30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MAĎARSKO dopis za překročení rychlosti  (Přečteno 3636 krát)

sadlo

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
MAĎARSKO dopis za překročení rychlosti
« kdy: 06 Září 2017, 21:29:02 »

Došel dopis z HU, že naše vozidlo překročilo rychlost, na 80 jelo 99, ať zaplatíme pokutu 30000 HUF. Vozidlo bylo v tu dobu zapůjčeno, řidiče jsme uvedli v čestném prohlášení (úředně ověřeno a doporučeně odesláno), chtěli jeho podpis, ale řidič bydlí v USA, takže nehrozí. Napsali zpět maďarsky, že dodané podklady jsou nedostatečné a dál tomu nerozumím (teda Google). Musím s nimi komunikovat v jejich jazyce, musí mně prokázat zavinění? Můžete mi prosím poradit co s tím?? Děkuji
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:MAĎARSKO dopis za překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2017, 15:35:48 »

Přes 2.500 CZK. To se pos-ali, ne?
Já bych jim tedy nic nepsal, natož úředně ověřoval a ještě posílal doporučeně...
A když už bych měl nutkání, tak bych jim napsal maximálně do mejlu: Fekete kutya fasz. Viszontlátásra.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:MAĎARSKO dopis za překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2017, 15:45:47 »

nemáte povinnost s nimi vůbec komunikovat v maďarštině. Pokud už musíte (dopis od nich přišel doporučeně a pod.), pak rozhodně česky a pište jak Vám zobák narostl (nejlépe pokud ovládáte nějaké zajímavé nářečí. Třeba takové hanácké nářečí či valašské by mohlo býti ku prospěchu věci)…
IP zaznamenána