30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda na kole po chodníku  (Přečteno 14156 krát)

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2017, 12:09:28 »

Anorex> Ikdyž to mám jinak*, chápu alergii na kolo jedoucí po chodníku z pohledu chodce, ale jak tě obtěžuje kolo jedoucí po chodníku při jízdě autem/na motorce? (Vynechme teď pro jednoduchost situaci "jedu autem/na motorce po chodníku".)

* - Mám pro někoho možná dost svérázný názror na cyklisty na silnicích, ale naopak jako chodci mi kolo na chodníku nevadí - tím, že jede po chodníku, tak nezavazí na silnici, a to vnímám jako pozitivní. :-)

Vzhledem k tomu, že se pohybuju denně po Českých Budějovicích, kde má cyklistika velkou "tradici", tak mám s cyklouny jako řidič spoustu pravidelně se opakujicích zážitků a jedním z jejich největších místních kratochvil/vymrdávek je příjezd po silnici ke křižovatce, která z nějakého důvodu stojí, takže pár set metrů před křižovatkou hop na chodník a onu křižovatku pěkně na pohodu prohulit po přechodu mezi chodci , které auta pouští a kvůli tomu třeba ta křižovatka právě trochu víc stojí. Opravdu se železnou pravidelností. Tím pádem člověk musí dávat větší pozor kolem sebe, protože cykloun se pohybuje výrazně rychleji, než chodec že. Takže je to principielní záležitost, prostě cykloun jedoucí na svém kole nemá na chodníku co dělat. Může si slézt a kolo ke křižovatce dovést a přejít. Pak neřeknu ani popel...  :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #16 kdy: 18 Září 2017, 13:43:53 »

Tak to je asi podobné, jako běžec, tedy taky chodec, má své tempo a je mu jedno, jestli přechod, nebo ne, jestli chodník, nebo ne, ale má své tempo a do toho mu nikdo
nebude vjíždět. Jednou takto vběhl do skupinky aut za mé, které bylo předposlední a ten za mnou z toho radost neměl. To samé mi udělal jiný, přes křižovatku, mimo přechod. Nechal jsem ho proběhnout, ač tam neměl co dělat. Opět, je to o lidech.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #17 kdy: 18 Září 2017, 14:18:12 »

Cyklista nema na kole na chodniku co delat. Ja po chodniku taky nejezdim na motorce. Cyklobuzna porusila zavazne platne pravni predpisy a divi se postihu.
ja obcas jo :-)
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #18 kdy: 18 Září 2017, 15:27:11 »

Až kolem tebe na chodníku prolítne cyklozmrd a ještě bude zvonit ať mu uhneš, jakože chce jet...

Osobně rozlišuji mezi cyklisty a cyklozmrdy.
Cyklista je podle mne člověk, který jede na kole tak, aby nikoho neohrozil a pokud je to jen trochu možné, tak ani neomezil. Jinými slovy - jede po chodníku s vědomím, že tam nemá co dělat (nejsou-li chodci, jede, jak mu vyhovuje, jsou-li chodci a rozhodně si nic nevynucuje. Znám dost chodníků, kde projdou čtyři lidi za rok, cyklista by podle všeho měl jet po souběžné vozovce, ale je daleko vhodnější, když pojede po chodníku.
Cyklozmrda jste popsal naprosto ukázkově (a je jedno, jestli se takto pohybuje na chodníku nebo polní cestě).
Velmi by se mi líbila obecná úprava, že cyklista smí použít chodník, pokud uzná za vhodné, nesmí ale žádného chodce omezit, natož ohrozit.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #19 kdy: 18 Září 2017, 15:38:26 »

Souhlas s icu, jsem rozhodně rád, když i děti jedou po městě po chodníku, než po silnici vedle nervozních řidičů... Že při míjení lidí jedou pomalu či zastaví je jasné.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #20 kdy: 18 Září 2017, 15:59:22 »

Občas jezdím po velkoměstě (Praha, Brno) na koloběžce, převážně po chodníku, rychlostí srovnatelnou s chodcem, opatrně a předvídatelně a vůbec s tím vším osobně nemám problém.
Ok, městapu jsem jednou ujel, protože jsem před jízdou požil decku burčáku.
Ale na kole bych si asi ani jedno netroufl..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #21 kdy: 18 Září 2017, 17:37:16 »

Tak to je asi podobné, jako běžec, tedy taky chodec, má své tempo a je mu jedno, jestli přechod, nebo ne, jestli chodník, nebo ne, ale má své tempo a do toho mu nikdo
nebude vjíždět. Jednou takto vběhl do skupinky aut za mé, které bylo předposlední a ten za mnou z toho radost neměl. To samé mi udělal jiný, přes křižovatku, mimo přechod. Nechal jsem ho proběhnout, ač tam neměl co dělat. Opět, je to o lidech.
Když je někdo debil a skáče/vjíždí pod auta, tak je celkem jedno, jak se pohybuje. Nicméně z pozorování dlouhodobě plyne, že u jistých skupin je debilů abnormální množství.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #22 kdy: 18 Září 2017, 18:28:27 »

To jsme zde na fóru většina pro "běžnou ovci";) Je to úhel pohledu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #23 kdy: 18 Září 2017, 18:41:53 »

Samozřejmě. Mezi námi děvčaty, nejvíc dementů je mezi zyklouny :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #24 kdy: 18 Září 2017, 19:34:47 »

Samozřejmě. Mezi námi děvčaty, nejvíc dementů je mezi zyklouny :D

A nejhorší jsou když jedou do kopce. Zmrdi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #25 kdy: 18 Září 2017, 19:41:35 »

Všichni cyklisté, které jsem kdy na chodníku potkal, měli mentalitu níže uvedeného zmrda. Ten nejslušnější na mě volal "Uhni pičo!" a pak se hrozně divil, že leží na zemi.

Na kole bez brzd zabil matku dvou dětí
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #26 kdy: 19 Září 2017, 08:33:57 »

Je tam přesně vidět ta šílená stádnost: X největších výrobců okamžitě stáhlo tento typ kola z běžného prodeje.
Přece když pojedu na furtšlapu, tak s tím musím počítat a ne se chovat jako dement. On by totiž zrakvil kohokoliv i na normálním kole.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #27 kdy: 19 Září 2017, 08:53:00 »

Ale tak to dnes chodí, objektivní odpovědnost. Prodejce/výrobce má být ten, co zařídí páchání dobra. Nová verze kola bude vybavena samolepkami s varováním "pouze na dráze", nebo něco podobné.

EDIT: Přidávám pár fotek z biku od kolegy. Je to obdoba toho, jako když si v USA (možná i jinde) koupíte třeba Nissan GTR a na skle zpětného zrcátka je něco jako "Pozor, objekty ve zpětném zrcátku můžou být blíž, než se zdá.". Taková ta klasika, upozornění, které nic nezmění, ale výrobce má šanci se vyhnout žalobě. Nebo jako když ve Waze chcete za jízdajy zadat cíl, musíte potvrdit, že jste pasažér. To, že za jízdy ale můžete vyplňovat "kvíz" ve stejné aplikaci, aby bylo možno zadat, že je na silnic problém, to nikdo neřeší. Stejně tak, že ta upozornění prodlužují čas, který věnuju navigaci, znamená to více kliků a někdy to i vytočí.
« Poslední změna: 19 Září 2017, 11:43:52 od swenak »
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #28 kdy: 19 Září 2017, 10:52:46 »

Taky jsem příležitostný cyklista (ohleduplny). A jak je to s dětmi?Kolikrát jedu po cestě, ale dětem řeknu ať jedou po chodníky. Nejmenší má 4, jedou pomalu, ale to soustředění u dětí horší a mám strach je poslat na cestu mezi auta. Stezky také nejsou všude. Je to taky přestupek?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #29 kdy: 19 Září 2017, 11:02:41 »

Já bych se svými dětmi v tomto věku na kole na silnici nikdy nevlezl
IP zaznamenána