30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12

Autor Téma: [WIN] Přišla výzva, vyzvedl příbuzný, stejné jméno i adresa, ale provozovatel není  (Přečteno 32428 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

No ani tuto jste nevyzvedl, ale byla vhozena do schránky a byla doručena fikcí.
Teď má úřad doručeno.
V tuto chvíli je načase jim napsat, že vůbec netušíte o co jde a toto je první informace o tom, že je proti vám vedeno nějaké řízení.
A pokud je proti vám zahájeno nějaké řízení tak vůbec nechápete, proč je u odvolacího orgánu.
Nemáte k čemu se vyjadřovat, protože nebylo provedeno žádné dokazování, kterého byste se mohl účastnit.
A ať si v tom udělají pořádek a ještě si s poštou ujasní, co bylo doručeno a co ne, klidně za pomoci policie, jak píšou z pošty. Aspoň jim policie pozvedne pracovní nadšení.
Ale ten dopis byl adresován příbuznému!!! Takže úřad má doručeno fikcí - ale nikoliv ŠmarjáJosefovi, ale jeho příbuznému.
Mám pocit, že je to test  - zda-li se ŠmarjáJosef k dopisu dostane a jakmile to dá najevo, KÚ bude tvrdit, že se jedná o účelovou záležitost.
Neměla by následovat žádná reakce ŠmarjáJosefa, resp. spíše vůbec žádná reakce. Příbuzný tam nebydlí, zásilka se ztratila, na fikci sere pes, protože proti příbuznému nebylo vedeno žádné řízení a tedy nemá proč realizovat nějaké svoje právo. A ŠmarjáJosef nikdy nepřizná znalost tohoto posledního dopisu.
Nebo jsem se v tom příběhu už úplně ztratil a nemám sílu na kresbu síťového diagramu.
« Poslední změna: 04 Prosince 2018, 23:10:52 od gumidos »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Citace
jsem se v tom příběhu už úplně ztratil a nemám sílu na kresbu síťového diagramu.
+1 jsem úplně mimo. Najednou se objevil nějaký syn, o kterém dosud nebyla řeč. Jmenovec Příjmenovec zmizel (to je syn, otec, dcera či kdo?). Už ani nevím, kdo je provozovatel, a kdo je účastníkem řízení. Držte se prosím původního označování zúčastněných osob a nezavádějte novinky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Já v tom taky trochu plavu :-D
Ale pokud jim do toho otec hodí vidle že o žádném řízení neví, nebylo provedeno dokazování, atd. tak jestli z toho správnímu úředníkovi nehrábne tak už vydrží všechno.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Tak to označení SYN a OTEC nám tady do toho vnesl SO.
POdle mne :
Jméno Příjmení = OTEC
Jmenovec Příjmenovec = SYN
Dále v příběhu vystupuje občanský průkac osoby SYN říkejme mu ČOP


No a pozor na to, že pošta to celé ještě více zamotala.
Měla na poště několik dopisů adresovaných OTEC které někdo vyzvedl na ČOP a pak jeden adresovaný SYN, vyzvednutý také na ČOP. Pošta ovšem našemu SO naqpsala, že dopisy adreované OTEC vyzvedl OTEC a dopis adresovaný SYN byl též vydán osobě OTEC.
Takže přesně obráceně.

SO se tedy bude cítit na koni.

Nyní co s tím.

Osobně si myslím, že by nebylo dobré aby osoba OTEC jakkoliv reagovala na ten poslední dopis adresovaný osobě SYN, ptotže by tím mimoděk přiznala, že k těmto písemnostem má přístup.
Nejlépe bude , když SYN napíše váženému SO že všechny dopisy vyzvedával na poště on -což se dá zjistit dle čísla OP a že netušil, že se jedná o vozidlo osoby OTEC a že by tedy byl rád aby ho nadále neobtěžovali a vše adresovali na osobu OTEC, jemuž celou dokumentaci při nejbližší příležitosti předá.

Osoba OTEC by počkala nějaký čas (vhodná příležitost) a pak by vzala všechny ty papíry a šla by to na SO vyřídit osobně - nebo i písemně a podlala by proti všem jednotlivým příkazům, rozhodnutím a pod. odvolání/odpor a šlus.

Prvotní rekace by ale měla přijít opět od osoby SYN.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Omlouvam se za zmateni pojmu.  Chtel jsem pro snazsi orientaci v pisemnostech urcit kdo je kdo, ale dostatecne jsem to neobjasnil. Takze Otec je majitel vozidla, jenom Syn(pribuzny) vyzvedaval postu. Nemel bych jako rozhorceny otec odepsat, ze se doma objevil dopis pro syna, ktery se na adrese uz dva mesice nevyskytuje a netusim kde je? Nebo nedelat nic a pockat na rozhodnuti.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Můžete jim napsat, že jste ve schránce našel dopis pro syna, ale že tomu nerozumíte, protože provozovatelem předmětného vozidla jste vy :-D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Já bych to nedělal, aby se orgán pomocí toho nepokoušel dovodit, že k ostatním listinám jste měl také přístup.
Prostě ať jim syn napíše, že už tedy pochopil o co kráčí, že pošta se mýlí, protože vše vyzvedáváal on na svoji OP a ať s tím jdou k šípku že s otcem nemluví.
Další už bych opět nechal na orgánovi. Pokud znovu pošle něco synovi - už bych na to nereagoval a čekal co přijde OTCI to bych pak vyzvedl (už OTEC aby tam měli i jeho OP) na poště (klidně ihned), došel si pro spis podal potřebné odpory a odvolání a game over.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Nemohlk nim mít přítup, když je vyzvedl syn. Tohle je první případ kdy něco skončilo ve schránce.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Nemohlk nim mít přítup, když je vyzvedl syn. Tohle je první případ kdy něco skončilo ve schránce.
Přesně tak, navíc z těch papírů není jasné o co jde. Myslel jsem, že bych napsal: "Dobrý den, dne 4.12. jsem ve schránce objevil dopis z vašeho úřadu který patří synovi. Syn u nás už tři měsíce nebydlí a momentálně na něj nemám kontakt. Zkoušel jsem na dokumentech poznat, kdy, a jakou zásilku jsem měl na České poště vyzvednout, ale nejsem si ničeho vědom. Oskenovaný dokument z České pošty je prakticky čistý. Má se jednat o víc jak rok starý přestupek? Co má společného s mojí osobou? Ve Valašském Meziříčí jsem byl naposledy cca v roce 2014."
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Jo super, to je myslím dokonale zmate :-)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Pořád přemýšlím, kterou variantu použít abych to neposral.
1 - pokud syn přizná doručení zásilky a něco napíše, nemůže úřad vyskočit s tvrzením, že od začátku musel vědět  proč všechno dělal, tím pádem je osobou která spáchala přestupek? Vyhrát by snad šlo na nesprávné doručování zásilky, ale nejsem si jistý jakou kreativitu úředníci vyvinou.
2 -  nebo jako udivený fotr napíšu, že tu nebydlí, z dokumentů jsem nepochopil o co jde a nejsem si vědom vyzvednutí jakékoliv doporučené zásilky z Valmezu.
3 - nedělat nic a počkat co z nich vyleze.
 ???
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

no syn má platně doručeno, nicméně jde jen o vyjádření k podkladům.

Maximálně jim může napsat, že jeho auto to není a nechápe co po něm chtějí. Provozovatelem je jeho otec. Nic dalšího.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Legenda 1:
Pokud je pravda, že syn opravdu už něajkou dobu na adrese nebydlí (změnil si trvalý pobyt ?) zvolil bych taktiku překvapeného otce. Se synem jste se pohádali a nevíte kde je. Dopis vhozený do schránky jste otevřel ve víře že je Váš a teď koukáte jak tele na nová vrata že pošta tvrdí, že jste si vyzvedával dopisy a vůbec.
No a POZOR!!! Nevím kdy bylo vhozeno ale  máte tou chvílí vše doručeno musíte podat veškeré potřebné odpory a odvolání raději ve spávných lhůtách tj. Datum prvního pokusu o doručení + 10 dní + příslušná lhůta. (Na odpor je tuším 8 dní), takže moc času nemáte.

Legenda 2:
Pokud to není pravda - a syn nadále s Vámi bydlí - pak ať zareaguje on (nejlépe písemně) s tím, že teprve po doručení této písemnosti si uvědomil, že se jedná o vůz otce, celou záležitost naopak před otcem celou dobu tajil, aby ho otec neseřezal za to že má nějaké oplétačky s ouřadem. Napíše na úřad že až teď pochopil, že jde o otcovo auto a že veškerou korespondenci přebíral on a teď tedy že otci vše předává. No a otec POZOR má tou chvílí doručeno musí ovšem podat veškeré potřebné odpory a odvolání. 

Legenda 3:
Tenhle poslední dopis sežral pes a tak budete čekat na to co úřad. Ten ovšem je díky přípisu z pošty přesvědčen, že OTCI bylo vše řádně doručeno, takže nyní NĚCO udělá. Bohužel se trochu ztrácím v tom co je teď v pořadí.  To už bude asi adresovat OTCI a ten by si to už vyzvedl a podle toho co a jak by jednal. Toto ovšem může být již vymáhání pokuty.
   
« Poslední změna: 06 Prosince 2018, 19:34:48 od pk202 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

ad 1: nic podávat nemusí, dostal je vyjádření k podkladům, žádný příkaz nebo rozhodnutí neviděl. To až kdyby šel nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

ANO opas má pravdu, v bodě jedna ještě žádné ostatní dokumenty OTEC nezná, tedy ani na ně nesmí reagovat.
Omlouvám se.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12