..

asi se po ignorování lístečku už nic dalšího nestane.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu.
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2017, 18:07:07 »

Asi záleží na místních zvyklostech. Kousek od Bohnic dostávám jen lístek ve stylu "během 5-ti dnů předáváme na obec" a víc nic, mp se nechce víc angažovat. Takže ani není na co reagovat, během chvíle přijde odpustek z Českých Budějovic, na kterém bude podepsaný prazsky magistrátní úředník a s tím se dá něco dělat. Sám nevím, co tam vyvádějí, na všech lístcích jsem měl V12c a na všech vypalnych potom B28.
IP zaznamenána