30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Snad někdo poradí  (Přečteno 5290 krát)

MaverickX76

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Snad někdo poradí
« kdy: 11 Září 2017, 10:44:56 »

Zdravím a předem se omlouvám že to rozepisuji tak detailně a snad mi tady někdo poradí...
obracím se na Vás, jelikož jsem již zoufalej z české legislativy.
13.4.2007 mi byl zadržen řidičský průkaz za řízení pod vlivem alkoholu na 12 měsíců.
Po uplynutí jednoho roku, jsem šel na přezkoušení, ale v té době komisař (dnes vrchní komisař) pan Novák,
se rozhodl mne vykoupat na sebemenších věcech a než abych se snažil více, řekl jsem mu ať si ten řidičák
strčí někam a odešel jsem. 25.1.2010 mne chytili jak řídím bez řidičáku a dostal jsem pokutu 25,000 a rok zákaz
činnosti. Od té doby jsem již neřídil. Odstěhoval jsem se na Slovensko, oženil, našel si práci a jsem na Slovensku
dodnes.
v březnu 2016 jsem se rozhodl, že si přece jen řidičák obnovím i když mi bylo jasné že po 10ti letech již
nepůjde jen o přezkoušení. Našel jsem si na internetu autoškolu v místě bydliště telefonicky se domluvil
a bylo mi řečeno že jezdit určitě umím takže ať se naučím teorii a uděláme pak rychlé dvě jízdy no za týden
by to mělo být hotové. Vzal jsem si tedy v práci dovolenou a jeli jsme do Čech (500km) i s manželkou, jelikož
já řídit nemohl.
Výpis karty řidiče, psychotesty 1.500,- autoškola 3.000,- dal mi podepsat čestné prohlášení, že jsem "čistej"
a po týdnu jsme se měli sejít u dopravky na zkoušky. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se na místě
zkoušek dozvěděl od již známeho vrchního komisaře Nováka, že je dělat nemohu, jelikož
mám od 7.3.2014 zákaz řízení uložený soudem na 3 roky pro neplacení výživného
(o tomto zákazu jsem se dozvěděl až od pana Nováka) a že mohu být rád, že mne nedají k soudu, že jsem dělal jízdy
když jsem měl zákaz. Upřímně - bouchly ve mě saze. Řekl jsem jim, že to takto nenechám. Měl jsem vše předem
dohodnuté, autoškola mne regulérně přihlásila, měli výpis karty řidiče (vše ještě než jsem do Čech jel)
takže tuto zkutečnost museli vědět předem, ale nechali mne vzít si dovolenou, zaplatit autoškolu,
psychotesty atd atd a pak mi to oznámí?
Půl hodiny po mém odchodu mi volá přímo pan Novák, že není nutné mít tahanice po soudech a ať ještě tedy rok
vydržím (zkončení 3letého zákazu 7.3.2017) a že mi domluví abych již autoškolu znova platit nemusel.
Souhlasil jsem.
Po roce jsem se ale domluvil s manželkou že brát si dovolenou a absolvovat opět všechno a být v nejistotě,
že mne pan Novák nenechá projít je blbost a že si udělám řidičák od začátku na Slovensku jelikož tady mám povolení k pobytu
a trvalý pobyt.
Zavolal jsem pro jistotu do Čech panu Novákovi, že prostě kvůli práci a všemu si budu dělat řidičák na
Slovensku a ten mi po ověření potvrdil, že tedy ano a popřál mi hodně štěstí.
Přihlásil jsem se na autoškolu (680euro), úspěšně absolvoval jen s tím, že aby mi mohl být vydán řidičák, potřebují
ještě výpis karty řidiče z Čech, že nejsem držitelem jiného řidičského oprávnění.
Hned ten den mne manželka odvezla do Čech aby jsme to měli z krku a co mne čekalo v Čechách???
Bylo mi tam řečeno, že když mi vzali řidičák v ČR musím si řidičák dělat tam. A když si ho udělám na Slovensku
v Čechách stejně nebudu moci jezdit, protože i když je již zabavený řidičák propadlej stále jsem držitel řidičského oprávnění
v Čechách a to bude blokované dokud si autoškolu neudělám tam.
Volal jsem tedy na Slovensko, kde mi poradili, ať si stáhnu z netu formulář že se vzdávám
veškerého řidičského oprávnění v Čechách a dám jim to tam potvrdit. Udělal jsem to - zírali na mne
jak jsem k tomu přišel, ale potvrdili a do tří dnů jsem měl mezinarodní řidičský průkaz udělaný na
Slovensku v kapse.
23.8.2017 mi přišel doporučený dopis z městského úřadu ve znění:

Vzdání se řidičského oprávnění
Po odborné konzultaci vaší žádosti ve věci vzdání se ř.o. sdělujeme, že blokace ř.o. nadále trvá.
v evidenční kartě řidiče jsou evidovány následující blokace:
-ze zákazu řízení motorových vozidel
-z bodového hodnocení
-pozbytí řidičského oprávnění z důvodu připměřeného omezení
úkon vzání se blokovaného ř.o. není v registru řidičů možné provést, neboť nejste jeho držitelem.

Jsem z toho úplně vyšťavenej připadá mi že to je prostě koloběh ze kterého není cesty zpět a že si
tam dělají z lidí ....
Moc vás prosím o radu co podniknout aby vše bylo ok. mockrát vám děkuji
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Snad někdo poradí
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2017, 11:47:39 »

Tak určitě už nekontaktovat pana Nováka, který je hodně vůči vám zaujatý. Píšete, že jste ze Slovenska a chcete si udělat papíry u nás, tak proč si nevyberete jiné město s jinou autoškoolu?

A nechápu, jak můžete mít udělený zákaz řízení soudem a nevědět o tom, za to nějaký pan Novák to ví.
IP zaznamenána

MaverickX76

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Snad někdo poradí
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2017, 12:43:00 »

Tak určitě už nekontaktovat pana Nováka, který je hodně vůči vám zaujatý. Píšete, že jste ze Slovenska a chcete si udělat papíry u nás, tak proč si nevyberete jiné město s jinou autoškoolu?

A nechápu, jak můžete mít udělený zákaz řízení soudem a nevědět o tom, za to nějaký pan Novák to ví.

Právě že jsem si chtěl udělat řidičák na Slovensku abych si nemusel brát dovolenou a jezdit kvuli tomu do Čech cca 1000km tam i zpět. Řidičák mám ale nevím teď po jejich dopise zda ho vubec můžu v ČR používat - abych nepřišel i o něj...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Snad někdo poradí
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2017, 14:34:52 »

..... ale v té době komisař (dnes vrchní komisař) pan Novák,
se rozhodl mne vykoupat na sebemenších věcech a než abych se snažil více, řekl jsem mu ať si ten řidičák
strčí někam a odešel jsem.
Pochopil jsem, že Novák (úmyslně mu neříkám pan) vás nemá rád. Můžete mi vysvětlit důvody vašeho masochismu, že se k tomuto člověku přihlásíte na další kurz autoškoly a nejen to, ale že tomuto člověku ještě "pro jistotu voláte", že si řidičák uděláte na Slovensku?
Jinak připojuji ustanovení § 30 zákona 247/2000 - můžete dokončit autoškolu jinde.
§ 30
(2) V případě předčasného ukončení výuky a výcviku žadatele u provozovatele autoškoly může žadatel pokračovat ve výuce a výcviku u jiného provozovatele autoškoly. V takovém případě je provozovatel autoškoly povinen žadateli vystavit potvrzení pro doložení údajů nezbytných pro pokračování výcviku. Podrobnosti potvrzení stanoví prováděcí právní předpis.

Vzdát se ŘO se může dle zákona držitel - a vy nejste jeho držitelem. Jste osobou, která žádá o vrácení ŘO z důvodu pozbytí soudem uloženého zákazu činnosti.
Trochu jste se vyhnul tomu uloženému zákazu činnosti - kvůli neplacení výživného pozastavuje řidičské oprávnění obvykle exekutor, obvykle tomu předchází nějaký rozsudek a obvykle je pozastaveno do doby úhrady nedoplatku - nikoliv na 3 roky.
Takže se nabízí otázka - vy jste zdrhnul na Slovensko, abyste se vyhnul placení alimentů? Celou dobu nevíte, že je proti vám vedeno řízení, neznáte jeho výsledek, nedostal jste žádný rozsudek o dlužném výživném (žádné trestní řízení nebylo?).
Jinak můžete doplatit dluh na výživném a důvod blokace ŘO pomine. Můžete požádat o vrácení RO po vybodování - absolvujte celou proceduru. Nebo jezděte jenom mimo ČR.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Snad někdo poradí
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2017, 15:01:03 »

Když čtu váš příběh mezi řádky, tak mě fascinuje originální kombinace trpělivosti a vznětlivosti. Jestliže jste schopen/ochoten na něco X let čekat a pak ve vás „bouchnou saze“ a pak roky čekáte, tak vám na tom buď moc nezáleží, nebo nemáte úplně srovnané priority (zda vám tedy jde o ten řidičák nebo o něco jiného).

Každopádně k věci. ŘP si můžete udělat kde chcete, přičemž Slovensko se jeví jako pro vás nejvýhodnější možnost, máte-li tam zároveň trvalý pobyt (resp. obvyklé bydliště ve smyslu EU řidičákové směrnice). SK vám ale nesmí vydat ŘO a ŘP, pokud jste jej měl udělené jiným členským státem a bylo vám odejmuto či omezeno, toto ale platí jen po dobu, po kterou trvá to omezení. Ve vašem případě by, pokud něco netajíte, všechno mělo být již pryč. Váš popis má ale evidentně bílá místa, protože úřad píše i o vybodování, ale vaše jednotlivé skutky a jejich časová osa na vybodování nestačí - takže buď zase o něčem „nevíte“, nebo toho bylo víc. Dále za to neplacení výživného jste zjevně nedostal trest zákazu řízení MV, ale tzv. přiměřené omezení (v rámci podmínky) podle § 196a TZ a pro jeho zrušení stačí (stačilo) dlužné výživné doplatit (srov. § 359 TrŘ).

K aktuální situaci. Pokud vám SK udělilo ŘO a vydalo ŘP, můžete jej v ČR používat za předpokladu, že žádná z okolností (které v dopise z 23.8.2017 nazývají „blokacemi“) už netrvá, resp. pokud byste si ŘO mohl momentálně obnovit i v ČR, nemůže vám ČR neuznat či dokonce zadržet ŘP vydaný v jiném členském státu. Není pravda, že např. po zákazu či vybodování byste si nutně musel ŘO obnovit tam, kde jste zákaz/vybodování dostal. Naopak ale ČR může (dle směrnice dokonce musí) váš Slovenský ŘP neuznat, pokud by to omezení ve vztahu k českému ŘO bylo stále aktivní. Takže si radši ověřte, zda a kdy vám skončily všechny ty zákazy, omezení jako součást trestního rozsudku i vybodování.
« Poslední změna: 11 Září 2017, 15:32:49 od hh »
IP zaznamenána