30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 97960 krát)

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #45 kdy: 22 Srpna 2018, 11:28:49 »

Zajímavé  ;) ... debilní, ale zajímavé :) ... no já budu každopádně hlásit dál.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #46 kdy: 23 Srpna 2018, 11:22:59 »

Zejmena davam do pozornosti zaver te moudrosti: "...i tehdy kdyz urad nebyl na toto konani opravnen, uredne konani nedosahlo svuj cil, a obvinenej se o tom vubec nedovedel".

Soudruzi v Rakousku jsou zase napřed..
i když se dá zkoušet jestli to konání proběhlo formálně správně podle zákona a když neproběhlo tak jestli to i tak platí..
..protože v tom výčtu není varianta že úřad udělá úkon ke kterému třebas i je oprávněn, ale provede ho v rozporu se zákonem..
IP zaznamenána

Koliko87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #47 kdy: 31 Srpna 2018, 22:14:37 »

Ahoj pánové.

Před pár měsící jsem narazil na tento web a pročítal jej, zajímavé. Účet jsem si nezaložil, nicméně dnes jsem se k tomu odhodlal, hádat můžete dvakrát. Otec na mne zavolal z okna na dvůr, když vybíral poštu, že mám dopis z rakouské banky :D

Když jsme jeli na dovolenou do Slovinska, tak v jednom rakouském městě jsem zapovídaný s drahou polovičkou, jsem si neuvědomil, že bych měl zpomalit.

Čili k věci. Přišel mi obyčejný dopis od úřednice, abych zaplatil 40 Euro, pro překročení rychlosti o 11 km/h v obci. Přišel mi i český překlad plus papír abych případně udal toho, kdo řídil. V dopise je, zaplatit do 4 týdnů, případně udat řidiče do 2 týdnů.

Co jsem zde četl, tak předpokládám, zatím ignorovat a čekat co bude dále.

Dotaz zde na vás. NEchtěl jsem zakládat nové téma, proto jsem to postnul sem. Případně mám založit téma? Díky za info.

Je super, že existuje něco podobného co lidem i v tomto poradí. Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #48 kdy: 01 Září 2018, 09:33:22 »

A co jako mělo přijít? ve schránce přece nic nebylo a dodejka není.  ;D
IP zaznamenána

Koliko87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #49 kdy: 01 Září 2018, 17:39:26 »

OK. Díky za info. Budu informovat.  :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #50 kdy: 02 Září 2018, 08:47:05 »

Počkat na druhý dopis. A které město? :)
IP zaznamenána

Koliko87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #51 kdy: 02 Září 2018, 10:29:24 »

Klagenfurt, při cestě na dovolenou, jel jsem po okraji města. Hned jsem tušil, že jsem asi vyfocený radarem. Zakecali jsme se s přítelkyní a já si neuvědomil, že jsem už za značkou obce. Když jsem si to uvědomil, tak jsem rychle zpomalil, měl jsem tam jinak přes 70. Podle dopisu překročeno o 11 km/h. A to jezdím s Wazem všude. A přesně z toho místa, kde jsem si byl vědom, že jedu rychleji a je tam radar, jsem taky byl přistižen. Teda ne já, ale vozidlo s SPZ, kterou mám taky na autě  ;D

Projíždet Rakouskem je fajn, všude radary a aby člověk jen poslouchal Navi, případě čuměl na tacho. Ale jak bylo řečeno a napsáno, mají to na výběr výpalného, ne kvůli bezpečnosti... Což je smutné, ale je to tak.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #52 kdy: 02 Září 2018, 21:53:25 »

Dřív to tam tak strašný nebylo, asi se inspirovali v česku.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #53 kdy: 03 Září 2018, 07:54:34 »

« Poslední změna: 03 Září 2018, 08:05:04 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #54 kdy: 05 Září 2018, 20:36:55 »

Koliko87

Nejel jste směrem od Vídně , pak jste sjel z dálnice a jel po takovém předměstí? Pak začíná obec a on je kousek za značkou...
Tam jsem se málem nachytal v centru, trochu jsem bloudil a narazil jsem na malou značku 30 (u školy) a samozřejmě za ním radar. Podle mě by to poslali i v srpnu  >:(

A viděl jste přilehlý tzv. Loiblpass, při cestě do Slovinska? :)

IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #55 kdy: 14 Září 2018, 11:49:06 »

Tak já mám z Rakouska taky zkušenost. Z S37 směr Klagenfurt na rychlostní silnici změřeno 112km/h ve 3 ráno na prázdné cestě. Ani jsem neregistroval zablýsknutí, ale o 2 týdny později přišla první obálka a co 3 měsíce posílají další obyčejné psaní s výzvou o udání řidiče, nebo zaplacení pokuty komplet německy a česky. Částku už přizvedli z 40€ na 60€. Tak zatím se mi zdá, že reagují rychle aby se to nátáhlo na 2 roky.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #56 kdy: 14 Září 2018, 14:42:08 »

... nátáhlo na 2 roky.

Mě by vskutku zajímalo, jak to vlastně s těmi lhůtami je. Většina internetů hlásá 1 rok, nicméně kolegové zde to vysvětlují tak, že stačí do 1 roku začít - tedy odeslat dopis. Pak zde také byla informace, že vše skončí nejdéle po 3 letech od spáchání. Vy zase píšete roky 2.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #57 kdy: 18 Září 2018, 14:42:06 »

Jo možná to budou i ty tři roky, když udělají nějaký krok do 12 měsíců od přestupku.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #58 kdy: 19 Září 2018, 15:03:53 »

Asi jedno kam do zahranici to napisu, ale pri procitani sem to nikde nevidel. Pokud se nekdo rozhodl, ci by se rozhodl na platbu jak byste to resili s poplatkama za mezinarodni bankovni transakci, platili byste vsechny, ci podil, ci byste je nechali nauctovat protistrane? Jak by takovej urad za hranicema zareagoval, kdyz by mu strhli 10E z 20Eckovy pokuty? :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #59 kdy: 19 Září 2018, 15:05:53 »

pokud by to bylo 10 Eur z 20Eur pokuty, tak bych jim to poslal po čtvrtinách… :))
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10