30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 98626 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #60 kdy: 19 Září 2018, 22:45:34 »

tim si prave nepomuzes, zalezi banka od banky,ale bud maji fixni poplatek do nejaky castky a pak zase vyssi a je uplne jedno ze posilas treba 5E a nebo maji % z castky, ale stejne bejva nejaka minimalni. Ten mininmalni fixni byva cca 200kc. Takze jak tu nekde nekdo psal ze dostal pokutu 10E, jim by zbylo tak 2E :). A teda z logiky veci pokud neumoznuji nejakou bezpoplatkovou platbu, asi by se jim ta transakce mela nauctovat ne? :) Presto, ze clovek bude mit vuli zaplatit je prece na palici platit dvojnasobek.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #61 kdy: 19 Září 2018, 23:07:41 »

To slovo "dvojnásobek" vnímám v kontextu dosavadních zkušeností jako nadbytečné. Doposud po nikom, kdo nezaplatil dobrovolně, nevymohly rakouské úřady ani cent.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #62 kdy: 20 Září 2018, 07:19:01 »

nejde jen o rakousko, ten dotaz byl obecne na cizinu, resp EU, mimo EU jsou poplatky jeste jinak za mezinarodni platbu.

btw muze to byt jeden z dalsich vtipnejch duvodu jak na ne hodit dalsi bobek pri komunikaci .......... ja bych vam straaasne rad zaplatil, ale  nebudu vam platit xy navic protoze......
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #63 kdy: 20 Září 2018, 22:10:18 »

když se platí se SWIFT kodem, tak je to i bez poplatku nebo okolo 20Kč
předpokládám, že v mezinárodním platebním styku ho uvádějí
jestli za to vaše banka chce 200Kč, tak bych šel jinam, ne kvůli pokutám, ale z principu...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #64 kdy: 21 Září 2018, 01:24:39 »

KB to má myslím za 195,- Kč, nebo tak něco.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #65 kdy: 21 Září 2018, 07:11:37 »

když se platí se SWIFT kodem, tak je to i bez poplatku nebo okolo 20Kč
předpokládám, že v mezinárodním platebním styku ho uvádějí
jestli za to vaše banka chce 200Kč, tak bych šel jinam, ne kvůli pokutám, ale z principu...

Teď mluvíš kapku zmateně. Roli hraje celkem dost věcí.
mimo jiné:
- U SWIFT se uvádí, kdo hradí náklady (BEN, SHA, OUR).
- Je důležité, kam to jde, zda je to EU, nebo non-EU platba. Pokud je to EU, pak může jít o SEPA i přes zadaný SWIFT kód.
- pokud tam byla měnová konverze, je to samozřejmě dražší
- u vyšší částky a některých bank (třeba ČS) je možné získat individuální devizový kurz, který je výrazně lepší než kurzák (spread jen pár haléřů)
atd...

Tohle všechno se do ceny platby promítá, takže informace o SWIFT platbě za 200,- je poněkud  nejednoznačná.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #66 kdy: 21 Září 2018, 10:03:37 »

Pokud jde o platbu v rámci EU, tak podle jakési direktivy EU už nelze zadat k platbě (tedy lze, ale nebere se na to ohled) parametry BEN/SHA/OUR, ale poplatky jsou sdílené, to znamená, že každý si platí ten svůj poplatek na straně své banky.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #67 kdy: 21 Září 2018, 13:27:01 »

Přesně tak, nechci dělat reklamu, ale u Equabank je SEPA platba jen za 99 Kč(i tak je to zlodějina) a není možné zadat, kdo hradí poplatky, je to defaultně tak ja říká ViktorN, "každá strana si hradí své poplatky."
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 009
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #68 kdy: 23 Září 2018, 08:24:27 »

Příklad - z Prahy přijde výzva k zaplacení určené částky. Ty to odignoruješ a zastaví Tě policajt v Brně. On to není a ani nemá jak to vymáhat !
To samé platí i v Rakousku.
IP zaznamenána

Koliko87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #69 kdy: 23 Září 2018, 18:57:14 »

Koliko87

Nejel jste směrem od Vídně , pak jste sjel z dálnice a jel po takovém předměstí? Pak začíná obec a on je kousek za značkou...
Tam jsem se málem nachytal v centru, trochu jsem bloudil a narazil jsem na malou značku 30 (u školy) a samozřejmě za ním radar. Podle mě by to poslali i v srpnu  >:(

A viděl jste přilehlý tzv. Loiblpass, při cestě do Slovinska? :)


Omlouvám se za trošku opožděnou odpověď.

Přes vídeň jsme vůbec nejeli, přijel jsem od Triebenu, tedy ze severu a jeli po okraji Klagenfurtu. Loiblpass jsem nejen viděl, ale i jsme jím projížděli do Slovinska...  :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #70 kdy: 21 Října 2018, 09:13:38 »

 Pro mezinárodní platby používám Transferwise. Díky naprosto bezkonkurenčnímu kurzu se i s malým poplatkem výrazně vyplatí oproti jakékoli české bance. Zatím jsem ale nemusel platit žádnou pokutu za dopravní přestupek
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #71 kdy: 22 Října 2018, 17:06:55 »

Tak před pár dny uplynul rok od spáchání a souhrn je tedy následující

1) Anonymver ... cca po 2 měsících - nedoporučeně - ignorováno
2) Strafver ... cca po 4 měsících - nedoporučeně - ignorováno
3) Strafver ... cca po 6ti měsících - doporučeně - převzala sousedka - ignorováno
4) Mahnung cca po 8mi měsících - nedoporučeně - ignorováno

Od té doby zatím nic, nepředpokládám, že se ještě něco stane. Řekl bych, že věc je pro mě uzavřená, rok je rok a i když oni mají pokutu za doručenou, ve zkutečnosti doručená není a kdyby přišlo na lámání chleba, tak je předpokládám "no way to loose" ...

V Rakousku jsem během té doby byl normálně svým "pokutovaným" autem, ale nikdo mě nestavěl, tak nedokážu říct.

No a minulý týden na mě něco bliklo ve Francii v tunelu, tak dám zase vědět  ;)

Díky všem za rady a komentáře  :)

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jak se vám to vyvíjí dál?
V Rakousku zřejmě zrychlili vyřizování.

U mě průběh následující - zatím:

1) Anonymverfügung.... 6.9. (došlo cca.14.9.)
-následně jsem odpověděl následující (17.9.)
Vážení, dne XXXXX byl na mou adresu doručen dopis, na kterém jste byli uvedeni jako odesílatelé. Vzhledem k tomu, že dopis byl doručen obyčejnou poštou, není zaručeno, že jste byli jeho odesílateli. Pokud jste jeho odesílateli nebyli, považujte, prosím, níže uvedené informace za bezpředmětné. Pokud však jste odesílateli zmíněného dopisu, sděluji k této věci následující. Předesílám, že komunikuji v českém jazyce, kterýžto je úředním jazykem České Republiky, jejímž jsem občanem. Jiný jazyk bohužel neovládám (překlad googlem jsem jim poskytl). Děkuji za pochopení. Je pravda, že jsem (a v době domnělého spáchání přestupku jsem byl) provozovatelem vozidla SPZ XXXXX. Pro účely dalšího šetření vás tímto žádám o: • doložení certifikátu radaru, resp. zařízení, kterým byla naměřena uvedená rychlost • zaslání fotografie řidiče (v inkriminovanou dobu cestovalo ve voze více osob) • doložení způsobilosti obsluhy k měření • doložení tolerance měření • doložení povětrnostních podmínek měření • doložení prokázání přestupku Pro další komunikaci, prosím, používejte doporučený dopis nebo datovou schránku. V opačném případě si nemohu být jist, zda komunikace přichází od uvedeného odesílatele (tedy od vás) a zda nebudou mé údaje zneužity. S pozdravem,

2) Strafverfügung .... 16.10. (došlo cca. 19.10.)

Jen nevím, jestli je lepší nereagovat nebo poslat stejnou odpověď jako na první výzvu.

Pokud výsledkem bude platební rozkaz, který nebude vymahatelný a klidně po 3 letech bude promlčený, tak s tím problém nemám.

Přes Rakousko jezdím 12let pravidelně a podle předpisů. Pokutu jsem nikdy nedostal. Tentokrát jsem jel v pravém pruhu po městském okruhu v Linci,ve vláčku rakouských automobilistů a přijde mi dopis bez fotky bez ničeho. Navíc limity byly průběžně měněny od 80 do 110kmh na světelných návěštích. Kdybych někde uháněl, tak neřeknu. Možná jsem jel rychleji, ale při pátečním provozu jsem rozhodně patřil k těm pomalým v pravém pruhu a mezi domorodci. A pokud se úřad ani neobtěžuje odpovědět na můj dopis, tak opravdu nemám ochotu jim do rozpočtu přispívat.

Díky za rady a zkušenosti




IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 009
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #72 kdy: 22 Října 2018, 20:14:41 »

Tentokrát když už jste začal komunikovat (jste si jistý, že bylo doručeno?), tak bych odepsal to stejné. A ani to, že Vaše auto v tu danou chvíli tam nejelo, protože jste byl třeba v práci.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #73 kdy: 23 Října 2018, 08:56:07 »

Tentokrát když už jste začal komunikovat (jste si jistý, že bylo doručeno?), tak bych odepsal to stejné. A ani to, že Vaše auto v tu danou chvíli tam nejelo, protože jste byl třeba v práci.
Doručovámo bylo na mezinárodní doručenku, ale ne na dodejku. Takže to minimálně bylo doručeno přes fikci doručení.
Nechtěl jsem se zapírat nebo se tvářit, že neexistuju. Asi budu muset akceptovat i to, že pokud tak jeli všichni, tak si čirou náhodou vybrali cizince. Ale vzhledem k tomu, že se jim rychlostní limity mění průběžně, tak chci jen to, že mi někdo pošle veškeré informace a ne jen kus papíru.
Jen jsem asi ne úplně pochopil Vaší druhou větu.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #74 kdy: 23 Října 2018, 09:24:41 »

@dery - Já všechno ignoroval a zatím nic nového od doby co jsem psal naposled.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10