30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká  (Přečteno 5577 krát)

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[LOST] Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« kdy: 23 Června 2017, 13:42:19 »

Zdravím místní borce,

po jedné akci, na které jsem šel spát v 21:30, jsem ráno okolo 9:30 sedl za volant a hned mě zastavila hlídka. Jelikož mě absolutně nenapadlo, že bych mohl něco nadejchat, přece jen své tělo znám a vím, kdy jsem a nejsem v pohodě, jsem jim poměrně klidný odevzdal ŘP. Bohužel mě poté zneklidnil výsledek Drageru 7510, který ukázal 0,3 a po 5 minutách 0,32. To jsem začal litovat, že jsem jim ŘP dával. Nesouhlasil jsem tedy s naměřenými hodnotami a zažádal si o krev, že aspoň krev by mě mohla zachránit, neboť než tam za hodinu dojedeme, klesne to aspoň na 0,2. Krev mi vzali už po 15 minutách a na výsledky čekám, kdo ví co to ukáže. Dále jsem jim do protokolu nic neuváděl a vůbec nic nepodepisoval. ŘP si samozřejmě nechali jako suvenýr. V autě jsem měl dalších pět lidí.

Teď zahájili řízení o zadržení a na řízení o přestupku teprve čekám. V zahájení řízení o zadržení píšou cosi, že jsem se přiznal k požití alkoholu, přičemž k ničemu takovému jsem se nedoznal.  O spis si zažádám asi písemně (a poté se o něj podělím), neboť na osobní návštěvu to mám přes půlku republiky, což se bez ŘP dostavuje poměrně těžko (mám zažádat hned, nebo až cca za 14 dní, když už by jim mohly dorazit výsledky krve?). Já se ptám, má smysl začít trochu kopat už teď? Přece jenom si myslím, že institut zadržení ŘP by měl fungovat jako preventivní opatření pro zajištění bezpečnosti na silnici (rozumím zamezení pokračování jízdy "podnapilého" řidiče), což už několik dní poté pominulo a min. do doby pravomocného rozhodnutí si myslím, že by mělo být na "hříšníka" nahlíženo jako na nevinného, tudíž by mi měl být ŘP do té doby navrácen. Plus určitě by se na foru našlo ještě něco dalšího co jim tam cvičně hodit hned do startu, rád si vyslechnu na to Váš názor.

Děkuji za rady.

« Poslední změna: 23 Června 2017, 14:08:47 od serge »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2017, 14:20:59 »

O spis můžete zažádat hned. Pokud bude chtít SO provést důkaz (výsledky krevních testů), měl by vás o tom vyrozumět písemně a pak provede mimo ústní jednání, nebo si vás pozvou na ústní jednání a tam provedou dokazování. Nutno podotknout, že pokud vás budou chtít trápit, tak provedou na ústním jednání a nebudou chtít poskytnout spis, takže na jedno nebo druhé tam stejně budete muset jet. Vzhledem k tomu, že jste se aktivně přihlásil o krev, bude záležet na výsledcích jejích testů a těžko to půjde shodit na dýchání.

K vašemu překvapení - pokud jdete pod vlivem spát, metabolismus odbourávání alkoholu je po dobu spánku velice zpomalený, z tohoto důvodu je reálné se domnívat, že alkohol bude zjištěn i v krvi.
« Poslední změna: 23 Června 2017, 14:35:00 od IZS »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2017, 14:28:22 »

Na druhou stranu samozřejmě záleží, kolik bude v krvi - kdyby do 0.2, tak jste de facto zobliga, neboť 0.2 se považuje za hraniční fyziologický obsah alkoholu v krvi (resp. v řízení to pak použijete tak, že se 0.2 odečte od zjištěné hodnoty). S tím, co zbyde, se téměř jistě vejdete do přestupku "alkohol do 0.3 promile", tzn. 6-12 měsíců zákaz a 2 500 - 20 000 kč pokuta.
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2017, 14:24:47 »

Ahoj, tak to dopadlo tak, že na krvi vyšlo 0,39. Jelikož jsem odevzdal řidičák, nechtěl jsem to protahovat a nijak se nehádal. Dostal jsem 6 měsíců, nejnižší možnou pokutu a příští týden bych měl mít řidičák po půlce zpět.

Bohužel jsem ale při výpisu karty řidiče zjistil nemilou věc, že mi tam napočítali těch 7 bodů, že to klasifikovali jako řízení pod vlivem nad 0,3 promile. Tak jsem šel bádat do rozhodnutí proč a zjistil jsem, že:

V již pravomocném rozhodnutí mám u dechu odečteno 0,24, takže jsem se provinil 0,06 a 0,08. Poté tam mám ale těch 0,39 krev, což brala jako stěžejní pro klasifikaci přestupku a již neodečetla 0,2 abychom se dostali na pro mě přijatelných 0,19.

Snažil jsem se to konzultovat telefonicky hned jak jsem na to přišel, slečny tvrdí, že kdyby to tak bylo, rády to (nejsem si jistej jak) změní...ale že se poradily s okolními úřady a u krve se žádných 0,2 prý neodečítá. Čím je mám přesvědčit? Resp. co mám teď dělat? Logické argumenty, že když mi odečítá 0,2 fyziologickou hladinu + 0,04 odchylku přístroje u dechu, že těch 0,2 musí odečíst i z krve nezabírají.

Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2017, 16:41:44 »

Dík mrknu na to..ale jestli to ženský pochopí toť otázka... a děkuji teda moderátorovi, za přesunutí případu do archivu ukončených případů, zrovna teď, když to hoří více než předtím. Na tu krev jsem šel na vlastní žádost, protože jsem nesouhlasil s výsledkama drageru a aby mi to zhoršilo takhle klasifikaci to je fakt kravina..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re: Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2017, 17:30:27 »

Omlouvám se, na základě "Jelikož jsem odevzdal řidičák, nechtěl jsem to protahovat a nijak se nehádal. Dostal jsem 6 měsíců, nejnižší možnou pokutu a příští týden bych měl mít řidičák po půlce zpět." jsem to vyhodnotil jako ukončené/prohrané.

Přesouvám zpět.

edit: Nahrejte sem anonymizované rozhodnutí.
« Poslední změna: 14 Září 2017, 18:03:14 od Číkus »
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2017, 21:33:31 »

Tady to je. Až teď si všímám, že oproti rozhodnutí o zadržení ŘP, zmizely nějaké podstatné věci jako, že krev byla na vlastní žádost, že jsem vůbec nic nepodepsal atp. Nicméně jak jsem psal, vše je již nabylo právní moci.. takže se nabízí otázka, co se s tím dá dělat, pokud se mi nepodaří slečnu příští týden s judikáty v ruce přesvědčit (furt nemůžu najít žádný, který je úplně jasný, nezpochybnitelný pro můj případ), že těch 0,2 fyziologické hladiny by měla odečíst i u krve...řidičák si tedy vezmu tak jako tak, ale těch 7 bodů navíc mi značně bude komplikovat následující dva roky fungování...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2017, 21:43:18 »

Vy jste kapituloval už po příkazu? :-(

Možná přezkumné řízení? Ale přiznám se, že s tím zatím nemám zkušenost.
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2017, 21:58:29 »

No já bych nekapituloval, ale zde se mi moc odpovědí nedostalo a jelikož je pro mne řidičák opravdu duležitý, trest jsem dostal nejnižší, neřešil jsem to a ty tři měsíce počkal...(a na rozhodnutí se pořádně bohužel až teď) . Kdybych já blbec, neodevzdal kartičku, kterou tentokrát schovám do trezoru a nikdy již nevyndám, tak samozřejmě volím jiný postup. Takhle kdybych se hádal, to dopadlo klidně na rok řešení a to je pro mě bohužel nepřijatelné.. nicméně říkám, všude zde na foru všichni píšete, že těch 0,2 se má odečítat i z té krve... tak snad se mi jí to podaří, nějak vysvětlit i na základě nějakých judikátů, které ve výsledku řeší něco jiného.. ale těch 0,2 tam odečítají...

edit: po přesunutí do neveřejné sekce.. po dostání kartičky do ruky příští týden, jsem klidně pro přezkumné řízení a veškerou srandu, včetně peněz, které to bude stát, protože tohle mě sere... děkuji předem za pomoc..
« Poslední změna: 14 Září 2017, 22:10:59 od serge »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2017, 07:33:15 »

No nedostalo se ti zde moc odpovědí, protože taky nebylo na co reagovat. Ani spis jsi sem nenahrál. Právě po tom příkazu měl následovat argument, že se i od krevní zkoušky odečítá 0,2 promile.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2017, 09:35:20 »

No já myslím, že může napadnout ten odečet těch bodů samostatně.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2017, 10:04:37 »

To sice může zkusit, ale podle mě nebude úspěšný; námitka bude smetena s odůvodněním, že body byly zapsány na základě pravomocného příkazu. A nesouhlasil-li obviněný s příkazem, měl dát odpor a v řízení pokračovat apod. Myslím, že nejlepší cesta je podnět k přezkumnému řízení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,3 poté 0,32 na krev se čeká
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2017, 10:57:55 »

Je to tak, u námitky k bodům se bude zkoumat jen zda je podkladové rozhodnutí pravomocné (v extrémním případě zda to vůbec je rozhodnutí, zda není např. nicotné z důvodu, že jej vydal věcně nepříslušný orgán), zda byly body připsány správnému řidiči, ke kterému datu, a zda byl zvolen správný řádek z katalogu bodů (protože body nejsou přímo u jednotlivých skutkových podstat v § 125c, ale nezávisle na tom v příloze a i když mapování je většinou přímočaré, úplně 1:1 to není, viz např. hranici 0,3 ‰ u alkoholu).

Věcně přezkoumávat podkladové rozhodnutí se nebude, ale když SO v rámci řešení námitek zjistí, že by rozhodnutí mohlo být nezákonné, může i sám dát podnět k přezkumu (nebo rovnou přezkumné řízení sám zahájit, je-li k tomu příslušný, např. pokud bude KÚ nadřízený SO, který rozhodnutí vydal, rozhodovat o odvolání proti rozhodnutí o námitkách).

Tedy když už chcete v rámci bodových námitek namítat i nějakou vadu podkladového rozhodnutí, je vhodné možnost přezkumu zmínit, on si s tím sice v 90 % případů úřad vytře pozadí, ale sem tam se to ujme a pravděpodobnost zahájení přezkumu, navrhne-li to jiný SO, je úplně jinde, než na přímý podnět od účastníka (který je ale samozřejmě třeba podat taky).
IP zaznamenána