30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta z Rakouska  (Přečteno 3939 krát)

IceCold

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pokuta z Rakouska
« kdy: 19 Září 2017, 20:20:18 »

Zdravím,

Včera přišla NEDOPORUČENÝM dopisem pokuta zhruba měsíc stará, za překročení rychlosti na rakouské dálnici na úseku s 80kou o 57km/h. Přestupek byl zaznamenán radarem, nikdo nás nezastavil, ovšem fotku z radaru neposlali. Chcou 450€ nebo náhradní trest odnětí svobody na 7 dní a 21h.

Dopis přišel i v české verzi a píšou tam, že pokud nebude pokuta zaplacená do 14 dnů, bude se pokuta upomínat s poplatkem navíc. Pokud se nezaplatí ani poté, je možnost exekuce nebo náhradní trest odnětí svobody.

Jelikož mi příjde velikost pokuty neuměřená, chtěl bych se zeptat na Váš názor co dělat. Jestli má smysl nedoporučený dopis ignorovat a zkoušet hrát aspoň o čas (ikdyž tam píšou že zaplatit do 14 dnů) a nebo jestli je nějaká jiná možnost. Přece jenom kvůli výši pokuty úplně nevím, jestli se vyplatí riskovat, aby se to nakonec ještě nezvýšilo...

Děkuji moc za reakce.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Rakouska
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2017, 21:41:14 »

Trest máte ještě vcelku nízký podle STvO 1960 §99 STvO (2e) neboli Trestní specifikace.

Eine Verwaltungsübertretung begeht und ist mit einer Geldstrafe von 150 bis 2180 Euro, im Fall ihrer Uneinbringlichkeit mit Freiheitsstrafe von 48 Stunden bis zu sechs Wochen, zu bestrafen, wer die jeweils zulässige Höchstgeschwindigkeit im Ortsgebiet um mehr als 40 km/h oder außerhalb des Ortsgebiets um mehr als 50 km/h überschreitet.

Správní delikt bude potrestán pokutou mezi 150 až 2180 Euro, v případě "Google píše něco o nezodpovědnosti" odnětí svobody od 48 hodin do 6 týdnů trest, pokud byla překročena rychlost v zástavbě o více jak 40 km /h nebo mimo zástavbu více jak o 50 km/h. Přeloženo volně.


Popravdě rakouské právo jsem zrovna studoval a v seznamu kategorií mám o tom článek, ale tohle je vcelku už velká hra, o které nemám ještě přehled.   Hodilo by se anonymizovat dopis, kde budou další paragrafy, tedy odkazy a zkusím trošku pohledat.

Předpokládám, že rakouského právníka asi nemáte / neznáte  Našel jsem třeba zde: http://www.verkehrsanwalt.wien/
Možná by nebylo do věci se ho/jí zeptat na více informací, jak to chodí a jak se postupuje.  Můžu to zkusit zjistit za vás, až budu mít chvilku volna.

IP zaznamenána