30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 98500 krát)

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #90 kdy: 15 Listopadu 2018, 14:53:35 »

V tom prvním "Anonym...." dopise to bylo uvedeno. V tom druhém už ne. Správní začalo asi až tím 3. dopisem, kde přiložili fotku zezadu. Ale ten jsem "nedostal". převzetí ženou v době, kdy jsem byl mimo ČR.

Psal ste, ze "třetí dopis došel doporučeně a chtějí oznámit řidiče nebo osobu povinnou podat informace". Tudiz spravni konani (Das Strafverfahren) jeste nezacalo, protoze to zacina az obvinenim vuci konkretni osobe. Zatim jsou jen ve fazy pripravy (Ermittlungsverfahren), maji jen podezreni (Anfangsverdacht) a zjistuji, vuci komu vznesou obvineni.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #91 kdy: 15 Listopadu 2018, 14:57:31 »

Díky za vyjasnění. Jen pořád nevím, jestli teda neodpovídat nebo poskytnout Helmuta. Ale tam asi chápu princip, jen netuším, jak to případně řešit, kdyby už první dopis na Helmuta poslali doporučeně. Nvím jak ho vyzvednout, aby se Helmut mohl přiznat.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #92 kdy: 15 Listopadu 2018, 15:08:13 »

Díky za vyjasnění. Jen pořád nevím, jestli teda neodpovídat nebo poskytnout Helmuta. Ale tam asi chápu princip, jen netuším, jak to případně řešit, kdyby už první dopis na Helmuta poslali doporučeně. Nvím jak ho vyzvednout, aby se Helmut mohl přiznat.

Nahlásit Helmutovu přechodnou adresu u Vás?
EDIT: Beru zpět, už chápu v čem vidíte problém. Obměkčit pošťačku, posledně to přeci taky dala ženě :-)
« Poslední změna: 15 Listopadu 2018, 15:12:12 od Paragon »
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #93 kdy: 15 Listopadu 2018, 15:09:50 »

To jsem chtěl udělat, ale netušíte jak obešlou Helmuta? Jestli Doporučeně, tak to nepřeberu a Helmut se nepřizná:(
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #94 kdy: 15 Listopadu 2018, 15:16:37 »

Helmut bude mít ve schránce lístek, takže bude vědět, že po něm někdo něco chce, a může se pak přiznat, i když se mu případný dopis vůbec fyzicky nedostane do ruky.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #95 kdy: 15 Listopadu 2018, 15:17:05 »

Stejně mi přijde, že si zbytečně přiděláváte problémy. Ve Vašem případě mi přijde zcela nejjednodušší věc ignorovat a v případě "konfliktu" to hrát na nedoručení.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #96 kdy: 15 Listopadu 2018, 15:57:06 »

chtěl jsem to nějak dotáhnout do "jasného" konce, aby mě to nepřekvapilo v Murphyho duchu, až se to bude njmíň hodit. Do Rakouska tím autem a ani bez něj dlouho nemusím
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #97 kdy: 15 Listopadu 2018, 16:07:44 »

Jasný konec je zaplatit, cokoliv jiné je prostě "hra s nejasným koncem".
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #98 kdy: 15 Listopadu 2018, 16:11:26 »

psal jsem to v uvozovkách :)
IP zaznamenána

timberland

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #99 kdy: 18 Listopadu 2018, 21:50:07 »

Dobrý den,
dostal jsem obyčejný dopis bez fotky (jen SPZ je uvedeno) a pokuta 70eur. Na 100 u Grazu jsem jel 122. Jak postupovat, nejlépe neplatit, Pokud první dopis budu ignorovat, nebude v druhém vyšší pokuta? Díky moc.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #100 kdy: 19 Listopadu 2018, 09:19:04 »

V dalším dopise bude pokuta vyšší pravděpodobně o 10€. Většina z nás tyto pozdravy řeší ignorací, když si pročtete toto vlákno, zjistíte tak nějak vše co se zatím ví  :), každopádně nikdo ignorací ještě nic neztratil.  ;)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #101 kdy: 19 Listopadu 2018, 12:15:59 »

timberland: nedostal jste žádný dopis. Teprve až budou mít řádně doručeno (to znamená dostanete obsílku doporučeně, kterou si Vy osobně vyzvednete), pak se teprve můžeme zamyslet nad tím, co s tím. Projděte si historii tohoto vlákna a dalších, jemu podobných…
IP zaznamenána

timberland

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #102 kdy: 19 Listopadu 2018, 20:25:14 »

timberland: nedostal jste žádný dopis. Teprve až budou mít řádně doručeno (to znamená dostanete obsílku doporučeně, kterou si Vy osobně vyzvednete), pak se teprve můžeme zamyslet nad tím, co s tím. Projděte si historii tohoto vlákna a dalších, jemu podobných…

Diskusi jsem četl, o ignoranci vím... Jen mě zajímalo, jestli pokuta může být vyšší při ignoraci. Zatím tu nikdo nepopsal, co se děje potom, po dalších upomínkách... Myslel jsem kdyby to zašlo do extrému.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #103 kdy: 19 Listopadu 2018, 22:07:00 »

Mám za sebou (řeším v jiném vlákně) už dva obyčejné dopisy (odnesla je sýkorka) a jeden s dodejkou. Na ten jsem reagoval česko-anglickým doporučeným dopisem s žádostí o úřední překlad z němčiny, neboť bych  nerad cokoliv pochopil špatně. Zatím asi nikdo nedokáže říct, jak se případy můžou vyvíjet a co nás renegáty v budoucnu v Rakousku čeká.

Třeba já osobně jsem měl ještě donedávna trvalý pobyt na ohlašovně Městského úřadu a používal výhradně datovku. Pokud bych adresu trvalého pobytu nezměnil, tak se ke mně žádný dopis z Rakouska nikdy dostat nemůže. Zkoušejme, testujme.
IP zaznamenána

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #104 kdy: 04 Prosince 2018, 17:59:48 »

Já mám z Německa už i doporučený dopis. Zatím jsem tu neviděl, že by se někdo dostal nějak zásadně dál.

2 možnosti, co zvažuji, jsou Helmut a osoba blízká. Ještě jsem ale nekoukal do německých zákonů, jestli v případě osoby blízké platí provozovatel pokutu nebo ne. Co jsem tu zahlédl, tak v případě Rakouska provozovatel pokutu hradí.

Přišlo to asi na 400 ecek, to se mi uplne platit nechce, stahli to z "neomezeno" na 120, pak 100 a ja brzdil jen motorem. Zatim ale ignoruji, nic neprislo a uvidime co dal. Takze situace relativne podobna jako vyse.
« Poslední změna: 04 Prosince 2018, 23:36:51 od bonjour »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10