30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty  (Přečteno 6654 krát)

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« kdy: 18 Července 2017, 15:55:51 »

Dobrý den,

Podstatný úvod:
nestihl jsem předjet na přerušované čáře (předjíždění jsem dokončil kousek za plnou čárou (včetně svislého značení zákazu předjíždění)). Za to jsem vyfasoval 5000Kč pokutu od policie + 1000Kč poplatek správnímu orgánu + 3000č (nebo kolik se platí psychotesty). A navíc to nejhorší 6 měsíců zákaz řízení motorových vozidel...

Prosím nepište mi, že sem blbej, že se to dalo obejít, z trestu se vyvléknout apod. Snažil sem se hájit, ale nepomohlo to, na jejich argument se už nedalo co říct.

Otázky:
1) Na internetu jsem četl, že musím dělat psychotesty, je to pravda?
2) Kolik se za psychotesty platí a jak vyhledat člověka, který mi psychotesty vypracuje?
3) Kdy mohu odeslat žádost o prominutí poloviny trestu?
4) Kam žádost o prominutí polovin trestu odeslat? Na úřad trvalého bydliště nebo na magistrát sídlící v jiném kraji, který mi trest uložil?

Děkuji za odpověďi.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2017, 16:23:21 »

Dobrý den,
1) Na internetu jsem četl, že musím dělat psychotesty, je to pravda?
2) Kolik se za psychotesty platí a jak vyhledat člověka, který mi psychotesty vypracuje?
3) Kdy mohu odeslat žádost o prominutí poloviny trestu?
4) Kam žádost o prominutí polovin trestu odeslat? Na úřad trvalého bydliště nebo na magistrát sídlící v jiném kraji, který mi trest uložil?

1. ano
2. 1500 - ?, seznam akreditovaných dopravních psychologů je na stránkách ministerstva dopravy (v sosučasné době je prakticky v každém větším městě)
3. kolem poloviny trestu, rozhodovat budou stejně až po té půlce. Je možné tam zajít i osobně např. den po půlce a podat návrh na upuštění, někde jsou schopní upustit od zbytku trestu na počkání. Je lepší si tam zavolat a zeptat se, jak to praktikují
4. žádá se vždy ten úřad, který uložil zákaz činnosti
 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2017, 16:25:43 »

1) Na internetu jsem četl, že musím dělat psychotesty, je to pravda?

Ano.. zákon o silničním provozu.. §87a (3) c)

2) Kolik se za psychotesty platí a jak vyhledat člověka, který mi psychotesty vypracuje?

Google?


3) Kdy mohu odeslat žádost o prominutí poloviny trestu?

Překvapivě po uplynutí poloviny trestu.. a nebo asi těsně před uplynutím poloviny trestu když počítáte že úřadu bude chvíli trvat než se k tomu dostane.


4) Kam žádost o prominutí polovin trestu odeslat? Na úřad trvalého bydliště nebo na magistrát sídlící v jiném kraji, který mi trest uložil?

Úřadu který uložil ten trest.
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2017, 19:22:48 »

Děkuji vám, už vím vše co jsem potřeboval.
Není třeba dalších odpovědí.
« Poslední změna: 18 Července 2017, 19:24:23 od skodovkar »
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2017, 21:16:35 »

a nebo asi těsně před uplynutím poloviny trestu když počítáte že úřadu bude chvíli trvat než se k tomu dostane.

to bych rozhodně nedělal, pokud žádost podáte před uplynutím 1/2 trestu, tak ji automaticky zamítnou a znovu již podat nelze, většinou se tato situace řeší hned na místě a veškeré podklady pro vrácení se předkládají se žádostí, s tím že rozhodnutí o vrácení je vydáno namístě
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o prominutí 1/2 trestu a psychotesty
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2017, 22:08:45 »

pokud žádost podáte před uplynutím 1/2 trestu, tak ji automaticky zamítnou a znovu již podat nelze [...]
Tyto nesmysly máte z vlastní zkušenosti? Pokud ano, pochlubte se, na kterém úřadu s vámi takto vyběhli.

Ani jedno samozřejmě není pravda, pokud jde o podání žádosti, tak příslušná zákonná úprava (§ 14 PřesZ/1990, nově § 47 PřesZ/2016) říká jen tolik, že upustit od výkonu zákazu lze po uplynutí poloviny doby, na kterou byl uložen, není tam žádné zvláštní procesní ustanovení, kdy o to lze žádat, dokonce ani nejde o řízení o žádosti, ale jen o podnětu, ovšem i kdyby šlo o řízení o žádosti a SO by tu předčasně podanou stihnul z tohoto důvodu obratem zamítnout, tak samozřejmě lze žádat znovu - což platí obecně, zamítnutá žádost nikdy nevytváří překážku rei iudicatae, srov. § 101(b) SprŘ.
IP zaznamenána