30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva Šlapanice  (Přečteno 24503 krát)

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #45 kdy: 18 Září 2017, 14:13:32 »

Prosím o vysvětlení, ale proč by se neměla použít současná úprava promlčení sprdele příznivější pro pachatele?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #46 kdy: 18 Září 2017, 15:47:40 »

Protože úřad prohlásí, že správný výklad § 112 v této věci je, že ohledně lhůt je odst. 2 ve vztahu speciality k odst. 1. Chcete-li to podrobněji, hledejte na fóru, vícekrát se to již diskutovalo.
IP zaznamenána

LDS123

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #47 kdy: 24 Září 2017, 11:40:13 »

Přišla mi v září výzva ze Šlapanic která je loňského srpna. Obálku jsem nevyzvedával a byla mi vhozena do schránky.
Obsah je asi všem známý, ale nerozumím jedné věci.  Co je myšleno touto větou.

"Vás vyzýváme k podání vysvětlení, ke kterému se dostavte ve lhůtě 10 dnů od doručení výzvy výzvy"

Nějak nechápu co je výzva výzvy...
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #48 kdy: 24 Září 2017, 11:49:25 »

Pokud se přestupek stal v srpnu 2016, jste ve stejné situaci jako já, rychlost promlčena, hrozí stíhání za odpovědnost provozovatele.
Je potřeba, aby úřad znal pachatele, pak nemůže přestupek rychlost odložit pro nezjištění pachatele a zahájit stíhání pro obecnou odpovědnost.
Výzvu k podání vysvětlení nechápu, nahrajte ji sem, ale obecně jim sdělte, dopisem či osobně, že jste řídil vy a přesně tak, jak to sami zjistili.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #49 kdy: 24 Září 2017, 18:20:00 »

No nevím teda. Pokud je rychlost promlčena, je nutné na to nahlížet, jako kdyby se žádný přestupek nestal. Pokud se žádný přestupek nestal, nelze stíhat provozovatele vozidla za nespáchání přestupku… Tak praví logika. Ale je možné že se mýlím a logika jde jako obvykle stranou, „protože proto“…

Dodatek: nesmí to ovšem dojít k promlčení stylem „přestupek odložen, protože se nepodařilo prokázat vinu konkrétnímu pachateli“, ovšem musí prokázat, že vyvinuli úsilí ke zjištění pachatele.
« Poslední změna: 24 Září 2017, 18:28:12 od ViktorN »
IP zaznamenána

LDS123

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #50 kdy: 24 Září 2017, 19:43:25 »

Vzhledem k tomu, že vlastníkem vozu je leasingová společnost (operativní leasing) tak ta označila řidiče jako moji osobu. Tudíž z výše uvedeného zná osobu řidiče.
Jen jsem se zatím nepřiznal ani neoznačil jinou osobu. Napsal bych jim, že vzhledem k době od spáchání přestupku si již nepamatuji kdo vozidlo řídil, zároveň bych je požádal o zaslání fotky z radaru, abych jim osobu řidiče ztotožnil....
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #51 kdy: 24 Září 2017, 19:58:18 »

Spíš bych jim napsal, že totožnost řidiče v době spáchání domnělého přestupku Vám byla rozhodně známa ale vzhledem k době, která uplynula, a vzhledem k tomu, že ten den řídilo předmětné vozidlo více řidičů, včetně Vás, si už to nemusíte zcela jistě vybavit a proto žádáte o poskytnutí fotografie atd.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #52 kdy: 25 Září 2017, 07:19:46 »

ViktorN: Přestupek se stal, ale nelze ho projednat

Když ho nelze projednat tak by ho ani nemělo jít odložit protože nenašli řidiče.. a tak nesplní podmínky aby mohli dát pokutu provozovateli..
ale úřad to stejně může zkusit..

Je možnost napráskat řidiče.. třebas sebe.. a tím to skončí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Šlapanice
« Odpověď #53 kdy: 25 Září 2017, 11:01:20 »

2M: mňo, přinejmenším došlo k nějakému zdokumentování nějaké události, která prozatím vykazuje jeden jediný znak přestupku — a to formální. Ale to už si tu slovíčkařím a zcela nesmyslně, já vím…  ;)
Ale máte samozřejmě pravdu.
IP zaznamenána