30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náhrada škody po viníkovi nehody.  (Přečteno 6095 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Náhrada škody po viníkovi nehody.
« kdy: 04 Října 2017, 16:31:12 »

V létě se mi stalo, že mi dvoře STK neznámý pachatel (v té době neznámý) naboural auto. Po nahlášení na PČR která prozkoumala kamerové záznamy, byl viník nalezen a pojištovna nahradila škodu. Teď mi přišlo od uřadu že sním zahajují správní řízení a jestli požaduji nějakou náhradu škody. Jelikož je pachatel jeden hajzlik (svět je strašně malej) kterej u mě byl kdysi dva dny na brigádě a dluží mi necelý dva tisíce, tak bych měl otázku na náhradu škody za ztracený čas (vysetřování, litání kolem opravy atd.) jelikož skoda na majetku už byla vyřešena. Když už mi správní orgán píše "VYROZUMĚNÍ poškozeného o možnosti uplatnění nároku na náhradu způsobené škody" tak si říkám jestli toho nevyužít. Kdo by mel zájem mužu poskytnout i dopis od orgána.
Děkuji za každou radu:-)
« Poslední změna: 04 Října 2017, 23:15:09 od Číkus »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2017, 16:55:05 »

Byl nalezen on jako osoba jménem "hajzlík" jako viník nehody, nebo bylo nalezeno vozidlo, kterým byla škoda způsobena, uhrazeno z povinného ručení bez znalosti řidiče a nyní se ho orgán bude pokoušet usvědčit?
Pokud ten hajzlík studuje www.30kmh.cz, možná že se orgánu vysměje a pro vás to bude promrhaný čas. Navíc tu původně nevýznamnou záležitost překlápíte do osobní roviny - nehrozí další poškození vašeho vozidla?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2017, 16:58:46 »

Veškeré prokázané škody by stejně platila pojišťovna.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2017, 18:13:11 »

Byl nalezen on jako osoba jménem "hajzlík" jako viník nehody, nebo bylo nalezeno vozidlo, kterým byla škoda způsobena, uhrazeno z povinného ručení bez znalosti řidiče a nyní se ho orgán bude pokoušet usvědčit?
Pokud ten hajzlík studuje www.30kmh.cz, možná že se orgánu vysměje a pro vás to bude promrhaný čas. Navíc tu původně nevýznamnou záležitost překlápíte do osobní roviny - nehrozí další poškození vašeho vozidla?

Bylo nalezeno vozidlo (kamion) a dle digitálniho tachografu i "hajzlik".
Ano připouštím jistou osobní zaangažovanost se znaky pomsty:-)
Neví kde auto byva zaparkováno, a i kdyby vědel tak ho při tom zachytí kamera což by se mu nemuselo vyplatit:-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2017, 21:49:23 »

Tohle považuji za mírně nebezpečné. Pokud by hajzlíkovi pomáhal někdo místní, mohlo by to přerůst ve spor v rámci fóra.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2017, 22:10:15 »

gogobrno: Když úřadu napíšete, že škodu na vozidle již za viníka uhradila pojišťovna z POV, ale specifikujete reálné (nikoliv záměrně přestřelené, rovnou zapomeňte na pomstu, aby se to neotočilo proti vám) náhrady za ušlý výdělek kvůli času strávenému s tím případem, tak v zásadě nic nezkazíte a nemůžete tratit. SO to nějak zpracuje a buď vám to obviněný nahradí sám dobrovolně, nebo mu to SO uloží v rozhodnutí, nebo vás odkáže na soud (§ 89 PřesZ).

Z vašeho popisu se mi nicméně jeví, že důvodně můžete jako škodu způsobenou přestupkem (patrně ujetí od nehody) uplatnit jen čas který jste strávil na fízlárně při hlášení a sepisování té nehody a případné další úkony PŘEDTÍM, než bylo zjištěno vozidlo, které vás nabořilo, a jeho provozovatel. Čas, který jste s tím trávil následně (např. nějaké zařizování se servisem, pojišťovnou) jste si měl uplatnit při likvidaci škody s pojišťovnou, to už není v příčinné souvislosti s ujetím od nehody.

Tohle považuji za mírně nebezpečné. Pokud by hajzlíkovi pomáhal někdo místní, mohlo by to přerůst ve spor v rámci fóra.
A kdyby se to náhodou stalo, problém je v čem přesně?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2017, 22:20:23 »

hh> Asi mám poměrně bujnou představivost, ale dokážu si představit potenciální riziko poškození prozatím přátelských vztahů v rámci fóra, které by v nejhorším případě mohlo vést třeba i k sabotážím např. formou vynášení informací.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovy nehody.
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2017, 23:19:15 »

hh> Asi mám poměrně bujnou představivost, ale dokážu si představit potenciální riziko poškození prozatím přátelských vztahů v rámci fóra, které by v nejhorším případě mohlo vést třeba i k sabotážím např. formou vynášení informací.
Jako že třeba já poradím poškozenému, vy v jiném vlánku poradíte viníkovi, a až nám to dojde, začneme se vzájemně nenávidět a kydat na sebe špínu využitím informací z fóra? Asi opravdu bujná fantazie.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2017, 23:32:52 »

Nemyslel jsem kydat špínu. Ale v případě, že ve vlákně poškozeného zazní např. že na záznamu z kamer není nic vidět, ale s kamerovým záznamem blafuje, mohl bych to použít ve prospěch viníka a vlastně tím tak poškodit poškozeného, čímž bych sabotoval Vaši práci. Ale asi máte pravdu, vymýšlím blbosti. Jelikož jsem tím zbytečně vyvolal OT, navrhuji tyto irelevantní příspěvky smazat.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2017, 00:56:30 »

hh: Čikus: Nabourat někomu auto a ujet je celkem samo o osobě prasárna, to snad nejde obhajovat ani na zdejším foru. Ale je fakt že spousta lidi se chce vyzout uplně ze všehno co v životě spáchaji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #10 kdy: 05 Října 2017, 06:55:56 »

hh: Čikus: Nabourat někomu auto a ujet je celkem samo o osobě prasárna, to snad nejde obhajovat ani na zdejším foru. Ale je fakt že spousta lidi se chce vyzout uplně ze všehno co v životě spáchaji.

Může to být i obhajitelné vzhledem k likvidační výši některých trestů. Pokud viník ujede, ale provozovatel to bere zodpovědně (doznání že to bylo jeho auto, proaktivní přístup, nějaké peníze bokem navíc, atd) tak si umím představit že jako poškozenému mi bude jedno že řidič není potrestán.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #11 kdy: 05 Října 2017, 08:36:12 »

hh: Čikus: Nabourat někomu auto a ujet je celkem samo o osobě prasárna, to snad nejde obhajovat ani na zdejším foru. Ale je fakt že spousta lidi se chce vyzout uplně ze všehno co v životě spáchaji.

Může to být i obhajitelné vzhledem k likvidační výši některých trestů. Pokud viník ujede, ale provozovatel to bere zodpovědně (doznání že to bylo jeho auto, proaktivní přístup, nějaké peníze bokem navíc, atd) tak si umím představit že jako poškozenému mi bude jedno že řidič není potrestán.

Jaky tresty? Škoda byla 30t nemuselo se to ani hlásit na policajty, stačilo to jen nahlásit na pojištovnu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #12 kdy: 14 Října 2017, 13:41:46 »

Jelikož je pachatel jeden hajzlik (svět je strašně malej) kterej u mě byl kdysi dva dny na brigádě a dluží mi necelý dva tisíce.

Nemělo by to být spíš obráceně?  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Náhrada škody po viníkovi nehody.
« Odpověď #13 kdy: 15 Října 2017, 22:07:06 »

Pravděpodobně něco zkurvil nebo ukrad…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky