30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] nezákonně nasazená botička  (Přečteno 1891 krát)

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[LOST] nezákonně nasazená botička
« kdy: 23 Srpna 2017, 00:07:43 »

Zdravím,
prosím o přesunutí tohoto příspěvku do uzavřené sekce ještě před tím, než sem dám dopisy od úřadu.
Děkuju.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:nezákonně nasazená botička
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2017, 10:12:56 »

Přesunuto.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:nezákonně nasazená botička
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2017, 22:44:49 »

16.3.2016 jsem dostal botu za parkování na chodníku u křižovatky ulic Opletalova a Solniční v Brně. Parkoval jsem tam cca 10 min. Když jsem přišel, bota už byla na autě a tvrdili, že mě viděli přijet a parkovat. Navíc jim hlídač parkoviště řekl, že tam jezdívám, ať mně to neobouvají, že jsem jenom dovezl nějaký zboží a budu hned zpátky. Takže měli proti mně svědka. Odmítl jsem zaplatit, tak opicajt šel a natočil si z monitoru na svou kameru záběry z pouliční kamery, kde byl můj příjezd a odchod z auta kompletně vidět. Několikrát mně opakoval, jak tam to moje auto strašně překáží řidičům ve výhledu do křižovatky.

Za dva měsíce jsem dostal dopis z MMB, kde mně nabídli vyřešit to blokově. Nenapadalo mě, jakým způsobem bych to mohl ve správním vyhrát (technická závada by podle mě byla nevěrohodná, navíc když mě nenapadla hned na místě, ale možná jsem to zkusit měl), tak jsem si tam šel poslechnout, co bude vykládat a nakonec jsem zaplatil 500 blokově. K překážce ve výhledu přidal ještě to, že v místě, kde jsem parkoval, přechází chodník plynule do silnice a proto jsem navíc překážel vozíčkářům.

Teď po roce a čtvrt jsem 7.7.2017 převzal předžalobní upomínku, na kterou jsem jim emailem  odpověděl.

Dne 10.8.2017 jsem na poště převzal reakci na můj email. Píšou, že mám zaplatit do 15 dnů. Je to 23 dnů, tak už bych asi měl začít něco dělat :)

Peníze jim nedám. Poradíte mně, co teď dělat? Řešit to nějak s městapem a MMB o tom jenom informovat, aby nic nerozjížděli? Audiozáznam toho, co mně říkal opicajt u auta, nemám. Mám jenom audio, kde mně úředník na MMB říká o vozíčkářích.

Tady jsou moje fotky z místa činu: http://dgdf.rajce.idnes.cz/bota/
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:nezákonně nasazená botička
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2017, 21:54:47 »

S tím nejde nic dělat. Soud to IMO jen potvrdí a bude to dražší.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:nezákonně nasazená botička
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2017, 00:34:13 »

Vaše argumentace § 118a ZPPK je děravá, měšťák nepostupoval podle tohoto ustanovení (ostatně ani nemohl, to se týká explicitně policistů a má to jiné podmínky), tyhle nátlakové botičky jsou upraveny v § 17a zákona o obecní policii. Hrazení nákladů se provozovatel vyhne, jen pokud by prokázal, že nebyly splněny podmínky, např. proto, že nešlo o neoprávněné zastavení/stání, nebo proto, že byl na místě přítomen řidič. Zákaz použít botičku v případě překážky je tam sice taky, ale jeho porušení už není pokryto povinností vrátit náklady. Je to trochu díra v právní úpravě, ale obávám se, že kocourkovský soud by se k tomu postavil v nižších patrech tak, že by to jednoduše ignoroval, a při protlačení na vrchol soudní soustavy by vytvořil nějakou fantasmagorii typu, že byly naplněny podmínky dle odst. 1 a tak má provozovatel platit, a pokud mu nesprávným postupem měšťáka vznikla škoda, má si ji k tomu určeným postupem uplatnit. V kombinaci s tím, že skutek, kterým byla celá anabáze odstartována, jste uhrazením bloku uznal, to myslím nejsou moc dobré vyhlídky pro vedení sporu - nechcete-li to ovšem pojmout zážitkově či jako průzkum bojem.
IP zaznamenána